Teraz Czytasz
Jak się objawia astygmatyzm wzroku?

Jak się objawia astygmatyzm wzroku?

Co to znaczy astygmatyzm wzroku? Jest to bardzo często spotykana wada wzroku. Może też towarzyszyć dwóm najpopularniejszym wadom wzroku, to znaczy dalekowzroczności i krótkowzroczności. Prawie połowa osób noszących okulary ma astygmatyzm w mniejszym lub większym stopniu. Astygmatyzm wzroku spowodowany jest wadliwą budową rogówki lub soczewki oka, która przybiera wydłużony kształt zamiast kulistego. Wada ta zwana również niezbornością powoduje, że docierające do oka promienie świetlne są nieprawidłowo ogniskowane. W wyniku tego powstaje rozmazany, nieostry obraz. Osoba z astygmatyzmem miewa również bóle głowy, problemy z utrzymaniem równowagi i oceną odległości. Astygmatyzm najczęściej bywa wrodzony, występuje również w wyniku urazu gałki ocznej.

Jak się leczy astygmatyzm wzroku ?

Najczęściej astygmatyzm wzroku koryguje się za pomocą okularów, tak zwanych szkieł cylindrycznych. Maja one nierówną grubość, co przy poważniejszej wadzie powoduje  dyskomfort w ich użytkowaniu. Astygmatyzm można też leczyć chirurgicznie, ale nie każda wada kwalifikuje się do takiej operacji, często istnieją przeciwwskazania. Nie wszyscy wiedzą, że osoby cierpiące na astygmatyzm mogą korzystać ze specjalnych soczewek kontaktowych zwanych torycznymi. To najwygodniejsza forma korekcji wzroku. Soczewki tego typu musi dobrać lekarz okulista. Najlepiej połączyć profesjonalne badanie z zakupem soczewek sprawdzonej jakości. Taką możliwość daje rejestracja na stronie mojepierwszesoczewki.pl. Za pośrednictwem strony internetowej mojepierwszesoczewki.pl można odnaleźć najbliższy gabinet i umówić się na badanie. Po doborze soczewek można je od razu zamówić, a także nauczyć się jak dbać o higienę i prawidłowo używać soczewek kontaktowych.

Kto może używać torycznych soczewek ?

Każdy kto potrzebuje korekcji astygmatyzmu, a w czasie badania nie stwierdzi się przeciwwskazań do używania soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe są o wiele bardziej komfortowe niż okulary, szczególnie w przypadku astygmatyzmu, gdzie korekcja wady wymaga nieraz bardzo grubych szkieł. Soczewki nie mają żadnej z wad okularów – nie zsuwają się, nie parują, nie przeszkadzają przy uprawianiu sportu.  Pozwalają cieszyć się modnymi okularami przeciwsłonecznymi, a paniom nie utrudniają makijażu oczu. Dla własnej wygody można zastanowić się na które z soczewek kontaktowych się zdecydować – jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Jeżeli nie mamy w tym doświadczenia na pewno można liczyć na pomoc ze strony mojepierszesoczewki.pl.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę