Teraz Czytasz
Delikatny makijaż do pracy

Delikatny makijaż do pracy

Biuro (a w zasadzie jakiekolwiek inne miejsce pracy) nie jest najlepszym miejscem do noszenia ostrego, mocnego makijażu. Zwłaszcza, jeśli pracujemy na stanowisku, które wymaga kontaktów twarzą w twarz z klientem biznesowym. Dlatego panie pracujące jako sekretarki czy handlowcy w obawie przed wywarciem nieprofesjonalnego wrażenia decydują się na makijaż bardzo delikatny. Nie bez powodu przecież mówi się, że najlepszy makijaż to taki, który jest niemal niewidoczny dla innych.

Jak w takim razie wykonać idealny makijaż dzienny? Przede wszystkim należy udać się do drogerii i zapolować na najlepsze jakościowo kosmetyki. Dlaczego to takie ważne? Podczas spotkania biznesowego rzadko mamy czas na wyjście do toalety i poprawienie makijażu. Fluid czy cienie do powiek mogą zbierać się w załamaniach skóry, co niestety wygląda nieestetycznie. Im lepszy kosmetyk tym dłuższy czas minie, nim konieczne będą poprawki make-upu. Na szczęście, jeśli dobrze wybierzemy produkty do makijażu niezbędne poprawki ograniczymy do absolutnego minimum.

Posiadaczki pięknej cery mogą całkowicie zrezygnować z podkładu, stosując jedynie transparentny puder, by twarz po kilku godzinach spędzonych za biurkiem nie świeciła się i nie błyszczała. Jeśli mamy dodatkową chwilę, którą możemy przeznaczyć na wykończenie makijażu pokuśmy się o delikatne konturowanie kształtu twarzy bronzerem i rozświetlaczem. Tym pierwszym kosmetykiem pociągamy brodę, skronie i kości policzkowe, by twarz sprawiała wrażenie szczuplejszej. Najlepiej robić to puszystym pędzlem o miękkim włosiu lub ukośnym pędzelkiem kabuki – wtedy ilość nałożonego na twarz kosmetyku będzie odpowiednia. Rozświetlaczem smarujemy czubek nosa, środek czoła, podbródek a w okolicach zewnętrznych kącików oczu „malujemy” kształt półksiężyca. Jeśli obawiamy się, że bronzer będzie zanadto odznaczał się na naszych policzkach możemy z powodzeniem zamienić go na róż o delikatnym odcieniu – efekt będzie podobny.
b

Na oczy warto wybrać cień do powiek o stonowanym, jasnym kolorze. Jaskrawe czy przeciwnie, bardzo ciemne barwy nie są wskazane na dzień, dlatego by w pracy nie sprawiać złego wrażenia lepiej postawić na delikatne szarości czy matowe beże. Jeśli jednak tkwi w was zadziorność możecie pokazać pazur i pociągnąć powieki eyelinerem – graficzne kreski powszechnie uważane są za eleganckie, więc nie ma żadnych przeszkód by taki image zaprezentować również w biurze.

Zobacz też: Jak podkreślić brwi cieniem i woskiem?

View Comment (1)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę