Teraz Czytasz
Paznokcie BabyBoomer – czym się wyróżniają i jak je zrobić?

Paznokcie BabyBoomer – czym się wyróżniają i jak je zrobić?

Podobnie jak w każdej dziedzinie dotyczącej mody i urody, tak też w zdobieniu paznokci obowiązują określone trendy. Co jakiś czas pojawia się nowość, która na stałe wchodzi do kanonu. Taki typem zdobienia jest BabyBoomer. Kobiety wykonują go bardzo chętnie, ponieważ to bardzo klasycznie wyglądające malowanie, które pasuje na wiele okazji. Jak zrobić je samodzielnie? Czy potrzeba do tego specjalnego sprzętu lub umiejętności?

Jak wygląda zdobienie BabyBoomer?

Paznokcie Baby Boomer to styl manicure, który polega na subtelnym, gradientowym przejściu kolorów na płytce. Często określane się je jako nowoczesną wersję klasycznego french manicure. Wyróżniają się tym, że zamiast ostrej linii dzielącej białą końcówkę od różowej bazy, kolory delikatnie przechodzą jeden w drugi, tworząc naturalnie wyglądający efekt ombre.

Ten typ zdobienia można wykonać zarówno na naturalnej płytce, jak i na akrylu, czy innym produkcie wykorzystywanym do przedłużania paznokci. Oprócz klasycznego łączenia naturalnych, jasnych kolorów popularne staje się wykorzystanie tej techniki do innych barw. Czarne paznokcie baby boomer to hit ostatnich miesięcy. W tym zdobieniu jasna baza przechodzi płynnie w czarną końcówkę. Dobrze wykonane malowanie mimo użycia ciemnego odcienia prezentuje się elegancko i subtelnie podkreśla dłonie.

Najprostsza technika wykonania zdobienia BabyBoomer

BabyBoomer wykonuje się jak każde inne paznokcie hybrydowe. Różnica jest widoczna tylko w końcowym etapie i technice płynnego przejścia między kolorami. Jak zatem je wykonać?

Najpierw przygotuj płytkę. Odetnij i opiłuj je do pożądanej długości oraz kształtu. To etap, w którym musisz zdecydować, czy wolisz paznokcie długie kwadratowe, czy raczej migdał. BabyBoomer prezentuje się dobrze na każdej długości, ponieważ ładnie wysmukla płytkę. Odsuń skórki za pomocą kopytka lub specjalnego preparatu.

Następnie nałóż warstwę bazy na paznokcie, aby chronić płytkę przed uszkodzeniami i zapewnić lepszą przyczepność lakieru. Utrwal bazę w lampie LED lub UV zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli używasz żelu, nałóż warstwę żelu budującego, utwardź w lampie i spiłuj do pożądanego kształtu. W przypadku akrylu nałóż mieszankę akrylową na paznokcie, uformuj i pozostaw do wyschnięcia.

Teraz czas na właściwy lakier. Nałóż jasnoróżowy kolor jako bazę na całej powierzchni paznokcia. Utrwal go w lampie. Za pomocą gąbki, nałóż biały żel na końcówkę paznokcia, a następnie delikatnie stempluj, aby uzyskać efekt przejścia kolorów. Całość ponownie utrwal w lamie. Powtarzaj tę czynność, aż osiągniesz pożądany efekt ombre.

Paznokcie BabyBoomer z dodatkiem – z czym można je połączyć?

Znudziła Ci się klasyczna wersja Baby Boomer? Spróbuj potraktować ją jako bazę do tworzenia własnych stylizacji. Paznokcie kwadratowe BabyBoomer świetnie prezentują się w kolorowym gradiencie. Możesz też dodać do nich dodatkowe zdobienia. Ilość połączeń ogranicza tylko Twoja wyobraźnia oraz zdolności manualne.

Na jednym lub kilku paznokciach dodaj brokat w postaci drobnych drobinek czy płatków, nakładając go na końcówki paznokci lub wzdłuż linii gradientu. Możesz użyć brokatu w kolorze srebrnym, złotym lub innym, który pasuje do Twojego stylu. Ciekawy efekt uzyskasz też, gdy ozdobisz paznokcie kamieniami Swarovskiego, cekinami czy kryształkami, umieszczając je wzdłuż linii gradientu lub tworząc niewielkie akcenty na wybranych paznokciach.

Spróbuj też zdecydować się na geometryczne wzory. Na jednym lub kilku paznokciach stwórz proste figury, takie jak trójkąty, linie czy kształty, używając cienkiego pędzelka lub naklejek. Możesz też użyć stempli do nałożenia delikatnych wzorów na paznokciach, takich jak kwiaty, liście czy abstrakcyjne desenie. Paznokcie BabyBoomer z dodatkiem to świetny sposób stylizacji płytki, którą nie tylko możesz urozmaicić jej wygląd, ale też skorygować kształt. Gdy zdecydujesz się na pionowe akcenty, dłoń będzie wyglądała na smuklejszą. Z kolei wyraziste zdobienia zrównoważą proporcje drobnej płytki paznokci.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę