Teraz Czytasz
Sterydy a alkohol, czy można je ze sobą łączyć?

Sterydy a alkohol, czy można je ze sobą łączyć?

Alkohol jest dostępny praktycznie w każdym sklepie spożywczym, napoje wysokoprocentowe są powszechnie znane i są najchętniej wybieranymi używkami. Wiele osób zapomina o skutkach mieszania go z lekami lub sterydami.

Sterydy a alkohol mogą nieść za sobą wiele skutków ubocznych. Sterydy podpinamy jako leki przeciwzapalne, które są wydawane na receptę przez lekarza, istnieją jeszcze tzw. anaboliki, dzięki którym nabiera się szybko masy mięśniowej oraz sztucznie wzmocnią wydolności organizmu. Sterydy anaboliczne, zażywane bez kontroli i umiaru mogą bardzo negatywnie odbić się na zdrowiu. Spożywanie alkoholu i sterydów może wpłynąć na wiele narządów wewnętrznych tj. nerki, wątroba, żołądek, jelita.

Sterydy a alkohol częste dolegliwości:

  • odwodnienie organizmu, które może spowodować zapaść,
  • bóle w klatce piersiowej
  • wysokie ciśnienie
  • mogą wystąpić stany depresyjne a nawet myśli samobójcze,
  • problemy żołądkowo-jelitowe,

Łączenie alkoholu i sterydów może powodować problemy ze zdrowiem, występują zaburzenia psychiczne, które często przejawiają się wybuchami agresji, zmienności nastroju, niestabilności emocjonalnej. Trzeba się zastanowić czy jest sens spożywać alkohol w czasie leczenia lub budowania masy mięśniowej szczególnie u sportowców.

Lek Metypred a alkohol przepis na wybuchową mieszankę

Czym jest lek Metypred? W skład tego leku wchodzi czynny metyloprednizolon, to syntetyczny glikokortysteroid, czyli dla ułatwienia to środek stosowany w leczeniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Działa na układ sercowo- naczyniowy, mięśnie szkieletowe, a także na ośrodkowy układ nerwowy. Dlaczego więc metypred ma negatywny wpływ na organizm?

Metypred a alkohol jest złym połączeniem, działa drażniąco na śluzówkę żołądka co często prowadzi do zaostrzenia choroby wrzodowej, zgagi lub refluksu. W połączeniu alkoholu i metrypedu może dojść do poważnych powikłań i trwałych uszkodzeń.

Bezpiecznie dla żołądka i jelit, jest odczekać co najmniej dwie doby od przyjmowania leku, skutkiem ubocznym może być nawet krwawienie ze stronu układu pokarmowego mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo jelitowe oraz trwałe uszkodzenie wątroby.

Encorton z alkoholem czy jest wyjątkiem?

Encorton to lek, który działa podobnie jak metypred, działa przeciwzapalnie oraz przeciwalergicznie. Stosowany w leczeniu różnych chorób, jest bardzo niebezpieczny dla organów wewnętrznych w połączeniu z dawką alkoholu. Encorton hamuje rozwój objawów zapalenia, powoduje zmniejszenie rozszerzalności naczyń włosowatych, co wpływa na zahamowanie obrzęków. W tym przypadku Encorton a alkohol wpływa negatywnie na działanie leku u osób chorych. Przyjmowanie Encortonu wraz z alkoholem może wpłynąć na krwawienie z układu pokarmowego, oddziałuje na prawidłową prace nerek a szczególnie jest niebezpieczne dla wątroby. Jeżeli wypiłeś jakiś czas temu i nie jesteś pewien, czy w twoim organiźmie krążą procenty – możesz odczekać pare godzin lub też wyposażyć się w alkomat osobisty na przykład iSOBER 30

Warto się zastanowić czy wypicie jednej lampki wina lub dużo więcej alkoholu wysokoprocentowego jest warte powikłań. W obecnych czasach jedzenie które spożywamy jak i wpływ zanieczyszczonego środowiska w połączeniu sterydów z alkoholem może być przyczyną wcześniejszych zgonów. Dbajcie o zdrowie i zastanówcie się czy warto zanim zajrzycie do kieliszka.

Artykuł napisany we współpracy ze specjalistycznym sklepem sprzedającym alkomaty.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę