Teraz Czytasz
Warkocze syntetyczne – jak je wykonać i czy niszczą włosy?

Warkocze syntetyczne – jak je wykonać i czy niszczą włosy?

Warkocze syntetyczne cieszą się dziś niemałą popularnością. Po to rozwiązanie sięgają nie tylko dziewczynki, ale tak samo nastolatki, jak i dorosłe kobiety. Wszystko dlatego, że dzięki nim osiągnąć można naprawdę niezwykły efekt. Warto zatem wiedzieć, czym one dokładnie są, jak się robi i jak długo się utrzymują.

Dlaczego warkocze syntetyczne?

Jak wspomniano, warkocze syntetyczne cieszą się dziś sporą popularnością, zwłaszcza warkocze bokserskie z włosami syntetycznymi. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim połączenie włosów sztucznych z naturalnymi pozwala na zwiększenie objętości fryzury i daje możliwość zapłacenia warkoczyków na krótkich włosach naturalnych. Dzięki temu fryzura z wykorzystaniem warkoczy syntetycznych prezentuje się niezwykle efektownie. Co ważne, syntetyczne warkoczyki pasują do niemal każdej stylizacji. Mowa tu zarówno o stylizacjach eleganckich, glamour, jak i tych casualowych, które zakłada się na co dzień. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ nie wymaga codziennego układania włosów.

Warkocze syntetyczne – jak zaplatać?

Plecenie warkoczyków syntetycznych nie jest skomplikowane. Polega na wplataniu w pasma naturalnych włosów pasm z włosów syntetycznych. Warkocze pleść można ręcznie bądź stosować do tego celu specjalną maszynkę. Cały proces plecenia warkoczy syntetycznych rozpoczyna się od umycia włosów i zastosowania maski. Następnie włosy są suszone i rozczesywanie. Kolejny krok to dzielenie włosów na sekcje. Cienkie pasma smarowane są żelem do włosów i delikatnie skręcane. Z włosów syntetycznych wydziela się pasmo tej samej długości lub nieco grubsze. W tym momencie z włosów syntetycznych wykonuje się pętelkę wokół nasady pasma naturalnych włosów, krzyżuje się je od spodu, a następnie mocno ściska i zabezpiecza. Kolejny etap to zaplatanie włosów. Końcówki syntetycznych włosów moczone są we wrzątku lub przypalane, aby się nie stopiły. Sam czas plecenia może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od techniki plecenia, gęstości włosów, a także od ilości osób wykonujących fryzurę. Całość trwać może od kilku do nawet kilkunastu godzin. Wiedząc już, jak zrobić warkocz z włosów syntetycznych, warto dowiedzieć się, jak i nie dbać.

Warkocze syntetyczne – czy niszczą włosy?

Wiedzieć trzeba, że włosy syntetyczne dość mocno obciążają włosy naturalne, zwłaszcza u nasady. Im dłuższy odrost, tym większe obciążenie. Oznacza to, że w przypadku słabszych włosów, warkocze po rozpleceniu mogą wymagać ścięcia. Często po rozpleceniu fryzury, zauważyć można wypadające włosy. Widok ten nie powinien jednak niepokoić. Jest to bowiem proces zupełnie naturalny. Trzeba mieć także świadomość pewnych niedogodności zaraz po zapleceniu warkoczyków. Mowa tu w szczególności o napięciu skóry, do którego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Oczywiście, aby warkocze syntetyczne bokserskie nie szkodziły włosom naturalnym, należy o nie właściwie dbać. Pamiętać trzeba choćby o tym, posiadając fryzurę z warkoczami syntetycznymi, głowa myta powinna być rzadziej. Co więcej, zrezygnować należy z gęstych i tłustych szamponów. Te zastąpić powinno się lekką konsystencją. Dobrym rozwiązaniem będzie dodanie kilku kropel szamponu do wody. Następnie wystarczy pochylić głowę w dół i polać włosy tak przygotowaną mieszanką.

Ile trzymają się warkocze syntetyczne?

Warkocze bokserskie syntetyczne nosi się standardowo przez okres trzech miesięcy. Po tym czasie zauważyć można, że włosy zaczynają się kołtunić. Dodatkowo pojawiać zaczyna się już mało estetycznie wyglądający odrost. Jednak możliwość przedłużenia trwałości fryzury. Mowa tu o wykonaniu wcześniejszej korekty, która pozwala przedłużyć żywotność uczesania nawet do sześciu miesięcy. Wpływ na utrzymywanie się fryzury ma także tempo, w jakim rosną włosy naturalne. Ważne, aby namoczone zostały wszystkie warkoczyki. To, jak zrobić warkocze syntetyczne jest już same. A ile one kosztują?

Ile kosztują warkocze syntetyczne?

Pojedyncza paczka włosów syntetycznych to koszt rzędu ok. 20 zł. Pamiętać jednak trzeba, że na całą głowę potrzebnych będzie przynajmniej kilka takich paczek. Choć warkocze z włosami syntetycznymi prezentują się naprawdę niezwykle, to ich zaplątanie nie jest łatwe. Dlatego, jeśli nie ma się w tym doświadczenia, to lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Wówczas liczyć trzeba się z kosztem ok. 500 zł.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę