Teraz Czytasz
Materace nawierzchniowe – klucz do zdrowego i komfortowego snu

Materace nawierzchniowe – klucz do zdrowego i komfortowego snu

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak istotny jest zdrowy i komfortowy sen. To właśnie w czasie snu nasz organizm regeneruje się po spędzonym dniu, a wszystkie nasze tkanki mają szansę odpocząć — dlatego tak istotna jest wygoda i prawidłowe ułożenie ciała. Niestety czasem śpimy na zbyt twardym podłożu, zbyt miękkim lub nierównym, a zakup nowego materaca chwilowo nie wchodzi w grę. Wyjściem może okazać się materac nawierzchniowy, który pozwoli nam zadbać o lepszą higienę snu.

Czym są materace nawierzchniowe?

Materac nawierzchniowy (tzw. materac topper lub materac nakładkowy) można opisać jako cienki materac, wykonany ze specjalnej pianki, zapewniającej optymalną cyrkulację powietrza. Grubość materaca nawierzchniowego wynosi zazwyczaj od 5 do 7 centymetrów.

Do czego służy materac nawierzchniowy? Jest to produkt mający poprawić jakość snu użytkownika. Warto pamiętać, że materac nawierzchniowy nie może być stosowany samodzielnie – jest to jedynie dodatkowa warstwa, którą nakłada się na materac podstawowy.

Kiedy warto pomyśleć o materacu nawierzchniowym?

Jakie jest dokładne działanie materacy nawierzchniowych oraz kiedy warto pomyśleć o ich zakupie? Warto zainwestować w dobry materac nawierzchniowy w momencie, w którym nasz zwykły materac nie gwarantuje nadrzędnego komfortu. Oczywiście, najlepiej byłoby zamienić stary materac na nowy, jednakże nie zawsze mamy taką możliwość.

Masz wrażenie, że śpisz na zbyt twardym materacu lub odwrotnie – zbyt miękkim? A może w Twoim starym materacu pojawiły się już wyżłobienia i nierówności, które skutecznie odbierają przyjemność snu? W takim razie szybkim i tanim rozwiązaniem może być materac nakładkowy. Dobrze dobrany, wysokiej jakości materac nawierzchniowy pozwoli na osiągnięcie oczekiwanego komfortu, a koszt jego zakupu będzie nieporównywalnie niższy do kosztu zakupu nowego materaca.

materac do spania

Jaki materac nawierzchniowy wybrać, aby poprawić komfort snu?

Jakie są najlepsze materace nawierzchniowe? O to często pytają internauci. Pamiętaj, że dobrze dobrany materac nawierzchniowy to materac, który spełnia nasze indywidualne oczekiwania. Wybór materaca nawierzchniowego zawsze powinien być podyktowany subiektywnymi przesłankami.

Dziś na rynku znaleźć można materace wykonane z różnego typu materiałów, o różnej funkcjonalności: wyróżniamy np. materace zmiękczające, materace zwiększające twardość czy nawet materace chłodzące. A na jaki rodzaj materaca nawierzchniowego warto zwrócić uwagę?

  • Materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej – to cienki materac nawierzchniowy o porowatej strukturze, wykonany z pianki poliuretanowej. Stosowany zazwyczaj jako ochrona materaca głównego ze względu na swoje właściwości odprowadzania wilgoci.
  • Materac termoelastyczny (pianka memory, pianka leniwa) – o wyborze materaca nawierzchniowego termoelastycznego powinny pomyśleć osoby, które chcą poprawić jakość snu i zmniejszyć bóle pleców. Top materac termoelastyczny wykonany jest ze specjalnej pianki, która dostosowuje się do nacisku ciała użytkownika oraz jego temperatury, dzięki czemu zapewnia optymalne wsparcie kręgosłupa podczas nocnego wypoczynku.
  • Materac nawierzchniowy lateksowy – materac lateksowy to jeden z lepszych materacy nawierzchniowych. Nie tylko zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa (posiada wysoki poziom termoelastyczności), ale też wykazuje właściwości antyalergiczne. Jest też niezwykle trwały – nałożony na materac główny z pewnością znacznie zwiększy jego żywotność.

Artykuł partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę