Teraz Czytasz
Masaż tantryczny – świetna forma relaksu po ciężkim dniu

Masaż tantryczny – świetna forma relaksu po ciężkim dniu

Nie jedna osoba marzy o idealnej formie relaksu po ciężkim dniu pracy. Wszystko po to, aby odprężyć swoje ciało i uspokoić umysł. Z pomocą przychodzi tu masaż tantryczny, który stanowi pewnego rodzaju pracę dotykiem i oddechem. Jego celem jest rozwój emocji i zmysłów, a także poprawa akceptacji własnego ciała. Warto zatem dokładniej wiedzieć, na czym masaż tantryczny polega.

Czym jest masaż tantryczny?

Jak wspomniano, masaż tantryczny to metoda pracy z dotykiem. Wywodzi z tradycji buddyjskiej i hinduistycznej. Jego celem jest rozwój umiejętności związanych z odczuwaniem zmysłowym i emocjonalnym. Pozwala także znacznie lepiej skoncentrować się na teraźniejszości. Osiąga się to poprzez stymulację całego ciała. Jedna sesja masażu tantrycznego trwa zwykle ok. 1,5 godziny. To wystarczający czas na to, aby móc głęboko zrelaksować i ukoić swój organizm. Dziś niejeden gabinet masażu tantrycznego odwiedza coraz więcej osób. Z roku na rok widać coraz większą popularność tej metody relaksu i odprężenia.

Jak przebiega masaż tantryczny?

W masażu tantrycznym wykorzystuje się różne techniki dotyku w celu stymulowania całego ciała. Co jednak ważne, każdy taki masaż zawsze poprzedzany jest rozmową z masażystą. Wszystko po to, aby mógł on dokładnie poznać preferencje klienta oraz ewentualne granice, które podczas sesji nie powinny zostać przekroczone. Oczywiście także już w trakcie trwania sesji klient ma możliwość komunikowania swoich potrzeb. Dzięki temu przez cały czas można czuć się komfortowo. Masaże tantryczne mogą zawsze przebiegać nieco inaczej. Najczęściej jednak sesja zaczyna się od leżenia na brzuchu, a następnie na plecach. Kolejny etap to masaż yoni u kobiet lub masaż lingama u panów. Mowa tu o masażu w obrębie narządów płciowych. W trakcie sesji wykorzystywany jest specjalny olejek do masażu tantrycznego. Jest to lekko podgrzany olej roślinny, którym pokrywane jest ciało. W trakcie samego masażu masażystka wykorzystuje własne dłonie, ale nie tylko. Stosowane są także różnego rodzaju tkaniny, pióra, kamienie, jak również gorące i zimne okłady. Mówiąc o przebiegu masażu tantrycznego, wskazać trzeba na kilka zasad, które zawsze muszą być przestrzegane. Przede wszystkim w trakcie masażu nie jest pomijane żadne miejsce na ciele. W trakcie sesji wykonywany jest także choćby masaż stóp. Oczywiście z pełnym poszanowaniem osobistych granic klienta. Zaznaczyć tu koniecznie trzeba, że masaż tantryczny absolutnie nie może być porównywany z masażem erotycznym. Masaż wykonywany jest także bez zbędnego pośpiechu, a w jego trakcie masażysta przez cały czas obserwuję reakcje ciała klienta i dostosowuje do nich metody masażu. W pomieszczeniu, w którym wykonywany jest masaż, zawsze panuje relaksacyjna atmosfera. Włączana jest odpowiednia muzyka czy zapalane są świece zapachowe.

Jakie są efekty masażu tantrycznego?

To, co na pewno można osiągnąć dzięki masażowi tantrycznemu to głęboki relaks. Masaż pozwala rozluźnić ciało i uwolnić umysł od stresu. Zwiększa się także akceptacja własnego ciała, a tym samym wzrasta poczucie własnej wartości. Dzięki masażowi tantrycznemu możliwe jest także uwolnienie energii seksualnej i poprawienie życia intymnego. Dlatego jest to również świetne rozwiązanie dla par. To świetny sposób na nawiązanie bliższych i intymniejszych relacji. Wspomnieć trzeba jeszcze o nauce regulowania własnych emocji.

Jak można nauczyć się masażu tantrycznego?

Wspomniano o masażu tantrycznym dla par. Ciekawym rozwiązaniem może być zatem nauczenie się tych technik i wykonywanie ich sobie przez parę nawzajem. W Polsce organizowane są warsztaty masażu tantrycznego, z których naprawdę warto skorzystać. Ważne jest jednak, aby kurs masażu tantrycznego realizowany był przez doświadczonych tantryków. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie techniki przekazane zostaną w sposób właściwy, a sama nauka masażu tantrycznego będzie czystą przyjemnością. Przy okazji warto poznać także inne metody masażu jak choćby masaż tajski. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć idealną dla siebie technikę relaksu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę