Teraz Czytasz
Jak radzić sobie z trądzikiem? – podstawowe metody

Jak radzić sobie z trądzikiem? – podstawowe metody

Nawracające problemy skórne to koszmar, który spędza sen z powiek wielu nastolatkom. Jest także uporczywy dla dużej grupy dojrzałych osób. Nie wiesz jak się pozbyć trądziku? Sprawdź kilka sprawdzonych metod.

Trądzik jest dolegliwością, która występuję w różnym przedziale wiekowym. Najczęściej zaczyna się w już u nastolatków. Daje się również we znaki osobom przechodzącym zmiany hormonalne, jak np. menopauza. Potrafi przybrać różne postacie, a pozbycie się go często jest bardzo trudne. Kuracja wymaga nie tylko prawidłowej pielęgnacji, ale także delikatnej zmiany stylu życia.

Stosuj mydła lecznicze

Problematyczna cera wymaga specjalnego traktowania. Podstawową zasadą jej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Szeroko zastawione półki w drogeriach nie zawsze będą odpowiednim wyborem. Nawet popularne marki posiadają produkty, których skład zawiera wiele drażniących elementów.

Dobrą alternatywą mogą być mydła lecznicze, których produkcja zakłada stosowanie jedynie wyselekcjonowanych składników pomagających w utrzymaniu prawidłowej kondycji cery. Ich skład zawiera dobroczynne oleje roślinne, które łagodzą stany zapalne skóry oraz wpływają na jej regenerację. Dodatkowo ulepszone są o cenne dla skóry witaminy. Takie połączenie sprawia, że codzienna pielęgnacja stopniowo łagodzi symptomy trądziku, prowadząc do ustabilizowania kondycji skóry.

Zapomnij o wodzie prosto z kranu

Mycie twarzy wodą prosto z kranu jest bardzo niekorzystne dla jej wyglądu. Niestety niewiele osób, szczególnie tych z problemami trądzikowymi, posiada taką wiedzę. Odkręcenie kurka w trakcie porannej toalety jest tak naturalne, jak ziewanie. Płynąca w rurach woda z reguły jest twarda i pełna zanieczyszczeń, które jeszcze bardziej potęgują stan zapalny skóry.

Do pielęgnacji cery trądzikowej zaleca się naturalne wody mineralne, bogate w wiele dobroczynnych składników. Zawierają one takie minerały jak:

  • magnez,
  • wapń,
  • wodorowęglany,
  • sód.

Ciekawą techniką jest przemywanie twarzy wodą mineralną gazowaną, rozcieńczoną wodą mineralną niegazowaną w proporcji 1-1. Dzięki bąbelkom w skórze poprawia się krążenie. Staje się ona sprężysta oraz bardziej lśniąca.

Stosuj odpowiednią dietę

Dieta ma bardzo duży wpływ niemal na każdy stan chorobowy. W diecie nie chodzi tylko o zrzucanie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim o dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości mikro i makro składników. Każda dolegliwość, jaką odczuwamy, powiązana jest często z niedoborem jakiegoś składnika odżywczego. Dodatkowo stosując zioła lub naturalne substancje wspomagające można pozbyć się zbędnych chorób, w tym trądziku.

Dla lepszej kondycji skóry niezbędne jest dostarczanie takich witamin jak:

  • witamina A,
  • witaminy B2 oraz B6,
  • niacyna.

Wśród niezbędnych minerałów można wymienić cynk, który łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie się trądziku. Pamiętać należy także o produktach, których warto unikać. Należą do nich z pewnością alkohol oraz kawa.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę