Teraz Czytasz
Jak odświeżyć włosy?

Jak odświeżyć włosy?

Czasami zdarza się tak, że nasza fryzura okazuje się nieświeża, a my nie mamy już czasu, by umyć włosy. Pozostają nam sposoby, które pominą cały ten proces, ale sprawią, że nasze włosy będą prezentować się lepiej. Jak je odświeżyć, kiedy nie mamy czasu na mycie? Podpowiadamy!

Nieświeża fryzura może popsuć samopoczucie

Zdarza się, że nagle musimy gdzieś wyjść, wstaniemy za późno z łóżka itp., przez co nie mamy dużo czasu na przygotowania. Kiedy do tego wszystkiego okazuje się, że nasze włosy są przetłuszczone, samopoczucie może nie być najlepsze. Nic dziwnego, w nieświeżej fryzurze często nie czujemy się zbyt dobrze. Na szczęście istnieją szybkie sposoby, by odświeżyć włosy bez ich mycia – pomocne będą domowe sposoby lub tzw. szampony bez spłukiwania.

Jak odświeżyć fryzurę?

Jak więc odświeżyć nasze włosy? Czego użyć?

Nakrycie głowy

Jaki jest najlepszy sposób na tłuste włosy bez konieczności ich mycia? Szybkim i łatwym rozwiązaniem jest zakrycie włosów. Możesz to zrobić na wiele sposobów, np. zakładając na głowę chustę lub kapelusz! Możesz również użyć dużych spinek czy innych ozdób. Sprawdzi się również czapka z daszkiem.

Odpowiednia fryzura

Ukrycie przetłuszczających się włosów za pomocą wsuwek, spryskanie ich lakierem i upięcie może sprawić, że fryzura będzie wyglądała lepiej. Możesz także zrobić dobierany warkocz lub lekko je natapirować. Czasami wystarczy spiąć włosy w zwykły koński ogon, by prezentowały się znacznie lepiej.

Odżywka dla suchych włosów

Jeśli chodzi o suche włosy, niewiele można zrobić. Suchość często prowadzi do niesfornego i niechlujnego wyglądu – ale na szczęście kosmetyki nawilżające czynią cuda w ich ujarzmianiu! Wykorzystaj odżywkę w sprayu, bez spłukiwania. Nawilży włosy i poprawi wygląd twojej fryzury.

Suchy szampon

Można skorzystać także z suchych szamponów – zazwyczaj w sprayu. Rozprowadzamy je u nasady i wyczesujemy, aby nie pozostała biała poświata. Brunetki mogą kupić szampony przystosowane do ich koloru włosów. Dzięki temu białe ślady na fryzurze im nie grożą. Szampony sprawią, że włosy podniosą się u nasady i będą wyglądać świeżej.

Mąka ziemniaczana

Co kiedy nie mamy w domu suchego szamponu? Aby nadać włosom bardziej odświeżający wygląd, posyp je mąką ziemniaczaną i dobrze wetrzyj. Następnie musisz je wyczesać dokładnie, aby pozbyć się wszystkich białych śladów, które mogą być pozostawione po zastosowaniu takich naturalnych środków. Jeśli masz ciemne włosy, możesz dodać do mąki kakao.

Jeśli nie masz czasu na umycie włosów, możesz je ekspresowo odświeżyć. Warto znać powyższe sposoby!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę