Teraz Czytasz
Czas mebli glamour!

Czas mebli glamour!

Jeszcze do niedawna mieszkanie urządzone meblami z popularnej sieci sklepów było synonimem dobrego gustu. Lekko minimalistyczny, surowy styl, którym zachłysnęła się Europa, zyskiwał popularność z sezonu na sezon. Zdawało się, że jego dobra passa nie minie szybko. Może się jednak okazać, że jest on już pieśnią przeszłości.

Proste meble nadające się do każdego metrażu i układu pokojów w połączeniu z niewygórowanymi cenami pozwalały na dużą swobodę w urządzaniu mieszkań. Stonowany styl z pewnością pozostanie w łaskach wielu Polek i Polaków jeszcze przez kolejne sezony, jednak nie wszyscy chcą na tym poprzestać. Coraz większa rzesza nowych nabywców mieszkań w stanie deweloperskim oraz tych, którzy decydują się samodzielnie postawić i urządzić dom marzeń, nie jest usatysfakcjonowania ofertą “sieciówek” meblarskich. Chcą, aby wygląd ich mieszkania kojarzył się z wygodnym, prestiżowym stylem życia. To właśnie do nich skierowana jest oferta sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą mebli glamour.

Styl glamour jako odpowiedź dla wymagającego klienta

Meble wykonane stylu glamour to coś zdecydowanie innego od surowego i stonowanego minimalizmu. Różnice znaleźć można zresztą nie tylko w stylistyce. Producenci i dystrybutorzy DOTD stawiają na produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Oznacza to między innymi kontrolowanie dostawców drewna oraz innych surowców potrzebnych do wykonania mebli. Przekłada się to z pewnością na trwałość oferowanych produktów. Fotel glamour obity welurem, ekologiczną skórą lub wełną kaszmirową będzie mógł służyć klientowi przez długie lata po zakupie. Z kolei toaletka glamour wykonana z połączenia stali i marmuru ma szansę pozostać w rodzinie na pokolenia – posłuży i mamie, i córce.

Meble glamour – powrót do Złotej Ery Hollywood

Styl ten nie jest oczywiście wytworem XXI wieku, lecz nawiązuje do złotych czasów kinematografii i chęci przełożenia ich na wystrój wnętrz. Olśniewające i luksusowe kreacje ówczesnych gwiazd kina to niezaprzeczalnie największa inspiracja tego stylu. Próba przeniesienia stylizacji bardzo klasycznych w samym kroju, jednak niezwykle wysoko jakościowych w kontekście materiałów, to właśnie styl glamour w pigułce. Współcześnie tego typu efekt producenci mebli są w stanie zrealizować w sposób wysmakowany i pozbawiony pretensjonalności, hołdując zasadzie: inspiracja, nie odtwórstwo. Styl glamour to nie tylko welur, marmur i przepych. To także meble takie jak czarny nowoczesny hoker do kuchni czy tapicerowane krzesła barowe do jadalni, a więc meble doskonale wpisujące się we współczesne trendy wnętrzarskie. Styl glamour będzie świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy w codziennym życiu stawiają na rozpieszczanie się, oraz tych, którzy dobrze czują się w luksusowych przestrzeniach. Pozwala on urządzić wnętrze ze smakiem i wyczuciem, jednocześnie podkreślając prestiż i status właściciela. Nie należy mylić go z przepychem i przesadą – meble w stylu glamour są wytworne, ale nie tandetne.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę