Teraz Czytasz
Wypadające włosy – 4 metody jak temu zaradzić

Wypadające włosy – 4 metody jak temu zaradzić

Chcesz mieć zdrowe i lśniące włosy? Odpowiednia pielęgnacja i właściwie zbilansowana dieta to Twój przepis na sukces! Twoje włosy przeżywają gorsze chwile? Są osłabione, straciły swój blask i zaczęły wypadać? Działaj!

Kolor i rodzaj włosów zawdzięczamy krzyżówkom genetycznym, ale ich aktualny wygląd i kondycja zależy przede wszystkim od Twojego stanu zdrowia, diety oraz podejścia do pielęgnacji włosów i higieny skóry głowy. Coraz więcej kobiet i mężczyzn świadomie podejmuje działania profilaktyczne, sięga po naturalne kosmetyki do włosów i stosuje odżywiające kuracje. Uważne monitorowanie stanu włosów pozwala szybko zauważyć niepokojące symptomy i sięgnąć po odpowiednie środki naprawcze.

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów? Jakie terapie i preparaty można stosować na wypadanie włosów?

Przyczyny wypadania włosów

O włosach mówi się, że są papierkiem lakmusowym organizmu. Co to oznacza? Ich obniżona  kondycja, gorszy wygląd i wypadanie mogą być pierwszymi symptomami niektórych chorób, a także świadczyć o źle zbilansowanej diecie, niedoborach witamin i minerałów czy zaburzeniach hormonalnych.

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zalicza się:

 • Androgenne wypadanie włosów / łysienie androgenne – to przerzedzenie włosów lub łysienie mające podłoże genetyczne / dziedziczne
 • Choroby tarczycy – przede wszystkim niedoczynność tarczycy
 • Zmiany i zaburzenia hormonalne – włosy przerzedzają się m.in. w okresie menopauzy u kobiet
 • Przewlekłe choroby wirusowe i przewlekłe stany zapalne – osłabiają organizm, co odbija się na kondycji włosów
 • Stres – zarówno stres przewlekły (a także lęki czy depresja), jak i zdarzenia traumatyczne
 • Radykalne diety i gwałtowana utrata masy ciała, niektóre diety eliminacyjne – mogą prowadzić do niedoborów ważnych witamin i składników mineralnych
 • Długotrwałe stosowanie niektórych leków, np. antydepresantów, leków na rozrzedzenie krwi, leków na nadciśnienie itp.
 • Niewłaściwa pielęgnacja i koloryzacja – używanie złej jakości kosmetyków do włosów, nadużywanie silnych produktów do stylizacji, suszenie gorącym strumieniem powietrza itp.

Wypadanie włosów – profilaktyka i leczenie

Znalezienie przyczyny wypadania włosów pozwala na podjęcie maksymalnie skutecznych działań naprawczych. Optymalne rezultaty osiągniemy działając dwutorowo: usuwając lub minimalizując przyczynę wypadania włosów oraz zmieniając podejście do pielęgnacji i wprowadzając odpowiednie terapie.

Zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć znajduje zastosowanie również w przypadku wypadania włosów. Co zrobić, żeby włosy nie wypadały? Zacznij od zdrowego odżywiania
– odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczać Ci wszystkich niezbędnych witamin
i  minerałów, w odpowiednich proporcjach. Regularne badania krwi pozwalają wykryć ewentualne niedobory i w razie potrzeby  uzupełnić je za pomocą suplementów. Do codziennej pielęgnacji włosów oraz koloryzacji włosów wybieraj wyłącznie sprawdzone kosmetyki i preparaty, których składu jesteś w 100% pewna / pewny!

Kompleksowa terapia przeciw wypadaniu włosów? Mamy ją!

Chcesz wzmocnić włosy i skutecznie zapobiegać ich wypadaniu? A może właśnie zauważyłaś / zauważyłeś nadmierne wypadanie włosów? Zacznij działać od razu! Szukając efektywnego rozwiązania kwestii wypadających włosów trafiliśmy na produkty Biokap. To włoska marka specjalizująca się w produkcji dermo – kosmetyków do włosów i skóry głowy, w tym najwyższej jakości naturalnych farb do włosów.

Kompleksowa kuracja przeciw wypadaniu włosów? Można ją przeprowadzić w oparciu
o następujące produkty:

 1. Szampon przeciw wypadaniu włosów Biokap. To pierwsza broń w walce
  z wypadającymi włosami. Służy do codziennej pielęgnacji włosów osłabionych, przerzedzonych i wymagających intensywnego odżywienia. W składzie szamponu znajdują się ekstrakty ze specjalnie wyselekcjonowanych roślin, które umożliwiają skuteczne hamowanie enzymu 5 alfa-reduktazy (odpowiedzialnego za wypadanie włosów) oraz efektywnie odświeżają i oczyszczają skórę głowy.
 2. Ampułki Biokap. To produkt, który pozwala jeszcze skuteczniej walczyć o kondycję włosów. Ampułki można stosować po każdym umyciu włosów, na suchą lub mokra skórę głowy. Wyjątkowa formuła preparatu oparta jest na ekstraktach z wybranych roślin, które działają wielopłaszczyznowo na skórę głowy i poprawiają mikrokrążenie w cebulkach włosowych, co sprawia, że każdy włos jest lepiej odżywiony i dotleniony. Ampułki, podobnie jak szampon, hamują enzym 5 alfa-reduktazy, a także regulują wydzielanie sebum i stymulują wzrost włosów.
 3. Lotion – płyn przeciw wypadaniu włosów Biokap. To mocno nasycona najwartościowszymi ekstraktami roślinnymi mikstura, która doskonale wpływa na kondycję włosów. Lotion jest łatwy w stosowaniu – wystarczy co drugi dzień (w ciągu pierwszych dwóch miesięcy intensywnej kuracji), a następnie dwa razy w tygodniu (przez kolejne dwa miesiące) wmasować kilka kropel w skórę głowy, na mokre lub suche włosy.
 4. Suplement diety od Biokap. To wsparcie organizmu w kuracji przeciw wypadaniu włosów od wewnątrz! Suplement to kompozycja witamin, minerałów, mikroelementów i aminokwasów. Dostępny w dwóch wersjach: dla kobiet i dla mężczyzn. Precyzyjnie dopasowany do specyficznych potrzeb obydwu płci.

Podsumowanie – zatrzymaj wypadanie włosów!

Wypadanie włosów to proces, który w zdecydowanej większości przypadków można zatrzymać, a nawet odwrócić! Wszystko zależy od szybkiej reakcji na pierwsze symptomy osłabienia włosów, postawienia precyzyjnej diagnozy oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia oraz skutecznej kuracji przeciw wypadaniu włosów.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę