Teraz Czytasz
Jak podkreślić brwi cieniem i woskiem?

Jak podkreślić brwi cieniem i woskiem?

Idealne podkreślenie naturalnego kształtu brwi to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety, zwłaszcza tej rozpoczynającej dopiero przygodę z makijażem. Niektóre panie skupiają się wyłącznie na regulacji brwi za pomocą pęsetki, maksymalnie je „odchudzając” do momentu, aż zaczną przypominać cienkie kreski. Łatwo tutaj jednak o przesadę – jeśli nadmiernie się zagalopujemy nad naszymi powiekami pozostaną tylko cienkie kreseczki a powrót do dawnego stanu zajmie kilka tygodni. Dlatego po wstępnym wyregulowaniu należy odłożyć pęsetkę i skupić się na malowaniu – jeśli coś nam nie wyjdzie zawsze można wszystko zmyć i zacząć od nowa bez żadnych konsekwencji.

Zanim jednak zaczniemy majstrować coś przy brwiach zadbajmy o odpowiednie wyposażenie naszej kosmetyczki. Ciemnej kredki do oczu nie powinnyśmy wcale brać pod uwagę – będziemy potrzebować cieni do powiek oraz wosku do brwi (przyda się również dobry rozświetlacz). Kolor cieni dobierzmy biorąc pod uwagę kolor naszej cery i włosów – posiadaczki blond kosmyków zazwyczaj posiadają również jaśniejsze brwi i rzęsy niż ich koleżanki – brunetki. Gdy już poradzimy sobie z kwestią doboru kolorów rozpoczynamy prawdziwa przygodę.

Zaczynamy od delikatnego obrysowania pożądanego kształtu brwi cieniem do powiek za pomocą specjalnego ukośnego pędzelka. Gdy mamy już kontur „kolorujemy” go w środku skupiając się również na ubytkach brwi czyli miejscach, gdzie włoski rosną rzadziej lub nie ma ich w ogóle – tym miejscom należy się szczególna uwaga. Pod dolna linią brwi nałóżmy cieniutką warstwę rozświetlacza (może to być również bardzo jasny, matowy cień do oczu, ale wtedy efekt już nie będzie tak dobry).

Gdy już zakończymy nakładanie koloru i rozświetlanie przyjrzyjmy się brwiom uważnie. Włoski bywają niesforne, dlatego kolejnym krokiem powinno być utrzymanie ich w ryzach. Właśnie do tego będzie man potrzebny wspomniany już wcześniej specjalny wosk do brwi. Niewielką ilość tego kosmetyku nabieramy w palce i przez krótką chwilę rozgrzewamy w dłoniach by był bardziej plastyczny. Następnie bardzo powoli i delikatnie nakładamy wosk na brwi, szczególnie w problematycznych miejscach. Całość pokrywamy cieniutka warstwą pudru, aby wosk nie rozmazywał się i co ważniejsze – nie świecił, chodzi nam przecież o jak najbardziej naturalny efekt.

Zobacz też: Jak malować brwi? Krótki poradnik dla początkujących

View Comment (1)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę