Teraz Czytasz
Jak połączyć zdrowy styl życia i pracę 7 dni w tygodniu?

Jak połączyć zdrowy styl życia i pracę 7 dni w tygodniu?

Ceny ciągle rosną podobnie jak rachunki, a to oznacza, że aby zapewnić sobie dobry byt, większość z nas musi sporo pracować. Kiedyś wystarczyło pracować 5 dni w tygodniu, jeszcze do niedawna 6, a teraz wiele osób pracuje nawet 7 dni w tygodniu. A przecież trzeba jeszcze w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie, ale też na zdrowe odżywianie. Jak połączyć zdrowy styl życia i pracę 7 dni w tygodniu? Czy to możliwe?

Małe zmiany duże efekty

Pracując 7 dni w tygodniu trzeba być dobrze zorganizowanym i to naprawdę dobrze. Należy rozplanować sobie tak dzień, aby znaleźć czas na wszystko, choć to będzie trudne. Na szczęście małe zmiany mogą dać duże efekty. Jeżeli dojeżdżacie do pracy komunikacją miejską, to warto w czasie jazdy poczytać książkę czy też posłuchać relaksującej muzyki. Ale warto dodatkowo wysiąść przystanek wcześniej i po prostu przejść się te kilka minut. W ten sposób zapewnicie organizmowi porcję ruchu. A do tego, zamiast windy należy wybierać schody. Oczywiście możecie też zrezygnować z jazdy autobusem na rzecz roweru. Wtedy dodatkowo odprężycie się i sporo zaoszczędzicie, bo w Polsce nawet bilety na autobus są drogie. A jeżeli kondycja nie jest najlepsza, to nic nie przeszkadza, wszak zawsze można wybrać rower elektryczny, który posiada wspomaganie.

Katowice, Warszawa, a nawet Białystok – catering dietetyczny to zawsze dobry wybór

Nie ma się do oszukiwać praca 7 dni w tygodniu męczy i to bardzo męczy. Ale czasami nie ma innej możliwości. Dlatego skoro już tyle musicie pracować, to pomyślcie jak ułatwić sobie życie, bo przecież trzeba sobie je ułatwiać, a nie utrudniać. Tak naprawdę nieważne, gdzie mieszkacie, czy są to Katowice, Warszawa, czy może Białystok, catering dietetyczny to zawsze dobry wybór. Tym bardziej że posiłki są bardzo zdrowe, pełnowartościowe, obłędnie smaczne, ale na tym ich zalety się nie kończą. W końcu są też różnorodne, a to oznacza, że każdego dnia będziecie jeść coś innego. W końcu jedzenie jest też formą przyjemności, zatem warto, a nawet trzeba jeść smacznie i zdrowo. Jedzenie może być też dostarczone w wybrane przez Was miejsce, a więc to kolejna zaleta. Nie przyczyniacie się także do marnowania jedzenia, gdyż dania są wyborne, zatem zjecie je do ostatniego kęsa.

Trochę czasu dla siebie

Niezależnie od tego, ile w domu sprzątania na Was czeka, to i tak, zamiast sprzątać, musicie wykorzystać ten czas dla siebie. W końcu sprzątanie nie zając, nie ucieknie. Odpoczynek jest niezbędny i to zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Zatem po powrocie warto wziąć kawałek surowej czekolady z orzechami, ale też jakiś owoc i zwyczajnie usiąść na kanapie. Następnie polecamy ciepłą kąpiel, która Was zrelaksuje. A gdy już nieco wypoczniecie, to możecie wziąć się za sprzątanie, choć nie jest to konieczne. Pamiętajcie, by każdego dnia znaleźć czas dla siebie, nie musi być to kilka godzin, bo wystarczy tylko godzina, ale ta godzina wpłynie bardzo dobrze na Wasze zdrowie, także to psychiczne.

Sen ważny nie tylko dla dzieci

W zdrowy styl życia wpisuje się także sen i nie ma się co oszukiwać, spać trzeba przynajmniej kilka godzin – minimum jest to 7 godzin. Trzy czy cztery godziny nie są wystarczającą ilością. W takim przypadku możecie czuć osłabienie, ale i Wasza koncentracja będzie zdecydowanie gorsza. Ile powinien więc spać dorosły człowiek? Tutaj posłużymy się zdaniem lekarzy i naukowców, którzy zalecają, by spać 7-8 godzin na dobę. Dotyczy to nie tylko osób w wieku 30 plus, ale też młodszych i starszych. Pamiętajcie jeszcze, że zamiennikiem snu nie może być kawa, ani tym bardziej bardzo szkodliwe napoje energetyczne, tym bardziej że spożywanie ich nadmiernych ilości może doprowadzić do przedawkowania kofeiny. Może dojść też do wystąpienia stanów lękowych, halucynacji czy drgawek. Znacząco zwiększa się też ryzyko wystąpienia depresji.

Można dużo pracować i zdrowo żyć, choć jest to trudne. Warto więc zastanowić się, czy na pewno musicie tyle pracować i czy Wasze zdrowie i to fizyczne i psychiczne na tym nie cierpi. A jeżeli jest taka konieczność, to skorzystajcie z naszych rad i ponownie apelujemy, by nie zapomnieć o wypoczynku, ale też zafundujcie sobie od czasu do czasu jakąś rozrywkę.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę