Teraz Czytasz
Skuteczna terapia olejkami eterycznymi

Skuteczna terapia olejkami eterycznymi

Aromaterapia była stosowana przez człowieka już tysiące lat temu. W przeszłości stanowiła jeden z ważnych elementów medycyny niekonwencjonalnej. Nie tylko poprawiała nastrój i pomagała się zrelaksować, ale przynosiła też wyraźną ulgę w wielu dolegliwościach. Również współcześnie można organizować skuteczne sesje terapeutyczne z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych, które mogą cechować się działaniem odprężającym, kojącym i uspokajającym. Niektóre ze stosowanych olejków wykazują też właściwości antybakteryjne i antywirusowe.

Aromaterapię można prowadzić samodzielnie we własnym domu. Pomaga w tym aroma dyfuzor, niewielkie urządzenie, który umożliwia dyfuzję olejków eterycznych, a dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej działa bardzo cicho.

Aroma dyfuzor i olejki eteryczne

Choć olejki eteryczne same w sobie nie leczą, to mogą okazać się bardzo skuteczne przy wspomaganiu leczenia rozmaitych schorzeń, które trapią współczesne społeczeństwo. Przede wszystkim jednak poprawiają samopoczucie i przynoszą uczucie odprężenia oraz harmonii. W aromaterapii można wykorzystywać olejki, które chętnie stosowali starożytni Egipcjanie, jak olejek z kadzidłowca, mirry i drzewa cedrowego albo często wybierane dzisiaj olejek lawendowy, eukaliptusowy, melisowy czy wiele innych.

Aroma dyfuzor Zen w przeciwieństwie do wielu innych dostępnych na rynku produktów pozwala na bezpieczną dyfuzję olejków. Ponieważ wyróżnia go wysoka jakość tworzyw sztucznych, które mogą mieć kontakt z olejkami eterycznymi, dyfuzor jest polecany przez Instytut Aromaterapii. Przyjemny zapach może być rozpylany w pomieszczeniu podczas wykonywania codziennych czynności, odpoczynku, a nawet wtedy, gdy śpimy. Pomaga skutecznie łagodzić napięcia i redukować stres. Wspomaga leczenie wielu chorób u dzieci i dorosłych. Jego zaletą jest ultra cicha praca, dzięki czemu nie przeszkadza domownikom.

Dyfuzor jako nawilżacz

Aroma dyfuzor to w rzeczywistości nowoczesny nawilżacz powietrza z funkcją dyfuzji olejków eterycznych. Skutecznie nawilża powietrze, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym. Może być używany w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz podczas snu. Wspomaga oddychanie u osób borykających się z chorobami układu oddechowego, w tym także z astmą. Jak wskazują badania, poprawia komfort oddychania aż o 35%. Stosowanie nawilżacza pomaga pozbyć się uczucia suchości w nosie oraz gardle i wyraźnie poprawia samopoczucie.

Aroma dyfuzor Zen to wysokiej jakości nawilżacz powietrza i skuteczne narzędzie do aromaterapii. Jego zaletą jest też efektowny design, który doskonale wpisuje się w nowoczesne i klasyczne aranżacje.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę