Teraz Czytasz
Komu pasuje grzywka na boki?

Komu pasuje grzywka na boki?

Grzywka na boki to jeden z regularnie powracających trendów fryzjerskich. Komu pasuje, a kiedy lepiej jej unikać?

Z artykułu dowiesz się:

 • jak układać grzywkę na boki,
 • do jakiego kształtu twarzy pasuje grzywka na boki,
 • czy grzywka na boki wyszczupla twarz,
 • dla kogo grzywka na boki będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Grzywka na boki cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród stylistów, jak i samych kobiet. Niektórzy uważają, że tego rodzaju fryzura pasuje każdego kobiecie, bez względu na to, jaki dokładnie kształt twarzy posiada. Inni są zdania, że w pewnych przypadkach lepiej unikać takiego uczesania na rzecz innych, bardziej optymalnych rozwiązań. Kiedy rzeczywiście grzywka na boki ma szansę się sprawdzić?

Czytaj także: Jak samodzielnie określić proporcje oraz kształt twarzy?

Jak układać grzywkę na boki?

Grzywka na boki nie wydaje się bardzo problematyczna, choć oczywiście wiele zależy od rodzaju włosów. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż stylizacja grzywki na boki staje się o wiele prostsza, jeśli jest ona przycięta przez profesjonalistę. Niektóre kobiety próbują samodzielnie wykonać fryzurę w domowych warunkach, jednak aby osiągnąć zadowalające efekty, lepiej udać się do dobrego fryzjera. Na czym natomiast polega sekret układania grzywki na boki? Sposoby stylizacji, z uwzględnieniem rodzaju grzywki, przedstawia poniższa tabela:

Rodzaj grzywki Sposób stylizacji
Dłuższa grzywka na dwa boki W przypadku cięższych, masywniejszych włosów wystarczy wymodelować ją za pomocą szczotki, tymczasem w przypadku włosów puszących się należy użyć dodatkowo kosmetyków, na przykład w formie pianki do stylizacji
Lekko grzywka na boki Lekka grzywka na boki wymaga wgniecenia w wilgotne włosy pianki. Aby zabezpieczyć ją przed wilgocią, warto dodatkowo użyć lakieru bądź sprayu
Grzywka na jeden bok Grzywkę na jeden bok stylizujemy za pomocą prostownicy bądź lokówki (w zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć), posiłkując się pianką do włosów

Obecnie w modzie jest przede wszystkim naturalny look, zatem należy unikać produktów do stylizacji, które powodują efekt hełmu. Producenci kosmetyków mają to na uwadze, proponując nam stosunkowo bezpieczne rozwiązania – produkty nie obciążają bowiem włosów w znaczącym stopniu. Często pojawia się też pytanie o to, czy grzywkę na boki należy stylizować każdego dnia? Otóż w tym kontekście wiele zależy od rodzaju włosów. Na ogół wystarczające okazuje się stylizowanie jej po każdym myciu, a więc co 2–3 dni. Niemniej jednak, w przypadku delikatnych, a także puszących się włosów, może zajść konieczność dopracowania fryzury zawsze po wstaniu z łóżka. Na szczęście obecnie dysponujemy różnego typu kosmetykami, które można stosować bez uprzedniego mycia włosów, co znacznie ułatwia pracę z grzywką.

Do jakiego kształtu twarzy pasuje grzywka na boki?

Fryzury z grzywką zdecydowanie nie są rozwiązaniem dla każdej kobiety. Grzywka, sama w sobie, wymaga nieco więcej pracy niż stylizowanie prostych fryzur, które są jej pozbawione. Z drugiej strony, kobietom trudno z niej zrezygnować, gdyż dodaje charakteru, a także pomaga zatuszować pewne mankamenty urody. Nie ulega wątpliwości, że grzywka musi być dobrana odpowiednio do kształtu twarzy, tak aby jej nie poszerzała, a wręcz przeciwnie optycznie ją wyszczuplała. Na takim bowiem efekcie końcowym zależy większości kobiet.

Komu pasuje grzywka na boki? Otóż najlepiej sprawdza się ona w przypadku kobiet, którym zależy na wyeksponowaniu kości policzkowych oraz oczu. Sprawdzi się więc przy twarzy okrągłej bądź owalnej, dodatkowo ją wyszczuplając. Niektórzy styliści uważają natomiast, że nie sposób wskazać kształtu twarzy, do którego nie pasowałaby taka grzywka. Rzeczywiście, jeśli nie wiemy, na co dokładnie się zdecydować, to grzywka na boki wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Niemniej jednak powinny z niej zrezygnować kobiety, których twarz jest bardzo szczupła, a dodatkowo pociągła. W ich przypadku grzywka na boki przyczyni się do uwydatnienia kości policzkowych, które najczęściej i tak wychodzą na pierwszy plan, przez co całość może wyglądać nieefektownie. Jeśli zależy nam właśnie na takim cięciu, to możemy posiłkować się cienką grzywką na boki, ewentualnie bardzo delikatną, cieniowaną.

Czy grzywka wyszczupla twarz?

Większość kobiet, dobierając kształt grzywki, skupia się na konkretnym celu. Jest nim wyszczuplenie twarzy oraz nadanie jej świeżego, młodszego wyglądu. Styliści uważają, że najlepszym sposobem na wyszczuplenie twarzy jest właśnie grzywka na boki. Doskonale sprawdza się ona w wersji:

 • na dwa boki,
 • cieniowanej,
 • delikatnej (złożonej z kilku lekko postrzępionych włosów),
 • z kokiem.

Dłuższa grzywka na dwa boki dedykowana jest kobietom z okrągłą twarzą, która wymaga optycznego wyszczuplenie. Jednocześnie dobrze sprawdza się przy gęstych, bujnych włosach. Grzywka cieniowana, która może stworzyć wrażenie swego rodzaju nieładu, będzie idealnym wyborem dla kobiet z twarzą w kształcie trójkąta. Delikatnie zakamufluje wysuwające się na pierwszy plan czoło, a dodatkowo optycznie wyszczupli buzię. Grzywka delikatna będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które mają dosyć słabe włosy, niepodatne na działanie kosmetyków do stylizacji. Mogą się na nią zdecydować również te kobiety, których kości policzkowe są już mocno uwydatnione. Bardzo ciekawą alternatywą jest grzywka z kokiem, która prezentuje się niezwykle dostojnie i elegancko. Większość kobiet tego typu uczesanie wybiera od święta – nic dziwnego, gdyż aby je wykonać, potrzeba stosunkowo dużych nakładów pracy. Niemniej jednak część pań czesze się w ten sposób na co dzień – grzywka z kokiem sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy, optycznie ją wyszczuplając.

Komu pasuje grzywka na boki?

Curtain bangs – dla kogo?

Curtain bangs, czyli grzywka na boki, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród stylistów, jak i samych kobiet. Co jakiś czas powraca na wybiegi, choć można powiedzieć, że nie wychodzi z mody praktycznie nigdy, głównie ze względu na dostępność wielu jej odmian. Pozostaje pytanie, dla kogo grzywka na boki będzie dobrym rozwiązaniem? Niektórzy uważają, że każdej kobiecie do twarzy w grzywce, a jeśli nie wiemy, na co się zdecydować, to warto wybrać właśnie zaczesanie na boki. Najlepiej jednak pasuje ono kobietom, które:

 • chcą optycznie wyszczuplić twarz,
 • mają bujne włosy,
 • nie mają problemów ze stylizowaniem włosów (ich pasma są podatne na działanie różnego typu kosmetyków),
 • chciałyby wyglądać naturalnie,
 • mają delikatne, lecz łatwe w stylizacji włosy.

Jednocześnie grzywka na bok dobrze sprawdza się w przypadku kobiet, które chciałyby nieco odświeżyć swoją fryzurę, nie mając ochoty na duże zmiany. Wbrew pozorom grzywka na bok może zdziałać w tym kontekście cuda. Co ciekawe, stylizacja na boki pasuje również kobietom noszącym okulary – bez względu na ich kształt, kolor czy rozmiar. Oczywiście, jej dobór trzeba uprzednio dobrze przemyśleć. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które nie mają czasu na codzienną stylizację, a ich włosy dodatkowo nie są na nią podatne. Problematyczne w kontekście grzywki bywają włosy kręcone. Trzeba je bowiem codziennie prostować, ewentualnie odpowiednio zabezpieczać, tak aby nie były podatne na działanie wilgoci czy innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych. W niektórych przypadkach wystarczający okazuje się lakier do włosów bądź specjalny spray, jednak warto dobierać delikatne kosmetyki do codziennego stosowania, które nie niszczą włosów.

FAQ:

Jakie są rodzaje grzywki na boki?

Grzywka na bok może przybrać formę pasm podzielonych na dwie strony, lekkiego czy cieniowego uczesania.

Komu pasuje grzywka na bok?

Grzywka na bok to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby optycznie wyszczuplić twarz, a także delikatnie odświeżyć fryzurę. Pasuje ona zdecydowanej większości kobiet, w dodatkowo tego rodzaju uczesanie niemal nigdy nie wychodzi z mody.

Jak stylizować grzywkę na bok?

Codzienna stylizacja grzywki na bok może opierać się na wklepaniu pianki w wilgotne włosy. Dodatkowo, aby utrzymać zadowalające efekty, można zaaplikować na włosy lakier bądź spray.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę