Teraz Czytasz
Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?

Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?

Poranne wykonywanie starannego makijażu i cowieczorne pozbywanie się go to zmora każdej kobiety. Gdy zdarzy się nam zapomnieć o pomalowaniu twarzy z rana przez cały dzień najchętniej skrywałybyśmy twarz za ciemnymi okularami. A jeśli wypadnie nam z głowy wieczorny demakijaż budzimy się następnego ranka z tłustą, pozbawioną blasku cerą – skóra nie otrzymała możliwości, by dotlenić się przez noc i odpłaca nam za to złym wyglądem.

Dlatego idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które poranną i wieczorną toaletę chciałyby ograniczyć do minimum jest opcja makijażu permanentnego. Polega to na delikatnym podkreśleniu linii rzęs, brwi czy konturu ust. Kosmetyczka za pomocą specjalistycznego narzędzia wprowadza pod skórę (a dokładnie pod trzecią warstwę naskórka) kolorowy pigment. Można więc powiedzieć, że to rodzaj tatuażu, od popularnych „dziar” różniący się trwałością – makijaż permanentny z czasem blaknie i wymaga poprawy co trzy lub maksymalnie pięć lat. Najwięcej problemów nastręcza dobór odpowiedniego pigmentu, którym „pokolorujemy” sobie usta czy brwi, dlatego najlepiej zdać się na kosmetyczkę i posłuchać jej sugestii. Bardzo często kolor na opakowaniu pigmentu jest inny niż wtedy, gdy wyblaknie po kilku dniach, stąd też najlepszym wyjściem będzie posłuchanie jej zdania na ten temat.

Niektóre panie decydują się na tę opcję nie z wygody a przez kompleksy – taki makijaż pomaga w ukryciu defektów urody takich jak np. blizny czy przebarwienia skórne. Doświadczona linergistka (czyli innymi słowy kosmetyczka wykonująca makijaż permanentny) z pewnością poradzi sobie z zamaskowaniem takich mankamentów.

Kolejną grupą klientek są osoby z wadą wzroku, noszące okulary lub soczewki kontaktowe. Często z powodu słabego wzroku ciężko im wykonać staranny makijaż. Sporym problemem jest też nakładanie soczewek – oko wtedy często łzawi, co może zrujnować wykonany wcześniej makijaż. Bezpieczną opcją jest więc trwałe podkreślenie oczu czy makijaż permanentny ust aby pozbyć się codziennej udręki kilkukrotnego poprawiania tuszu na rzęsach czy cienia do powiek.

Czy to jest bezpieczne? Jeśli makijaż wykonywany jest przez doświadczoną i profesjonalną linergistkę ryzyko komplikacji jest minimalne. Opuchlizna jest naturalną konsekwencją tego procesu, ale po kilku dniach powinna zniknąć całkowicie. Nie ma więc podstaw, by mieć jakiekolwiek obawy przed makijażem permanentnym.

Zobacz też: Sekrety pięknych ust

2 komentarze

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę