Teraz Czytasz
Jak malować oczy? Krótki poradnik

Jak malować oczy? Krótki poradnik

Umiejętnie i starannie wykonany makijaż oczu pomaga nadać wyrazu kobiecemu spojrzeniu. Subtelny czy drapieżny, tryskający kolorami czy stonowany – kluczem do sukcesu jest tutaj pewna ręka. W sieci aż roi się od porad, jak malować oczy, ale w tym gąszczu informacji ciężko znaleźć te najbardziej interesujące, dlatego też powstał ten mini-poradnik.

Od czego zacząć?

Przygodę z makijażem oczu warto zacząć od uzupełnienia swojej kosmetyczki w dobrej jakości produkty pozbywając się tych przeterminowanych czy produktów „no name” z bazaru. Dzięki temu nie nabawimy się podrażnień oczu i ich okolic czy wręcz reakcji alergicznych a sam makijaż będzie trwalszy. Warto też zaopatrzyć się w różnej wielkości pędzelki do makijażu, dzięki którym rozcieranie warstw stanie się dużo łatwiejsze i szybsze (popularne pacynki sprawiają, że cień zostaje nałożony nierówno a jego warstwa jest zbyt gruba).

Makijaż oka zaczynamy od pokrycia powieki cienką warstwą transparentnego pudru. Dzięki temu cień utrzyma się dłużej i zmniejszamy prawdopodobieństwo osypywania się drobinek kosmetyku. Możemy w tym celu wykorzystać oczywiście specjalną bazę pod cienie do oczu, ale takie rozwiązanie w zupełności wystarczy. Gdy już powieka jest przygotowana możemy rozpoczynać nakładanie cienia przy pomocy pędzelka.

Jako pierwszy nałożony powinien zostać najjaśniejszy kolor – pokrywamy nim całą powiekę rozciągając go aż pod linię brwi. Ruchomą część powieki pokrywamy odcieniem odrobinę ciemniejszym a najbardziej głęboki kolor przeznaczamy na zewnętrzny kącik oka. Granice między warstwami kolorów dokładnie rozcieramy tak, aby przejście było płynne, naturalne. Wewnętrzny kącik oka muskamy jasnym kolorem (może mieć delikatnie połyskujący lub perłowy odcień). Miłośniczki eyelinera mogą narysować sobie zgrabną kreskę tuż ponad górną linią rzęs.

A co z samymi rzęsami? Powolnymi, zygzakowatymi ruchami dokładnie pokrywamy je tuszem. Należy bardzo uważać, by warstwa kosmetyku nie była zbyt gruba – oprawa oka będzie wtedy wyglądać bardzo nienaturalnie a wraz z upływem czasu nadmiar tuszu zacznie odpadać i gromadzić się pod oczami, co nie należy do najbardziej estetycznych widoków.

Być może, jeśli dopiero zaczynacie swoja przygodę z makijażem, pierwsze efekty waszej pracy nie przypadną wam do gustu. Nie ma jednak powodu, by się tym zrażać – miejcie po prostu zawsze w pogotowiu płyn do demakijażu i ćwiczcie jak najwięcej!

Zobacz też: Jak malować brwi cieniem do powiek

4 komentarze

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę