Teraz Czytasz
Komu pasuje fryzura cieniowany bob?

Komu pasuje fryzura cieniowany bob?

Bob to fryzura ponadczasowa. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza wersja cieniowana. Komu pasuje i jak ją nosić?

  • Czym charakteryzuje się fryzura cieniowany bob?
  • Jakie są rodzaje fryzury cieniowany bob?
  • Jak nosić i układać fryzurę cieniowany bob?
  • Dla kogo fryzura cieniowany bob?

Jak wspomniano, cieniowany bob to fryzura ponadczasowa. Charakteryzuje się naturalnością i świeżością. Co ważne, wersja cieniowana jest nieco mniej radykalna w porównaniu z tą klasyczną. Dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród wielu pań. Warto zatem wiedzieć, czym fryzura cieniowany bob dokładnie się charakteryzuje, jakie są jej rodzaje, jak ją nosić oraz oczywiście komu naprawdę pasuje. Ciekawy rozwiązaniem jest również fryzura bobka. O niej więcej przeczytać można w artykule: Fryzura bombka krótka oraz długa – kto powinien skorzystać? Cechy charakterystyczne. Co jednak trzeba wiedzieć o popularnym bobie?

Czym charakteryzuje się fryzura cieniowany bob?

Fryzura typu bob największą popularność zdobyła w latach 2000. W tym bowiem okresie coraz większa liczba kobiecych gwiazd kina i muzyki zaczęła się pokazywać właśnie w niej. Nie trzeba było długo czekać na to, aż na fryzurę bob zacznie decydować się coraz więcej kobiet zarówno w Stanach Zjednoczonych, w Europie, jak i w wielu innych miejscach na świecie. Dlaczego właśnie tak fryzura pobiła serca tak wielu pań? Wynika to m.in. stąd, że pasuje ona do niemal każdego kształtu twarzy. Dzięki niej włosy prezentują się świeżo i naturalnie. Nadaje także włosom objętości. Co więcej, jej ułożenie nie jest wcale skomplikowane. Nie może zatem dziwić, że mimo mijających dekad wciąż cieszy się tak dużą popularnością.

Jak właściwie wygląda cieniowany bob? Jak wskazano, fryzura cieniowany bob jest mniej radykalna w przeciwieństwie do jej klasycznej wersji. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w tym przypadku włosy cięte są warstwowo. Co ciekawe, kosmyki mogą mieć różne, nieregularne długości. Sama nieregularność kosmyków może być mniej lub bardziej podkreślona. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Fryzura cieniowany bob to idealne rozwiązanie dla każdej z pań, która pragnie nadać swoim włosom nieco wyrazistości i tchnąć w nie więcej życia.

Rodzaje fryzury cieniowany bob

Jak zapewne można się domyślić, wyróżnić można kilka rodzajów fryzury cieniowany bob. Wśród nich wymienić trzeba na pewno:

  • krótki bob cieniowany,
  • cieniowany long bob z grzywką lub bez,
  • cieniowany bob w stylu beach waves.

Dzięki temu każda z pań ma możliwość wyboru dla siebie takiej fryzury, która najlepiej odpowiada na jej indywidualne potrzeby i oczekiwania. Czym charakteryzuje się każda z tych wersji?

Krótki bob cieniowany Jest to znakomite rozwiązanie dla kobiet o twarzach owalnych i pociągłych. Taka fryzura wyeksponuje piękną szyję, a im będzie krótsza, tym wyraźniejszy efekt. W przypadku krótkiego boba cieniowanego, warto także pokusić się o farbowanie włosów, najlepiej na dość odważny kolor. Techniki koloryzacji włosów są tu oczywiście różne i każda z pań dopasować powinna dla siebie taką, jaka najlepiej jej odpowiada.
Cieniowany long bob z grzywką lub bez Drugi rodzaj omawianej fryzury to long bob cieniowany z grzywką lub bez niej. W przeciwieństwie do krótkiej wersji w tym przypadku istnieje możliwość związania włosów w wygody kucyk, jeśli zajdzie taka potrzeb. Długi cieniowany bob to dobre rozwiązanie w przypadku pań o okrągłej, kwadratowej oraz trójkątnej twarzy. Dzięki temu, że kosmyki spływają po bokach, to twarz optycznie się wysmukla, a tym samym jej rysy stają się subtelniejsze. Pozostaje jeszcze dylemat dotyczący tego, że cieniowany bob do ramion lepiej będzie się prezentował z grzywką czy bez niej. Uzależnione jest przede wszystkim od kształtu twarzy oraz jej rysów. Wersję z grzywką polecić można paniom obdarzonym wysokim czołem, a także tym, które pragną nieco złagodzić wyrazistą linię szczęki. Ciekawym rozwiązaniem może być tu grzywka na boki. Jeśli zaś chodzi o cieniowany long bob bez grzywki, to na taką fryzurę zdecydować mogą się panie pragnące uwypuklić estetyczne rysy twarzy.
Cieniowany bob w stylu beach waves Omawiając różne rodzaje fryzury cieniowany bob, nie można pominąć wersji beach waves. Jest to z pewnością najbardziej swobodna wersja tej fryzury. Włosy są w tym przypadku wystylizowane na nonszalanckie, niepoukładane fale. Co ważne, taka fryzura prezentuje się dobrze zarówno przy krótszych, jak i dłuższych włosach. Jest to idealna fryzura na lato, choć oczywiście świetnie sprawdza się przez cały rok

Jak nosić i układać fryzurę cieniowany bob?

To, w jaki sposób ułożona powinna być fryzura cieniowany bob, uzależnione jest w dużej mierze od tego, na jaką okazję jest ona szykowana. Czas, jaki należy poświęcić na jej ułożenie to ok. 15 minut. Do ułożenia fryzury cieniowany bob potrzeba będzie suszarka oraz okrągła szczotka, a także prostownica i lokówka. Dobrym rozwiązaniem będzie również zaopatrzenie się w spray teksturujący oraz w lakier i piankę utrwalającą. Najłatwiej z ułożeniem fryzury będą miały panie posiadające proste i podatne na stylizację włosy. Jeśli jednak nie dysponuje się właśnie takim rodzaje włosów, to zaraz po ich umyciu wystarczy zastosować kosmetyki wygładzające. Rozwiązaniem jest również skorzystanie z prostownicy. W takim przypadku pamiętać jednak trzeba o zastosowaniu kosmetyków termoochronnych.

Panie o włosach cienkich i delikatnych powinny spróbować odbić je u nasady poprzez ich wymodelowanie na okrągłej szczotce przy jednoczesnym użyciu suszarki. Na koniec stylizację warto wykończyć lakierem utrwalającym. Jeśli któraś z pań decyduje się na fryzurę bob warstwowy cieniowany w grzywką, to nie może zapomnieć o jej wymodelowaniu. Grzywkę można ściąć na wysokości brwi bądź rzęs. Alternatywą może być grzywka obramująca twarz na wzór kurtyny. Niezależnie od wybranej wersji, to wymodelowania grzywki wykorzystać należy szczotkę z suszarką.

Kilka słów więcej powiedzieć należy o układaniu fryzury cieniowany bob w wersji beach waves. Jak wspomniano, w tej wersji włosy ustylizowane są na niedbałe fale. Taki efekt osiągnąć można na kilka sposobów. Panie posiadające włosy podatne na kręcenie w pierwszej kolejności spryskać powinny je sprayem z solą morską. Następnie wystarczy je ugniatać aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Jeśli to konieczne użyć można również lokówki. Za jej pomocą najpierw utworzyć można delikatny skręt, aby następnie ugniatać włosy i je roztrzepać.

jak-nosic-i-uk-adac-fryzure-cieniowany-bob

Dla kogo fryzura cieniowany bob?

Cieniowany bob to fryzura uniwersalna, ponadczasowa i co ważne, pasuje tak naprawdę niemal każdej kobiecie. Jak bowiem wspomniano, pasuje ona do niemal każdego kształtu twarzy. Aby idealnie ją dopasować, wystarczy dobrać odpowiednie cięcie, wykończenie i teksturę. Dzięki temu jest to fryzura, którą może wybrać każda z pań niezależnie od posiadanego typu urody, kształtu twarzy oraz rodzaju włosów. Na taką fryzurę zdecydować mogą się także panie o cienkich i delikatnych włosach. Istotny jest w tym przypadku jedynie właściwy sposób jej układania. Nie można zapomnieć również o tym, że wyróżnić można na kilka rodzajów cieniowanego boba. Wszystko to sprawia, że każda z pań może ten typ fryzury idealnie dopasować do siebie. Warto zatem zastanowić się, czy nie nadszedł czas na zmianę stylizacji i postawić właśnie na fryzurę cieniowany bob. Na koniec dodać trzeba jeszcze, że jest to fryzura, na którą zdecydować może się każda kobieta niezależnie od swojego wieku.

FAQ

Czym jest fryzura cieniowany bob?

Cieniowany bob w przeciwieństwie do klasycznego to fryzura cięta warstwowo. W tej wersji włosy mogą mieć także różną długość. Fryzura znakomicie podkreśla rysy twarzy.

Jakie są rodzaje fryzury cieniowany bob?

Wyróżnić można przede wszystkim trzy popularne rodzaje fryzury bob cieniowany. Mowa tu o krótkim bobie cieniowanym, długim bobie cieniowanym z grzywką lub bez oraz o bobie cieniowanym w wersji beach waves.

Dla kogo fryzura bob cieniowany?

Bob cieniowany to fryzura uniwersalna. Pasuje to każdego kształtu twarzy i rodzaju włosów. Dlatego zdecydować może się na nią niemal każda z pań.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę