Teraz Czytasz
Kolczyki sztangi – gdzie kupić, jak nosić i jak o nie dbać?

Kolczyki sztangi – gdzie kupić, jak nosić i jak o nie dbać?

Sztanga to jeden z najbardziej znanych kolczyków wykorzystywanych w piercingu. Jeśli chcesz wykorzystać ją w zdobieniu swojego ciała, dowiedz się o niej jak najwięcej. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie kupisz atrakcyjne kolczyki sztangi, w jakich miejscach możesz je nosić i co powinieneś wiedzieć, kiedy zdecydujesz się na nowe przekłucie.

Czym jest sztanga piercing i gdzie kupisz odpowiednie kolczyki?

Nazwa nie jest przypadkowa. Kolczyk sztanga przypomina sztangę treningową – jest to prosty pręcik, z obu stron zakończony kulkami lub innymi ozdobami. Mogą to być symetryczne zdobienia, ale często zdarza się, że z jednej strony zobaczysz kulkę, a z drugiej np. krzyżyk lub cyrkoniowy kwiatek. Są modele, w których odkręca się wyłącznie jedną końcówkę, ale też i takie z gwintami po obu stronach.

Sztanga do piercingu może mieć różną długość oraz różne średnice zakończeń. Zwróć na to uwagę podczas robienia zakupów. Gdzie szukać odpowiednich kolczyków? Jeśli kusi Cię ogromny wybór wzorów i kolorów, obejrzyj sztangi na Crazyneedles.pl. Dzięki atrakcyjnym cenom możesz zaopatrzyć się w zapas na różne okazje. To świetny sposób na podkreślenie swojego stylu – w sklepie znajdziesz zupełnie klasyczne sztangi, jak i te najbardziej odjechane.

Z jakiego materiału powinien być Twój kolczyk sztanga? Piercerzy najczęściej korzystają z wyrobów ze stali chirurgicznej lub tytanu, ale także z miękkiego BioFlexu lub BioPlastu. Tytan i dwa elastyczne surowce najlepiej nadają się do kontaktu ze skórą – nawet tą świeżo przekłutą. Nie zawierają niklu i nie wywołują reakcji alergicznych. Po wygojeniu rany spokojnie możesz korzystać z kolczyków ze stali chirurgicznej – zawiera śladowe ilości niklu, ale ze względu na swoje właściwości jest bardzo chętnie wybierana przez fanów piercingu.

W jakich miejscach na ciele możesz wykorzystać kolczyk sztangę?

Podstawowym pomysłem na sztangę jest przekłucie w uchu – w jego płatku lub chrząstce. Do klasycznego przekłucia lobe lub, nieco wyższego, upper lobe, nadają się sztangi o krótkim pręciku, posiadające zdobienie z jednej strony. Ciekawszym wariantem jest vertical lobe, w którym sztanga pionowo przechodzi przez płatek ucha – prostopadle do linii tradycyjnego przekłucia.

Do pojedynczego piercingu w chrząstce (np. helix lub tragus) można zastosować krótkie kolczyki, lecz najbardziej efektownie prezentuje się industrial sztanga piercing. W tym przypadku należy wykonać dwie dziurki w tym samym czasie, na dwóch krańcach małżowiny, adekwatnie dobierając długość kolczyka.

Poza uchem mamy sporo innych powierzchni do zagospodarowania przez piercera. Kolczyk sztanga nadaje się do noszenia w języku oraz, idąc niżej, sutku i męskich strefach intymnych. Nieco inny typ kolczyka (sztangę z końcówkami zakrzywionymi pod kątem 90 stopni) wykorzystuje się do surface piercingu, widywanego np. na karku. Taki kolczyk powinien być zakładany przez piercera – pomijając kwestię bezpieczeństwa, samodzielne włożenie go może być po prostu niemożliwe.

Jak pielęgnować miejsce świeżego przekłucia?

Przed Tobą pierwszy piercing? Zanim zaczniesz eksperymentować z noszeniem rozmaitych kolczyków, uzbrój się w cierpliwość. Czas gojenia jest niezwykle ważny dla efektu finalnego – nie przestrzegając zaleceń piercera, możesz nabawić się brzydkich ran, blizn, a nawet narośli. Wiele z nich jest nieodwracalna, dlatego nie zmieniaj pierwszego kolczyka zbyt szybko i dbaj o higienę.

Nie wyjmuj kolczyka sztangi (ani żadnego innego), zanim rana w pełni się nie zagoi. Nie dotykaj go brudnymi rękoma – uważaj na nerwowe macanie tego miejsca np. podczas oglądania telewizji lub słuchania wykładu. Regularnie przemywaj przekłute miejsce przy pomocy soli fizjologicznej, wody morskiej lub szarego mydła. Nie stosuj w tym celu środków z alkoholem, wody utlenionej ani preparatów z antybiotykiem.

Sztanga – Twój nowy sposób na piercing

Jak widzisz, kolczyk sztanga jest bardzo uniwersalnym sposobem na ozdobienie ciała. Przyda się w klasycznym, delikatnym piercingu oraz do zrealizowania najbardziej wymyślnych dzieł Twojej wyobraźni. Po wygojeniu rany lub ran korzystaj z niego, ile wlezie – możesz kupić wiele sztang do różnych stylizacji i okazji. Wyraź swoją osobowość bez wydawania fortuny – życzymy Ci udanych zakupów!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę