Teraz Czytasz
Witamina dobra na wszystko

Witamina dobra na wszystko

Witamina C była powszechnie znana i stosowana w czasach, kiedy nikt nie wiedział co to są suplementy diety. Każde dziecko wiedziało, że pomaga na katar i przeziębienie. To tylko część prawy o tej bardzo uniwersalnej witaminie.

Występuje ona w naturze – w owocach i warzywach. Najwyższą zawartość cennej witaminy mają: papryka, pietruszka, czarna porzeczka, róża, aronia i cytrusy. Z chemicznego punktu widzenia jest to kwas askorbinowy. Jest bardzo łatwo przyswajalna – absorbuje ją jelito cienkie i dwunastnica w ilości niezbędnej dla organizmu. Nadmiar nie jet szkodliwy – wydalany jest razem z moczem. Czy wobec tego wystarczy regularnie spożywać sałatki i owoce aby witamina C poprawiła kondycję skóry ? Niestety, nie jest to takie proste. Absorbowana z pokarmu witamina C nie dociera do skóry, dlatego jest ona jednym z ważnych składników kosmetyków, takich jak krem z witaminą C.

Który krem z witaminą C wybrać?

Na rynku jest wiele kosmetyków z większą lub mniejszą zawartością witaminy C. Jednak wyjątkowo w tym przypadku zawartość nie jest najważniejsza. Najważniejsza jest jej możliwość przyswajania przez skórę. Postać kwasu askorbinowego nie do końca się tu sprawdza. Dlatego bandi.pl oferuje krem z witaminą C występująca w formie tetraizopalmitynianu askorbylu. Kwas askorbinowy jest związkiem rozpuszczalnym w wodzie, natomiast tetraizopalmitynian askorbylu rozpuszcza się w tłuszczach, dzięki czemu skutecznie wnika w tkankę tłuszczową pod skórą. C-Active Care to specjalna, autorska linia stworzona w laboratoriach bandi.pl. W jej skład wchodzą krem z witaminą C do twarzy, serum pielęgnacyjne oraz krem pod oczy. Kosmetyki te oparte są na naturalnych składnikach i dedykowane wszystkim odbiorcom, łączenie z tymi o szczególnie wrażliwej skórze. Na stronie bandi.pl oprócz szczegółowych opisów produktów można znaleźć wiele cennych porad i artykułów dotyczących pielęgnacji i utrzymywania skóry w dobrej kondycji.

Komu można polecić krem z witaminą C?

Tego typu kosmetyki mają właściwości odmładzające ponieważ skutecznie likwidują wolne rodniki. Dobrze działają na wszelkiego rodzaju przebarwienia na skórze pomagając równomiernie rozmieścić barwnik w naskórku. Nieprawdą jest, że kremu z witaminą C nie należy używać w cieplejszych miesiącach. Wprost przeciwnie – chroni on skórę przed promieniowaniem UV, a także przed innymi niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi. Rozświetla zmęczoną, ziemistą cerę dodając jej blasku. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków, który można polecić wszystkim, którym zależy na młodym i zdrowym wyglądzie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę