Teraz Czytasz
Najlepsze okulary do pracy

Najlepsze okulary do pracy

Osoby posiadające wady wzroku wiedzą jak ważne są okulary w codziennym życiu. Jednak wśród nas są też osoby, które muszą nosić okulary tylko w określonych sytuacjach. Jedną z nich jest przebywanie w pracy. Obecnie, w przypadku pracowników biurowych, większość prac wykonywana jest przed komputerem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów potrzebnych nam do pracy, o tym dowiecie się z tego artykułu.

Soczewki okularowe

Gdy decydujemy się na kupno nowych okularów, warto zwrócić uwagę do czego będą nam najbardziej potrzebne.

Dla osób pracujących przy ekranie, koniecznością będzie wybór szkieł okularowych z antyrefleksem. Dzięki niemu nasze oczy będą mniej zmęczone, a to poprzez zwiększenie kontrastu oraz redukcji odblasków świetlnych, które zdecydowanie męczą nasze oczy. Chociaż powłoka antyrefleks jest powoli standardem w większości szkieł okularowych, warto zawrócić uwagę, czy wybrane przez nas szkła na pewno ją posiadają. W okularach dedykowanych do pracy z komputerem również znajduje się powłoka Blue Control, która niweluje szkodliwy wpływ światła niebieskiego. Takie okulary powinny sprawić sobie nie tylko osoby z wadą wzroku. Nawet pomimo świetnego widzenia długotrwałe przebywanie przed komputerem może pogarszać nasz wzrok, a poprzez noszenie okularów „zerówek” posiadających zarówno antyrefleks jak i powlokę Blue Control, możemy to zagrożenie znacznie ograniczyć.

W przypadku kierowców również okulary z powłoką antyrefleksyjną są totalnym „must have”. Zwiększą one bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu. W tym przypadku także okulary fotochromowe będą świetnym rozwiązaniem.

Więcej przydatnych informacji o wyborze szkieł okularowych odnajdziecie pod linkiem https://www.wokularach.pl/blog/warto-zwracac-uwage-na-soczewki-okularowe-w-oprawkach-korekcyjnych.

Kształt oprawek

O ile w pracy biurowej kształt oprawek może być, tak naprawdę dowolny, taki jaki chcemy, taki jaki będzie nam odpowiadać, również dobrze jest zwrócić na niego uwagę. Okulary powinny być wygodne. Jeśli poprawiamy je zbyt często, to znak, że pora na ich wymianę. Może się tak dziać również, gdy ich kształt nie odpowiada do końca kształtowi naszej twarzy i głowy. Oprawki Solano dostępne są w wielu kształtach, spośród których możemy wybrać te najodpowiedniejsze.

W pracy fizycznej dobrze dobrane oprawki również są bardzo ważne. Jest tak dlatego, że w tym rodzaju prac ruszamy się o wiele częściej, schylamy się lub pracujemy z głową w pozycji opuszczonej. Oprawki muszą leżeć idealnie na naszej twarzy, ponieważ istnieje ryzyko ich upadku oraz zniszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie sznureczka lub łańcuszka do okularów. Chociaż nie każdemu podoba się to rozwiązanie, obecnie jest dostępne tak wiele wzorów i kolorów, że mogą one stanowić piękny dodatek modowy do naszego image’u.

Podczas wykonywania pracy kierowcy zawodowego lub gdy nasza praca wiąże się z częstymi podróżami samochodem, należy zadbać o dobre oprawki. Tutaj również liczy się odpowiednie dopasowanie, co zapobieganie opadaniu okularów i pozwoli na utrzymywanie się w odpowiedniej pozycji. Kształt soczewek również ma duże znaczenie. Pomimo, że nasz mózg po pewnym czasie „uczy się” ignorować oprawki (tak jak dzieje się w przypadku naszego nosa), źle dobrane mogą ograniczać nasze pole widzenia, co zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Kupno nowych okularów

Dla wielu zabieganych i zapracowanych osób polecamy zakup okularów przez Internet. Jeśli wiemy już jaką wadę wzroku posiadamy, wybór będzie dla nas niezwykle łatwy. Na stronie sklepu wOkularach.pl znajdziemy o wiele więcej modeli, wzorów i kolorów oprawek niż u stacjonarnego optyka. Zamawiać możemy o dowolnej porze dnia i nocy, a nasza przesyłka, po skompletowaniu zamówienia, zostaje wysłana już w ciągu 24 godzin.

Jeżeli kupujemy okulary, które będziemy wykorzystywać w pracy i które są nam do niej potrzebne, zwróćmy się do pracodawcy z prośbą o ich dofinansowanie. Nie została przy tym wskazana konkretna kwota, jaką pracodawca może nam udzielić. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu https://www.wokularach.pl/blog/dofinansowanie-do-okularow. Z pewnością znajdziecie tam wiele informacji o dofinansowaniu, które mogą wam pomóc w decyzji oraz rozmowie z waszym pracodawcą.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę