Teraz Czytasz
Kolczyki w sutkach – poznaj wady i zalety

Kolczyki w sutkach – poznaj wady i zalety

Kolczyki w sutkach to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba kobiet. Piercing już wiele lat temu przestał wzbudzać kontrowersje, dlatego przekłuwanie różnych miejsc na ciele jest traktowane na równi z tatuażami lub farbowaniem włosów. Sprawa wygląda jednak inaczej w przypadku przekłuwania miejsc intymnych, które z pozoru wydają się być najmniej właściwym miejscem na kolczyk. Czy kolczyki w sutkach bolą? O czym warto pamiętać, decydując się na taki rodzaj piercingu?

Kolczyk w sutku – wady i zalety

Do zalet kolczyków w sutkach zalicza się przede wszystkim efekt wizualny. Piercing tej części ciała jest przez wiele osób uważany za wyjątkowo estetyczny, dlatego wiele kobiet decyduje się na przebicie sutka głównie ze względu na satysfakcjonujący efekt końcowy. Warto jednak pamiętać również o tym, że kolczyki w sutkach mogą mieć duże znaczenie psychologiczne – przekłucie miejsca intymnego dodaje kobiecie odwagi i poczucia niezależności nie tylko w codziennym życiu, ale również i podczas zbliżeń z partnerem.

Charakterystyka miejsca umieszczenia kolczyka odgrywa istotne znaczenie w przebiegu całego zabiegu przekłuwania. Wiele osób zastanawia się, czy kolczyk w sutku boli, jednak problemy związane z takim piercingiem mogą być znacznie poważniejsze. Miejscowy stan zapalny, reakcja alergiczna lub uszkodzenie przewodu mlecznego zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak należy o nich pamiętać podczas podejmowania ostatecznej decyzji o przekłuciu.

Czy kolczyki w sutkach bolą?

Ból jest jednym z najważniejszych aspektów, które odstraszają kobiety przed przekłuciem sutka. Miejsce to należy do stref intymnych, dlatego jest wyjątkowo bogato unerwione i unaczynione. Każdy piercing wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami w trakcie przebijania skóry, jednak dla przykładu kolczyk w nosie lub pępku jest zdecydowanie mniej bolesny. Sutek jest zaliczany do najbardziej wrażliwych miejsc w ciele – nie oznacza to jednak, że moment przekłuwania jest trudny do zniesienia. Profesjonalne wykonanie, zastosowanie miejscowego znieczulenia i silna wola w większości przypadków umożliwiają sprawne przejście przez całą procedurę.

Kolczyk w sutku – pielęgnacja to podstawa

Kwestia pielęgnacji dotyczy nie tylko sutków, ale też każdego innego miejsca przekłucia. Również kolczyk w pępku lub uchu powinien zostać odpowiednio „zaopatrzony”. Pod tym pojęciem kryje się regularne odkażanie rany, zmiany opatrunków i stosowanie maści w pierwszym etapie po przekłuciu. Kolczyki w sutkach są bowiem z punktu widzenia biologicznego ranami, które wymagają procesu gojenia. Dopiero po pełnym zregenerowaniu tkanek można cieszyć się ze zmniejszenia wrażliwości, bólu i nieprzyjemnych doznań dotykowych w obrębie miejsca przekłucia.

Kolczyk w sutku a karmienie piersią

Kolczyki w sutkach nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku kobiet, które spodziewają się w najbliższym czasie dziecka. W niektórych sytuacjach może dojść do uszkodzenia przewodu mlecznego, a co za tym idzie pojawieniem się trudności w odprowadzaniu pokarmu. Nie oznacza to jednak, że każda kobieta planująca zajście w ciąży w przyszłości powinna całkowicie zrezygnować z tego pomysłu. Kolczyk w sutku, który został wykonany wiele lat wcześniej, nie ma większego wpływu na poród i rozwój dziecka. Najważniejszy aspekt dotyczy konieczności unikania niebezpiecznych zakażeń w czasie poprzedzającym narodziny dziecka lub na etapie karmienia piersią.

Kolczyk w sutku – jak zrobić samemu?

Poszukując w internetowych poradnikach odpowiedzi na pytanie jak zrobić kolczyk w sutku w domu, można znaleźć wiele wskazówek, które z pozoru wydają się gwarantować pełnię bezpieczeństwa. W rzeczywistości każdy zabieg przebijania skóry powinien być nadzorowany przez wykwalifikowaną osobę, która poprowadzi klienta przez etap przebijania sutka, zmiany opatrunków i utrzymania właściwej higieny rany. Wykonanie kolczyka w sutku w studiu piercingu kosztuje od 100 do 200 złotych. Jest to stosunkowo niewielka cena, która stanowi jednocześnie prawdziwą gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalnego przeprowadzenia przez kolejne procedury zabiegu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę