Teraz Czytasz
Co pryszcze mówią o twoim zdrowiu?

Co pryszcze mówią o twoim zdrowiu?

pryszcze

Twoja twarz jest tablicą tego co dzieje się w twoim ciele. Choć z reguły pryszcze wyskakują w przypadkowych miejscach to czasami większe ich skupisko może świadczyć o tym, że coś poważnego dzieje się w Twoim organizmie. Dowiedz się co mogą znaczyć pryszcze na poszczególnych częściach twarzy.

1.Pryszcze na brodzie, szczęce i szyi

Najczęściej pojawiają się w okresie miesiączki i są spowodowane nadmiarem testosteronu. W czasie menstruacji hormony w organizmie szaleją i wyższy niż zwykle poziom testosteronu może powodować nadmierne wydzielanie oleju przez gruczoły a to z kolei prowadzi do wyprysków.

Jak zapobiegać: Na tydzień przed oczekiwaną miesiączką, przetrzyj tonikiem, którego używasz do dezynfekcji najbardziej newralgicznych miejsc, także brodę, szczękę i szyję. Jeśli każdego miesiąca pojawiają się wypryski w tym samym miejscu, możesz udać się do dermatologa, który zaleci terapię hormonami co unormuje i uspokoi nieco twoje hormony i dzięki temu poprawi się stan twojej skóry.

2. Pryszcze na skroniach i na linii włosów

Choć to może wydawać się dziwne, pryszcze na linii włosów najczęściej pojawiają się z powodu nadmiaru środków pielęgnujących. Jeśli nakładasz odżywkę na włosy od skóry głowy aż po same końce a potem jeszcze dokładasz olejki pielęgnujące, to nie ma szans, żeby uniknąć pryszczy.

Jak zapobiegać: Nakładaj odżywkę od połowy długości włosów. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby myć ręce zanim dotkniesz twarzy dłońmi na których pozostała odżywka. Susz głowę przed położeniem się spać, żeby odżywka nie przemieszczała się na inne partie włosów i głowy. Podczas demakijażu zwracaj dokładnie uwagę na te części twarzy, żeby nie zostawiać tam pozostałości makijażu.

3. Pryszcze i zajady wokół ust

Najczęściej pojawiają się po kwaśnych sosach z dodatkiem octu i cytryny lub po zjedzeniu tłustych potraw i przekąsek, których tłuszcz zatyka pory.

Jak zapobiegać: Najlepiej wycieraj usta serwetką po każdym posiłku

4. Pryszcze na policzkach

Pojawiają się od dotykania twarzy brudnymi rękoma lub przez rozmawianie przez telefon. Tak się dzieje kiedy przez długi czas twarz ma kontakt z zarazkami.

Jak zapobiegać: Czyść telefon chusteczkami antybakteryjnymi a najlepiej rozmawiaj przez zestaw głośnomówiący. Oprócz tego trzymaj brudne ręce z dala od twarzy.

5. Pryszcze na czole i nosie

Najczęstszą przyczyną pojawiania się pryszczy na czole i nosie jest stres. Kiedy sprawy przybierają stresujący obrót, organizm zaczyna wydzielać adrenalinę, która zwiększa produkcję ropy i pojawiają się wypryski.

Jak zapobiegać: Zwróć większą uwagę na pielęgnację strefy T. Częściej stosuj tonik antybakteryjny. Nie tylko wtedy kiedy zaczynasz stresujący okres w życiu.

Pryszcze na plecach i dekolcie

Mogą pojawiać się z powodu niewłaściwego biustonosza a także od odżywki do włosów.

Jak zapobiegać: Zmień bieliznę na taką, która odprowadza pot a na siłownię wybieraj tzw. staniki sportowe. Po każdym myciu włosów, po spłukaniu odżywki zwiąż wilgotne włosy na czubku głowy i jeszcze dodatkowo umyj plecy i dekolt żelem pod prysznic. Staraj się, żeby odżywki nie miały kontaktu ze skórą.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę