Teraz Czytasz
Sucha skóra na wakacjach – o czym musisz pamiętać?

Sucha skóra na wakacjach – o czym musisz pamiętać?

W trakcie letniego wypoczynku skóra narażona jest na wiele czynników, które mogą doprowadzać do jej wysuszenia, a co za tym idzie, do pogorszenia wyglądu. Wpływa na to przede wszystkim opalanie, kąpiele w basenie, czy też w morzu, a także zaniedbywanie pielęgnacji, do którego widać szczególną tendencję w okresie wakacyjnym. Jak wobec tego dbać poprawnie o swoja skórę, by cieszyła się ona jak najlepszą kondycją?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Koniecznym warunkiem do zachowania pięknej skóry jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Trzeba to robić już od samego początku przygody z opalaniem, ponieważ można narazić się na oparzenia słoneczne, które to wyglądają okropnie i sprawiają dokuczliwy ból. Nie chcą również zbyt szybko ustępować. Ich skutkiem jest łuszcząca się, nieprzyjemna wizualnie skóra, która długo dochodzi do siebie. Jeżeli poparzenia są poważne, może utworzyć się rana, a to już sprzyja zakażeniom. Ponadto, opalanie powoduje nie tylko wysuszanie się i wiotczenie, ale także przyśpiesza starzenie skóry i może być powodem powstania czerniaka.

Właściwe oczyszczanie to podstawa

Wakacje to okres, gdzie ma się do czynienia ze wzmożonym poceniem, co jest wynikiem wysokiej temperatury. Trzeba wobec tego przyłożyć większą wagę do higieny. Nie można jednak zapomnieć, iż podrażniona przez opalanie skóra staje się dużo wrażliwsza, więc nie powinno się jej traktować mocnymi środkami myjącymi. Podczas prysznica najlepiej delikatnie nakładać kremowy żel do kąpieli, bez używania gąbki. W ciągu dnia powinno się przecierać twarz delikatnym tonikiem. Na okres wakacyjny najlepiej całkiem zrezygnować, ewentualnie bardzo mocno ograniczyć peelingi, gdyż mogą one spowodować duże podrażnienie już i tak uwrażliwionej przez słońce skóry.

Nie można zapomnieć o nawilżaniu

Kiedy wyjeżdża się na urlop, zwykle nie zabiera się zbyt wielu kosmetyków, by nie mieć zbyt ciężkiego bagażu, Należy jednak wziąć cokolwiek, co pozwoli odpowiednio nawilżyć cerę, szczególnie po całym dniu na słońcu. Może to być krem, ewentualnie maseczka. Najlepiej, by ten kosmetyk zawierał w swoim składzie kwas hialuronowy. Pozwala on poprawić nie tylko nawilżenie skóry, ale także jej jędrność i gładkość. Wynika to z tego, że jest on humektantem, czyli potrafi w sposób trwały wiązać oraz zatrzymywać wilgoć w skórze. Działa niczym ochronna bariera. Innym pożądanym składnikiem kosmetyków nawilżających jest gliceryna. Gromadzi ona wodę, po czym wiąże ją w naskórku, a jej działanie utrzymuje się do nawet doby po aplikacji.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę