Teraz Czytasz
Nieznośne bóle kręgosłupa utrudniają Ci funkcjonowanie? Poznaj „Pakiet Zdrowy Kręgosłup”!

Nieznośne bóle kręgosłupa utrudniają Ci funkcjonowanie? Poznaj „Pakiet Zdrowy Kręgosłup”!

Bóle kręgosłupa to dolegliwość dotykająca coraz więcej osób. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zwykle jest związana z siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, przeciążeniem, ale także zmianami nowotworowymi i zwyrodnieniowymi.

Do tego dochodzą czynniki, które uniemożliwiają naszemu kręgosłupowi regenerację, jak chociażby codzienne noszenie butów na obcasie, garbienie się, spanie na niewygodnym materacu czy siedzenie w nieprawidłowej pozycji przed komputerem. Bóle pleców to także częsty objaw napięcia i przewlekłego stresu.

Kiedy należy zacząć się martwić bólami kręgosłupa? I co zrobić, by skutecznie się ich pozbyć?

Bóle kręgosłupa i ich rodzaje

Bóle kręgosłupa można podzielić ze względu na ich lokalizację:

 • ból w odcinku kręgosłupa szyjnego – to nerwobóle szyjne mogące wynikać ze stresu, niewłaściwej postawy ciała, nagłych ruchów głową czy rozwijającego się zwyrodnienia,
 • ból w odcinku piersiowym (rwa piersiowa) – rozpoznamy po charakterystycznym uczuciu pieczenia lub ciągnięcia ze środka pleców do szyi. Może być wynikiem nieprawidłowej postawy ciała, stresu, gwałtownego ruchu, ale także infekcji kręgosłupa czy zmian zwyrodnieniowych,
 • ból w odcinku lędźwiowym – tzw. ból krzyża, zlokalizowany w dolnych partiach pleców. Może być wywołany urazem, gwałtowną zmianą pozycji ciała lub długotrwałym przebywaniem w jednakowej pozycji. Ale bywa też objawem poważnych schorzeń, jak osteoporoza czy nowotwór.

Jak zwalczać bóle kręgosłupa?

Jeżeli cierpisz z powodu bólów kręgosłupa, nie odwlekaj wizyty u lekarza, szczególnie, gdy silny ból utrzymuje się już kilka dni lub towarzyszą mu inne objawy bólowe. Najważniejsze badania diagnostyczne to badanie rentgenowskie, rezonans magnetyczny oraz tomografia komputerowa.

Oczywiście nie każdy ból kręgosłupa musi zwiastować poważne problemy ze zdrowiem. Do najczęstszych przyczyn zaliczamy przede wszystkim stres i siedzący tryb życia. Można łatwo im zapobiegać. Wystarczy zapewnić sobie odpowiednią dozę relaksu i odpoczynku oraz aktywności fizycznej. Skutecznym sposobem są także masaże i zabiegi z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji.

Pakiet „Zdrowy Kręgosłup” – na ratunek spiętym mięśniom

Hotel „Cieplice” to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Zlokalizowany nieopodal Jeleniej Góry, w urokliwej miejscowości Cieplice, przyciąga turystów, gości biznesowych, a także osoby zainteresowane pakietem SPA. W jego zakres wchodzi pakiet „Zdrowy Kręgosłup”.

W ramach tego pakietu możesz liczyć na:

 • nocleg w komfortowym pokoju z widokiem na przepiękny Park Zdrojowy,
 • pyszne śniadanie w formie bufetu,
 • obiadokolacje składające się z zupy, drugiego dania oraz deseru, serwowane i przygotowywane według tradycyjnych receptur,
 • zabiegi na kręgosłup – trzy na dobę,
 • dostęp 1,5 godziny na dobę do strefy Wellness (sauna sucha, salka fitness, basen solankowy, jacuzzi solankowe),
 • -10% na dodatkowe zabiegi SPA oraz rehabilitacyjne.

bóle pleców

Pakiet „Zdrowy Kręgosłup” obejmuje codzienne zajęcia:

 • gimnastyka „zdrowe plecy”,
 • gimnastyka w basenie,
 • masaż częściowy przez 15 minut.

Atrakcje dla gości hotelu „Cieplice”

Decydując się na turnus rehabilitacyjny w hotelu „Cieplice”, możemy nie tylko zadbać o zdrowie, ale przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dostępnych w okolicy. To idealny sposób na spędzenie urlopu.

Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Park Zdrojowy zachęca do spacerów. Park Norweski z Pawilonem Norweskim oraz podświetlonymi fontannami prezentuje się pięknie, szczególnie wieczorem, dlatego i tu warto wybrać się na spacer.

Kilkaset metrów od hotelu znajduje się kompleks basenów i SPA dla całej rodziny w Termach Cieplickich, gdzie można aktywnie spędzić czas z bliskimi. W Cieplicach zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze, odwiedzimy Tężnię lub możemy pojechać na wycieczkę do oddalonych o jakieś 17 km Karpacza lub Jeleniej Góry.

Największą atrakcją tych okolic jest Dolina Pałaców i Ogrodów, znajdująca się u podnóża Karkonoszy. Obejmuje około 30 pałaców, rezydencji oraz zamków i ma szansę trafić na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

W Cieplicach można spędzić aktywnie czas na rowerach, dzięki dostępności wielu ścieżek i tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Wszystkie prowadzą przez bardzo malownicze rejony, więc można zażywać ruchu, a jednocześnie oddychać świeżym powietrzem i napawać się wspaniałymi widokami.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę