Teraz Czytasz
O czym pamiętać podczas odchudzania?

O czym pamiętać podczas odchudzania?

Walka z nadwagą dla wielu osób okazuje się być zdecydowanie trudniejsza niż im się wydawało. Czasami przez długi czas się przejadamy, bo mamy nadzieję, że potem bez żadnego problemu pozbędziemy się kilogramów – a to nie jest niestety wcale takie proste. Na pewno trzeba mieć tutaj w sobie wystarczająco dużo motywacji, aby się nie poddawać i cały czas zmierzać do celu – a tego właśnie wielu osobom brakuje.

Chcemy schudnąć – ale nie chcemy się przy tym męczyć. Mamy nadzieję na to, że nasz organizm da nam taryfę ulgową i nie będziemy musieli wcale trzymać diety i więcej się ruszać. Prawda jest taka – im prędzej pozbędziemy się tego podejścia, tym lepiej dla nas. Odchudzanie nie może polegać na tym, że próbujemy cały czas “oszukać” nasze ciało. To my musimy najpierw zdecydować, że podejmujemy walkę i będziemy przestrzegać zasad, które są przecież znane już od bardzo dawna.

Pod tym względem ludzie także często robią sobie krzywdę – zamiast skupić się na jasno przedstawionych regułach, my szukamy drogi na skróty. Nie chcemy liczyć kalorii, nie chcemy ćwiczyć – szukamy więc skutecznych głodówek i chcemy być po prostu lepsi od innych. Nie można jednak liczyć na to, że chociaż ktoś odchudzał się przez rok czasu i zgubił w tym czasie 20 kg – nam na pewno uda się to w jeden miesiąc, bo jesteśmy sprytniejsi. Takie podejście jest tak naprawdę egoistyczne i nikt nie wychodzi na tym dobrze.

Czasami potrzeba po prostu popełnić trochę błędów zanim faktycznie zrozumiemy, że nie ma innej drogi. Im szybciej nam się to uda – tym lepiej dla nas. Trzeba pamiętać o tym, że wiele osób w czasie, gdy się nie odchudza – jeszcze bardziej tyje. Jeśli będziemy zwlekać dodatkowe kilka miesięcy lub lat – potem konieczne będzie pozbycie się o wiele większej liczby kilogramów.

Dzisiaj postaramy się podpowiedzieć Ci, co musisz zrobić, aby odnieść sukces – ale pamiętaj, że to Ty musisz tutaj wykonać całą pracę. Dużo ciekawych wskazówek dotyczących tego, jak schudnąć – możesz znaleźć na stronie Safepatientproject.org. Skorzystaj z tego, bo na pewno w trakcie odchudzania czekają Cię trudne momenty – warto wiedzieć, jak się wtedy zachować, aby nie zmarnować swoich osiągnięć.

Więcej ruchu

Ćwiczyć niestety również bardzo nie lubimy – nie chcemy się pocić, obawiamy się kompromitacji i krzywych spojrzeń. Najczęściej jednak takie lęki są przede wszystkim w naszej głowie – a inne osoby w parku czy na siłowni, kompletnie nie zwracają na nas uwagi. Próbujemy też od razu zaczynać ze wszystkich sił – jak bieganie to tylko na 10 km, a jak podnoszenie ciężarów to od razu kilkadziesiąt kilogramów. To najprostszy sposób na to, aby zrobić sobie krzywdę – a nie o to tutaj chodzi.

Naucz się czerpać radość z ruchu – spaceruj, graj w tenisa, wyjdź na rower. Nie wierzymy w to, że człowiek nie jest w stanie czegoś dla siebie znaleźć – a z czasem nasza kondycja się poprawia i coraz więcej dyscyplin zaczyna nas interesować. Ruch w odchudzaniu przydaje się przede wszystkim dlatego, że dzięki temu zwiększa się zapotrzebowanie na kalorie – możemy po prostu jeść więcej i dalej pozbywać się tkanki tłuszczowej. Skorzystaj z takiej szansy, bo w ten sposób wyrabiasz w sobie też dobre nawyki, które zostaną z Tobą na lata. Zmniejszy się też ryzyko pojawienia efektu jo-jo – a tego przecież nikt nie chce.

Jak schudnąć z brzucha?

A jak efektywnie schudnąć z brzucha – jak to zrobić ? Czy da się pozbyć tłuszczu z konkretnego miejsca na naszym ciele? Ludzie od zawsze próbują skupiać się na danej partii ciała, bo często mamy dotyczące tego kompleksy – nie jest to nic nadzwyczajnego. Musimy jednak wiedzieć, że w odchudzaniu zwykle chudniemy proporcjonalnie. Dieta pozwala nam gubić kilogramy z całego ciała, więc będzie to najszybciej widoczne tam, gdzie mamy go najwięcej.
Jak schudnąć z brzucha

A jak schudnąć z brzucha przy pomocy ćwiczeń? Możesz zacząć wykonywać ćwiczenia skupione na tej partii ciała – ale wielu trenerów i dietetyków doradza jednak skupienie się przede wszystkim na prawidłowym odżywianiu. Mówi się nawet, że odchudzanie odbywa się przede wszystkim w kuchni.

Jak schudnąć z twarzy?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć z twarzy – czytaj więcej na ten temat w naszym tekście. Chociaż tutaj także najważniejsza jest dobra dieta – możesz dodatkowo zainteresować się wykonywaniem różnych masaży.

Staraj się pić dużo wody, wysypiać się – czasami nasza twarz jest spuchnięta właśnie w wyniku tego rodzaju zaniedbań i nie chodzi tutaj wcale o nadmiar tkanki tłuszczowej. Skup się na zadaniu, które masz przed sobą – a prędzej czy później na pewno dojdziesz do celu.

Dobra dieta

Gdy zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak schudnąć przy pomocy diety – od razu przychodzi nam do głowy to, że trzeba zrezygnować z pieczywa, słodyczy i tak naprawdę wszystkiego, co w ogóle lubimy jeść. Takie podejście powinno jednak przejść do historii i to wiele lat temu – dzisiaj przecież wiemy więcej, rozumiemy więcej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dieta, którą damy radę utrzymać przez długi czas – to taka dieta, którą zwyczajnie lubimy.

Może nam się wydawać, że odchudzanie nie ma prawa być przyjemne – są to w końcu tylko ograniczenia i kolejne zasady. Tak wyglądało to jednak wiele lat temu – dzisiaj osoby na diecie jedzą często o wiele smaczniej i bardziej różnorodnie niż ktoś, kto w biegu kupuje sobie posiłki na mieście, bo nigdy nie ma na nic czasu.
Dobra dieta

Możesz polubić gotowanie, ale nie staraj się tutaj zmuszać też do czegoś, co nie sprawia Ci radości. Twórz swoje posiłki tak, aby nie zajmowało Ci to całego dnia – musisz mieć czas na pracę, życie osobiste, rozrywkę. W taki sposób nauczysz się właśnie, że można się odchudzać – ale też jednocześnie wyjeżdżać na wakacje, spotykać ze znajomymi. Gdy umiesz już liczyć kalorie, znasz swoje zapotrzebowanie i deficyt – jesteś w stanie zawsze mieć kontrolę nad ilością jedzenia, które spożywasz. W takiej sytuacji o wiele trudniej o błędy, które wiele osób popełnia po prostu z niewiedzy.

Jak schudnąć przy pomocy diety? Jedz zdrowo, nie próbuj się głodzić, urozmaicaj swoje posiłki i niczego sobie nie odmawiaj. W każdej diecie znajdzie się miejsce na okazjonalny kawałek tortu, batonik czy burgera. To dopiero wtedy, gdy przestaniesz się bać tego typu posiłków – zyskasz realną szansę na sukces.

 

Tekst sponsorowany przygotowany przez safepatientproject.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę