Teraz Czytasz
Warkocz dobierany, francuski, bokserski – który wybierzesz dla siebie?

Warkocz dobierany, francuski, bokserski – który wybierzesz dla siebie?

Warkocz dobierany, francuski i bokserski to trzy popularne rodzaje warkoczy, które zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników stylizacji włosów. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i techniki zaplatania, które warto poznać, aby móc cieszyć się efektownymi fryzurami na co dzień oraz podczas specjalnych okazji. W tym artykule przedstawimy kompletny przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci opanować sztukę zaplatania warkocza dobieranego, francuskiego oraz bokserskiego.

Popularne warkocze: dobierany, francuski, bokserski

Warkocz to nie tylko klasyczna fryzura, ale także sposób na wyrażenie swojego stylu i osobowości. Warkocze są popularne na całym świecie, a ich różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wśród najbardziej znanych i cenionych rodzajów warkoczy znajdują się warkocz dobierany, francuski i bokserski. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym trzem rodzajom warkoczy, ich historii, zastosowaniu oraz najpopularniejszym wariantom.

Co to są warkocze dobierane, francuskie i bokserskie?

Warkocz dobierany to klasyczna fryzura, w której włosy są zaplatane na skos, zaczynając od czoła i kończąc na potylicy. Warkocz dobierany jest bardzo wszechstronny i może być noszony zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji.

Warkocz francuski to odmiana warkocza dobieranego, w której włosy są zaplatane na zewnątrz, co sprawia, że warkocz jest bardziej widoczny i efektowny. Warkocze francuskie są często wybierane przez osoby, które chcą dodać swojej fryzurze nieco więcej objętości i wyrazistości.

Warkocze bokserskie, znane również jako warkocze bokserskie francuskie lub dobierane warkocze bokserskie, to fryzura składająca się z dwóch równoległych warkoczy francuskich, które biegną wzdłuż głowy od czoła do potylicy. Warkocze bokserskie zyskały na popularności dzięki sportowcom, zwłaszcza bokserkom, które noszą je podczas treningów i zawodów.

Historia i pochodzenie warkoczy: od klasycznego do bokserskiego

Warkocze mają długą i bogatą historię, sięgającą tysięcy lat wstecz. Klasyczny warkocz dobierany był znany już w starożytnym Egipcie, gdzie był symbolem statusu społecznego i bogactwa. W miarę upływu czasu warkocze zaczęły być noszone przez różne kultury i narody, a ich znaczenie i zastosowanie ulegało zmianom.

Warkocz francuski pojawił się po raz pierwszy we Francji w XVIII wieku, gdzie był noszony przez arystokrację. Współcześnie warkocz francuski jest popularny na całym świecie i stanowi podstawę dla wielu innych rodzajów warkoczy, takich jak warkocz holenderski czy warkocz rybi ogon.

Warkocz bokserski zyskał na popularności w XX wieku, kiedy to zaczęto go kojarzyć z bokserkami, które nosiły go podczas treningów i zawodów. Warkocz bokserski zaplata włosy w sposób, który utrzymuje je z dala od twarzy, co jest niezwykle praktyczne podczas uprawiania sportu. Warkocze bokserskie są obecnie popularne nie tylko wśród sportowców, ale także wśród gwiazd i osób śledzących najnowsze trendy.

Najpopularniejsze rodzaje warkoczy: przegląd i charakterystyka

Oto najpopularniejsze rodzaje warkoczy, które warto poznać:

 1. Warkocz dobieranyklasyczna fryzura, w której włosy są zaplatane na skos, zaczynając od czoła i kończąc na potylicy.
 2. Warkocz francuski – odmiana warkocza dobieranego, w której włosy są zaplatane na zewnątrz, co sprawia, że warkocz jest bardziej widoczny i efektowny.
 3. Warkocze bokserskie – fryzura składająca się z dwóch równoległych warkoczy francuskich, które biegną wzdłuż głowy od czoła do potylicy.
 4. Warkocz holenderski – odmiana warkocza francuskiego, w której włosy są zaplatane do środka, co sprawia, że warkocz jest bardziej wypukły i trójwymiarowy.
 5. Warkocz rybi ogon – fryzura, w której włosy są zaplatane na zewnątrz, tworząc efekt przypominający ogon ryby.
 6. Warkocz korona – warkocz, który jest zaplatany wokół głowy, tworząc efekt korony.

Wybór odpowiedniego rodzaju warkocza zależy od indywidualnych preferencji, okazji oraz długości i struktury włosów. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami warkoczy, aby znaleźć swój ulubiony styl i dodać swojej fryzurze nieco oryginalności i wyrazistości.

Jak zapleść warkocz dobierany: krok po kroku

Przygotowanie do zaplatania warkocza dobieranego

Zanim zaczniesz zapleść warkocz dobierany, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie włosów. Warkocz dobierany pasuje do różnych rodzajów włosów, ale najlepiej wygląda na włosach o jednolitej strukturze i długości. Przed rozpoczęciem zaplatania, upewnij się, że włosy są czyste, suche i dobrze rozczesane. Jeśli masz tendencję do puszenia się włosów, możesz zastosować odżywkę bez spłukiwania lub serum, aby ułatwić zaplatanie i utrzymanie warkocza w ryzach.

Zaplatanie warkocza dobieranego: instrukcje i techniki

Aby zapleść warkocz dobierany, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na trzy równe pasma.
 2. Zacznij zaplatać warkocz na skos, zaczynając od czoła i kończąc na potylicy.
 3. Przy każdym skrzyżowaniu pasm, dodawaj do nich kolejne pasma włosów z boku głowy.
 4. Kontynuuj zaplatanie, aż dołączysz wszystkie włosy do warkocza.
 5. Zakończ warkocz klasycznym zaplataniem, gdy już nie ma więcej włosów do dobierania.
 6. Zabezpiecz warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Dobierane warkocze zaplecione w ten sposób będą wyglądać naturalnie i elegancko. Jeśli chcesz uzyskać bardziej luźny i romantyczny efekt, delikatnie rozluźnij warkocz, przesuwając palcami wzdłuż jego długości.

Jak zrobić podwójny warkocz dobierany?

Podwójny warkocz dobierany to fryzura składająca się z dwóch równoległych warkoczy dobieranych, które biegną wzdłuż głowy od czoła do potylicy. Aby zrobić podwójny warkocz dobierany, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na dwie równe części.
 2. Zacznij zaplatać pierwszy warkocz dobierany na jednej stronie głowy, stosując się do instrukcji zaplatania warkocza dobieranego.
 3. Po zakończeniu pierwszego warkocza, zabezpiecz go gumką lub innym odpowiednim akcesorium.
 4. Przejdź do drugiej strony głowy i zapleć drugi warkocz dobierany, postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami.
 5. Zabezpiecz drugi warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Podwójne warkocze dobierane są idealne dla osób, które chcą uzyskać bardziej wyrazisty i oryginalny wygląd.

Warkocz dobierany na długich i krótkich włosach

Warkocz dobierany można zapleść zarówno na długich, jak i krótkich włosach. Na długich włosach warkocz będzie wyglądał bardziej efektownie i dłużej utrzyma się w dobrym stanie. Jeśli masz krótkie włosy, możesz spróbować zapleść warkocz dobierany tylko na górnej części głowy, a resztę włosów pozostawić rozpuszczoną lub związaną w niski kucyk. W przypadku krótkich włosów warto zastosować dodatkowe akcesoria, takie jak spinki czy gumki, aby utrzymać warkocz na miejscu.

Warkocz dobierany to uniwersalna i stylowa fryzura, która pasuje do różnych okazji i typów włosów. Eksperymentuj z różnymi technikami zaplatania i dodatkami, aby znaleźć swój ulubiony sposób noszenia warkocza dobieranego.

Warkocz francuski: jak go wykonać?

Warkocz francuski to klasyczna i elegancka fryzura, która pasuje do różnych okazji i typów włosów. Aby zrobić warkocz francuski, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na trzy równe pasma.
 2. Zacznij zaplatać warkocz na skos, zaczynając od czoła i kończąc na potylicy.
 3. Przy każdym skrzyżowaniu pasm, dodawaj do nich kolejne pasma włosów z boku głowy.
 4. Kontynuuj zaplatanie, aż dołączysz wszystkie włosy do warkocza.
 5. Zakończ warkocz klasycznym zaplataniem, gdy już nie ma więcej włosów do dobierania.
 6. Zabezpiecz warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Jak zrobić perfekcyjny warkocz francuski?

Aby uzyskać perfekcyjny warkocz francuski, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

 • Przed rozpoczęciem zaplatania, upewnij się, że włosy są czyste, suche i dobrze rozczesane.
 • Stosuj równomierne naciąganie pasm podczas zaplatania, aby warkocz był równy i estetyczny.
 • Jeśli masz tendencję do puszenia się włosów, możesz zastosować odżywkę bez spłukiwania lub serum, aby ułatwić zaplatanie i utrzymanie warkocza w ryzach.
 • Próbuj utrzymać równą ilość włosów w każdym pasmie, aby warkocz był proporcjonalny.

Stosując się do tych wskazówek, uzyskasz perfekcyjny warkocz o eleganckim i profesjonalnym wyglądzie.

Podwójny warkocz francuski: instrukcje krok po kroku

Podwójny warkocz francuski to fryzura składająca się z dwóch równoległych warkoczy francuskich, które biegną wzdłuż głowy od czoła do potylicy. Aby zrobić podwójny warkocz francuski, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na dwie równe części.
 2. Zacznij zaplatać pierwszy warkocz francuski na jednej stronie głowy, stosując się do instrukcji zaplatania warkocza francuskiego.
 3. Po zakończeniu pierwszego warkocza, zabezpiecz go gumką lub innym odpowiednim akcesorium.
 4. Przejdź do drugiej strony głowy i zapleć drugi warkocz francuski, postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami.
 5. Zabezpiecz drugi warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Podwójne warkocze francuskie są idealne dla osób, które chcą uzyskać bardziej wyrazisty i oryginalny wygląd.

Zapleciony warkocz francuski: różne wersje i odsłony

Zapleciony warkocz francuski może przybierać różne formy, w zależności od techniki zaplatania i dodatków użytych do stylizacji. Oto kilka wersji warkocza francuskiego, które warto wypróbować:

 • Warkocz francuski z wstawkami: dodaj do warkocza cienkie pasma włosów w kontrastującym kolorze lub z ozdobnymi elementami, takimi jak koraliki czy wstążki.
 • Warkocz francuski z kokardą: zakończ warkocz elegancką kokardą lub innym ozdobnym akcesorium, aby dodać fryzurze wyjątkowego charakteru.
 • Warkocz francuski z wodospadem: zamiast zaplatać wszystkie włosy do warkocza, pozostaw niektóre pasma luźno opadające na boki, tworząc efekt wodospadu.
 • Warkocz francuski z wężykiem: zacznij zaplatać warkocz na jednym boku głowy, a następnie kontynuuj zaplatanie w kształcie litery S, kończąc na przeciwnym boku głowy.

Eksperymentuj z różnymi technikami zaplatania i dodatkami, aby stworzyć własne, unikalne wersje warkocza francuskiego.

Warkocze bokserskie: trendy i techniki zaplatania

Warkocze bokserskie to styl fryzury, który zyskał na popularności w ostatnich latach, szczególnie wśród sportowców i celebrytów. Charakteryzują się dwoma równoległymi warkoczami, które biegną wzdłuż głowy od czoła do potylicy. W tej sekcji omówimy trendy oraz techniki zaplatania warkoczy bokserskich.

Jak zrobić warkocze bokserskie: przewodnik krok po kroku

Aby zrobić warkocze bokserskie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na dwie równe części.
 2. Zacznij zaplatać pierwszy warkocz bokserski na jednej stronie głowy, stosując się do instrukcji zaplatania warkocza francuskiego, ale zaciskając pasma mocniej, aby uzyskać bardziej sportowy wygląd.
 3. Po zakończeniu pierwszego warkocza, zabezpiecz go gumką lub innym odpowiednim akcesorium.
 4. Przejdź do drugiej strony głowy i zapleć drugi warkocz bokserski, postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami.
 5. Zabezpiecz drugi warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Warkocze bokserskie są idealne dla osób, które chcą uzyskać wyrazisty i oryginalny wygląd, a jednocześnie utrzymać włosy z dala od twarzy podczas aktywności fizycznej.

Modne warkocze bokserskie: inspiracje i pomysły

Modne warkocze bokserskie mogą przybierać różne formy, w zależności od długości włosów, dodatków i stylu. Oto kilka pomysłów na modne warkocze:

 • Warkocze bokserskie z luźnymi końcówkami: zakończ warkocze na wysokości karku, pozostawiając resztę włosów swobodnie opadających.
 • Warkocze bokserskie z kokardą: zakończ warkocze elegancką kokardą lub innym ozdobnym akcesorium, aby dodać fryzurze wyjątkowego charakteru.
 • Warkocze bokserskie z wodospadem: zamiast zaplatać wszystkie włosy do warkocza, pozostaw niektóre pasma luźno opadające na boki, tworząc efekt wodospadu.

Eksperymentuj z różnymi stylami i dodatkami, aby stworzyć własne, unikalne wersje warkoczy bokserskich.

Kolorowe warkocze bokserskie: jak je zrobić?

Warkocze bokserskie kolorowe to świetny sposób na dodanie odrobiny koloru i oryginalności do fryzury. Aby uzyskać kolorowych warkoczach bokserskich, można zastosować kilka technik:

 • Farbowanie włosów na całej długości: przed zaplataniem warkoczy, można zafarbować włosy na wybrany kolor, a następnie zaplatać warkocze bokserskie.
 • Farbowanie tylko niektórych pasm: można zafarbować tylko wybrane pasma włosów, a następnie zaplatać warkocze bokserskie, aby uzyskać efekt kolorowych pasm w warkoczach.
 • Użycie kolorowych doczepianych pasm: jeśli nie chcesz farbować włosów, można użyć kolorowych doczepianych pasm, które można zaplatać w warkocze bokserskie.

Wybierz technikę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu i preferencji, aby stworzyć kolorowe warkocze bokserskie.

Warkocz holenderski: alternatywa dla warkocza francuskiego

Warkocz holenderski, znany również jako warkocz dobierany holenderski, to doskonała alternatywa dla klasycznego warkocza francuskiego. W przeciwieństwie do warkocza francuskiego, w którym pasma są dodawane do warkocza od spodu, w warkoczu holenderskim pasma są dodawane od góry, co sprawia, że warkocz jest bardziej wypukły i wyraźny. W tej sekcji dowiesz się, jak zapleść warkocz holenderski oraz jak zrobić podwójny warkocz holenderski i stylizacje z cienkimi i kolorowymi warkoczami holenderskimi.

Jak zapleść warkocz holenderski: instrukcje i wskazówki

Aby zapleść warkocz holenderski, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Przedział włosy na trzy równe pasma.
 2. Zacznij od skrzyżowania dwóch bocznych pasm nad środkowym pasmem.
 3. Dodawaj kolejne pasma włosów do bocznych pasm, zawsze przenosząc je nad środkowe pasmo.
 4. Kontynuuj zaplatanie, aż do osiągnięcia końca włosów, a następnie zabezpiecz warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Warkocz holenderski tworzy efektowną fryzurę, która doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Podwójny warkocz holenderski: jak go zrobić?

Podwójny warkocz holenderski to stylizacja, która składa się z dwóch równoległych warkoczy holenderskich. Aby zrobić podwójny warkocz holenderski, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podziel włosy na dwie równe części.
 2. Zacznij zaplatać pierwszy warkocz holenderski na jednej stronie głowy, stosując się do instrukcji zaplatania warkocza holenderskiego.
 3. Po zakończeniu pierwszego warkocza, zabezpiecz go gumką lub innym odpowiednim akcesorium.
 4. Przejdź do drugiej strony głowy i zapleć drugi warkocz holenderski, postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami.
 5. Zabezpiecz drugi warkocz gumką lub innym odpowiednim akcesorium.

Podwójny warkocz holenderski to stylizacja, która doda Twojej fryzurze wyjątkowego charakteru i oryginalności.

Cienkie i kolorowe warkocze holenderskie: pomysły na stylizacje

Cienkie warkocze holenderskie oraz kolorowymi warkoczami dobieranymi można tworzyć różnorodne stylizacje, które będą wyglądać efektownie i oryginalnie. Oto kilka pomysłów na stylizacje z cienkimi i kolorowymi warkoczami holenderskimi:

 • Warkocze holenderskie z kolorowymi pasmami: zafarbuj wybrane pasma włosów na jaskrawe kolory, a następnie zapleć warkocze holenderskie, aby uzyskać efekt kolorowych pasm w warkoczach.
 • Cienkie warkocze holenderskie jako dodatek do innych fryzur: zapleć kilka cienkich warkoczy holenderskich wzdłuż głowy, a następnie połącz je z inną fryzurą, np. z kucykiem czy kokiem.
 • Kolorowe warkocze holenderskie z dodatkami: użyj kolorowych gumek, wstążek czy spinek, aby dodać warkoczom holenderskim jeszcze więcej koloru i wyrazistości.

Eksperymentuj z różnymi stylami, kolorami i dodatkami, aby stworzyć własne, unikalne wersje warkoczy holenderskich.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę