Teraz Czytasz
Nożyk do brwi – czym jest i jak poprawnie go używać? Podpowiadamy

Nożyk do brwi – czym jest i jak poprawnie go używać? Podpowiadamy

Profesjonalny nożyk do brwi jest jednym z podstawowych narzędzi w każdym gabinecie kosmetycznym. Linergistki go uwielbiają! Daje ogromne możliwości podczas stylizowania włosków i w niektórych przypadkach jest doskonałą alternatywą dla pęsety. Jak prawidłowo korzystać z nożyka? Jak wybrać to akcesorium do gabinetu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest i do czego służy nożyk do brwi?

Nożyk do brwi jest niewielkim narzędziem, którego z pewnością nie brakuje w żadnym salonie kosmetycznym. Jego budowa jest dość prosta i do złudzenia przypomina nieskomplikowaną maszynkę do golenia. Nożyk składa się z plastikowej rączki zakończonej małym ostrzem. Ma też nakładkę ochronną, której zadaniem jest zapobieganie przypadkowym skaleczeniom. Nożyki do brwi są też znane jako trymery i występują w dwóch wariantach – elektrycznym i manualnym. Nie da się jednak ukryć, że więcej możliwości daje ta druga grupa narzędzi.

Warto wspomnieć, że nożyki do brwi należy regularnie wymieniać – dwie klientki nie mogą być obsługiwane tym samym narzędziem. Właśnie dlatego warto wyposażyć się w solidny zapas trymerów. Jeśli szukasz profesjonalnych nożyków w atrakcyjnej cenie, koniecznie odwiedź e-sklep Quantum i zwróć uwagę na produkt, który znajdziesz tutaj: https://quantumpmu.com/product-pol-134-Trymer-nozyk-do-brwi-10-szt.html – marka cieszy się znakomitą opinią wśród linergistek!

Jak prawidłowo używać nożyka do brwi?

Nożyk do brwi służy przede wszystkim do regulacji włosków. Operowanie nim jest dość proste i wygodne. Błyskawicznie nabierzesz wprawy. Warto podkreślić, że narzędzie ma więcej zalet niż pęseta – zabieg nożykiem jest bezbolesny i nie powoduje podrażnień. Użycie go pozwala na nadanie brwiom określonego kształtu i ich wyrównanie. Wystarczy, że przyłożysz ostrze do skóry i przesuniesz je w kierunku pod włos. Nie zapomnij, aby na miejsce trymowania nałożyć olejek!

Jakie cechy nożyka do brwi mają znaczenie?

Trymer jest prostym narzędziem, a praca z nim nie wymaga specjalnych umiejętności. Mimo to warto wybrać narzędzie, które będzie dobrze leżało w Twojej dłoni. Ergonomia i odrobina wprawy zapewnią Ci oczekiwany efekt i zachęcą do dalszych ćwiczeń. Linergistki wykorzystują do wszystkich zabiegów rękawiczki ochronne. Warto więc wybrać produkt, który nie wyślizgnie się z dłoni. Świetnie sprawdzi się rączka plastikowa. Zwróć też uwagę na ostrze – nożyki do brwi są na ogół wyposażone w element wykonany z bezpiecznej stali nierdzewnej.

 

Artykuł przygotowany przez quantumpmu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę