Teraz Czytasz
Fryzura bombka krótka oraz długa – kto powinien skorzystać? Cechy charakterystyczne

Fryzura bombka krótka oraz długa – kto powinien skorzystać? Cechy charakterystyczne

Fryzura bombka jest popularna praktycznie na całym świecie. Dzieli się na wersję krótką oraz długą. Coraz chętniej na takie stylizacje decydują się zarówno osoby dojrzałe, jak i zdecydowanie młodsze. Dobór odpowiedniego cięcia nigdy nie jest prosty, lecz bombka jest prawdziwym hitem. Warto pamiętać o tym, że ten typ fryzury nie będzie pasował każdej kobiecie. Jest to zależne przede wszystkim od typu urody oraz kształtu twarzy. Kluczowe okażą się wskazówki pochodzące od doświadczonych fryzjerów. 

Charakterystyka fryzury typu bombka

Fryzura typu bombka jest dość oryginalna i łatwo rozpoznawalna. Charakteryzuje się niesymetrycznym cięciem. Włosy znajdujące się z przodu są nieco dłuższe od tych, które znajdują się w tylnej części głowy. Całość prezentuje się bardzo elegancko i modnie. Z racji tego jest to fryzura, która sprawdzi się zwłaszcza podczas oficjalnych uroczystości, spotkań rodzinnych, kolacji czy też bankietów i spotkań biznesowych. Fryzura występuje w trzech podstawowych wersjach:

  • prostej,
  • lekko wystrzępionej,
  • układającej się warstwami.

Ostateczną decyzję w tym zakresie zawsze powinien podejmować wykwalifikowany fryzjer. Asymetria doprowadza do tego, że optycznie włosy powiększają swoją objętość i na głowie jest ich więcej. Fryzura jest nie tylko stylowa, ale też lekko zadziorna.

Długa oraz krótka bombka – co warto wiedzieć na ten temat?

Istotnym zagadnieniem dla wszystkich kobiet, które będą zastanawiać się nad fryzurą bombką jest to, czy zdecydować się na bombkę krótką, czy też długą. Krótka bombka idealnie współgra z każdą stylizacją, nawet tą nieco luźniejszą. To kusząca propozycja dla kobiet, które chcą odmienić swój codzienny wygląd. Ma niebagatelny wpływ na zmianę proporcji w kobiecej sylwetce.

W przypadku kobiet wysokich oraz z nieco dłuższymi szyjami zaleca się zastosować cięcie na poziomie około 2 centymetrów poza linię kości obojczykowych. Dzięki temu panie będą mogły stracić optycznie kilka centymetrów ze swojego wzrostu. Niższe kobiety powinny zdecydować się na cięcie do 2 centymetrów nad wspomniane wyżej kości. Wysoka bombka jest dedykowana paniom, które przygotowują się do ważnych wyjść, konferencji czy też warsztatów. Jest nieco bardziej oficjalna. Odpowiednim rozwiązaniem dla odważnych pań będzie bombka z wygolonym bokiem.

 

 

Bombka – dla kogo jest odpowiednia?

Wypada zastanowić się nad tym, dla kogo konkretnie fryzura bombka będzie odpowiednia. Jest to wygodna oraz stylowa propozycja. Nadal można wyglądać kobieco i lekko, a jednocześnie diametralnie odmieni się swój dotychczasowy wygląd. Bombka najlepiej sprawdza się na prostych włosach. W przypadku włosów falowanych lub kręconych konieczne będzie korzystanie z prostownicy, co może być dość uciążliwe i czasochłonne.

Fryzura typu bombka jest uznawana za jedną z najbardziej uniwersalnych. Spodoba się kobietom lubiącym zmiany i eksperymentowanie z włosami. Nie zaleca się jej stosować w przypadku twarzy szczupłych oraz stosunkowo małych. Bombka doskonale poradzi sobie w połączeniu z twarzą okrągłą, kwadratową lub pociągłą. Warto wsłuchać się we wskazówki pochodzące od fryzjerów i dać im pracować.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę