Teraz Czytasz
Tajniki makijażu ślubnego

Tajniki makijażu ślubnego

Perfekcyjny makijaż ślubny jest tą przysłowiową kropką nad „i”, która jest szalenie istotna i jednocześnie wymagająca. Bezspornie musi podkreślać piękno i urodę Panny Młodej, spełniać rolę makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego oraz harmonizować z sukienką, bukietem oraz charakterem królowej tego wyjątkowego dnia. Czym wyróżnia się makijaż ślubny i czy każdy może go wykonać samodzielnie? Poznajmy jego sekrety.

Twoja uroda – idealny makijaż ślubny

Rolą każdego makijażu jest podkreślenie urody, a nie maskowanie i przemalowanie osoby na kogoś innego. Nie inaczej jest w przypadku makijażu ślubnych, które są najbardziej wymagającymi.

Podstawą makijażu ślubnego jest więc harmonijne dopasowanie jego wszystkich elementów do Panny Młodej. Tym samym istotny jest sam dobór kolorów i odcieni, jak i określonego stylu. W tej kwestii ważne są :

To poniekąd ogólniki, pod którymi kryje się bardzo wiele aspektów. Indywidualność urody jest fantastyczną przygodą, która pozwala na swego rodzaju zabawę z różnymi odcieniami. Dokładnie przeprowadzona analiza kolorystyczna staje się dla makijażystki bazą, ale nie jedyną wytyczną. Konieczne jest także skupienie się na ewentualnych niedoskonałościach, szczególnie takich, które przyszła mężatka chce ukryć. Makijaż ślubny powinien komponować się z dodatkami biżuteryjnymi, suknią, kwiatami — słowem musi być harmonijną częścią całości.

Makijaż ślubny – subtelny czy zdecydowany?

Zastanawiając się nad tym, czy makijaż ślubny powinien być delikatny typu „no make-up”, czy też bardzo wyrazisty musimy wiedzieć, czego same oczekujemy. Jeśli nasz codzienny makijaż nie należy do subtelnych i wiemy, że w takowym nie będziemy czuły się dobrze, lepiej postawić na łagodniejszą wersję mocnego makijażu.
Innymi słowy, mówiąc ” ubieramy się” w taki makijaż ślubny, który będzie spójny z naszym stylem, charakterem i osobowością. Z całą pewnością ważna jest sama część techniczna jego wykonania. Nie może być on kiepskiej i nietrwałej jakości — w końcu musi przetrwać praktycznie cały dzień i przynajmniej połowę nocy. Tym samym musi spełniać się o każdej porze, a dodatkowo idealnie się prezentować podczas sesji fotograficznych. Używane kosmetyki muszą być najwyższej jakości. Poza tym powinien być raczej matowy — dopuszcza się muśnięcie pudrem rozświetlającym — nie mniej, jeśli zamierzamy go użyć, pamiętajmy, by zrobić to naprawdę w sposób minimalistyczny, w innym przypadku na fotografiach nasze lica będą się nienaturalnie świeciły.

Makijaż ślubny to jeden z najważniejszych w życiu każdej kobiety, ale też najbardziej wymagający. Musi podkreślić urodę i oprawić ją w subtelność, ale jednocześnie nie może pozbawić charakteru, szczególnie te panie, które na co dzień nie należą do oazy spokoju, ale zaliczają się do wulkanów energii.

 

Krótki przewodnik po malowaniu paznokci

 

Jak malować oczy? Krótki poradnik

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę