Teraz Czytasz
Co powinny jeść na mieście osoby stosujące dietę?

Co powinny jeść na mieście osoby stosujące dietę?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jedzenie na mieście to szybka, komfortowa i zazwyczaj bardzo smaczna alternatywa dla codziennego przygotowywania sobie posiłków. Warto mieć jednak świadomość, że wiele osób korzysta z rozmaitych diet, przez co staranna selekcja odpowiedniego posiłku na mieście jest nieco utrudniona. Należy zdawać sobie sprawę co można zjeść, a czego absolutnie należy unikać.

Oczywiście, w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć fast foody, które można zakwalifikować jako wyjątkowo tuczące. Zdecydowana większość potraw serwowanych w tego typu lokalach to niestety gwarancja wielu kalorii. Poza tym, zawierają one sporo szkodliwych substancji, z których warto zrezygnować niezależnie od stosowania diety. Niektórym może się wydawać, że dieta całkowicie wyklucza możliwość jedzenia na mieście, jednak tak naprawdę wystarczy po prostu dostosować się do kilku najistotniejszych zasad.

Fundamentalne zasady, dzięki którym można jeść na mieście bez wahania

Kluczową kwestią jest rezygnacja z wszelkiego rodzaju dodatków, które mogą wpłynąć na zwiększenie apetytu, a jednym z nich jest aperitif. Napój ten można zastąpić wodą, doskonale tłumiącą wrażenie bycia głodnym. Ponadto, szerokim łukiem należy omijać także wszystkie dodatki wysokokaloryczne – masła, oliwy, sosy. Tym bardziej, że wpływają one wyłącznie na walory smakowe, nie zaś na zaspokojenie głodu. Warto zrezygnować z deseru, pozwalając sobie tylko na kawę i, ewentualnie, owoce, jednak i w tym przypadku dobrze jest uważać na zawartość cukru.

Zaleca się całkowicie odstawić alkohol, który zazwyczaj jest bardzo kaloryczny. Jedynym dopuszczalnym ustępstwem wydaje się wino – pod warunkiem, że pije się je w małych ilościach, nie większych niż dwa kieliszki. Osoby nie będące miłośnikami wina mogą wypić kieliszek brandy czy małe piwo bezalkoholowe, ale lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z wszelkich trunków.

Włoska, azjatycka, a może polska? Najlepsze kuchnie dla fanów odchudzania

Niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju kuchni, bowiem nie każda równie dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które się odchudzają. Warto zdecydować się choćby na włoską restaurację, zamawiając nie tylko ryby, ale również owoce morza czy warzywa. Rzecz jasna, należy zwracać uwagę na kilka charakterystycznych dla tej kuchni składników, jak na przykład oliwa.

Sporą popularnością cieszą się lokale serwujące potrawy kuchni azjatyckiej, a przede wszystkim chińskiej. Wszechobecność ryżu, wspomagający trawienie imbir, warzywa czy makaron sojowy to doskonała perspektywa dla każdej osoby korzystającej z diety. Poza tym, dobrze jest pamiętać o oszczędnym spożywaniu sosów, zarówno w przypadku kuchni chińskiej, jak i włoskiej.

Rodzime potrawy nierzadko bywają dość tuczące, jednak nawet restauracje serwujące polskie potrawy mogą być dobrym wyborem dla wielbiciela odchudzania. Grillowane mięso, ryby, warzywa, kiszone ogórki – to prawdopodobnie najlepszy zestaw. Należy zdawać sobie sprawę, że świetnie sprawdza się rezygnacja z wyjątkowo popularnych w naszym kraju ziemniaków. Można je spożywać, ale rzadko i wyłącznie w formie puree bez użycia masła.

Na każdego fana stosowania diet czeka kilka podstawowych pułapek

Warto mieć świadomość, że nawet przy największej staranności o przestrzeganie diety można nadziać się na kilka pułapek. Przede wszystkim, stosowane przez część restauracji duże talerze zazwyczaj sprawiają, iż podawane porcje wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Poza tym, nie ma sensu dostosowywać się do współtowarzyszy, bowiem ci nierzadko spożywają szybciej i więcej. Każdy powinien wybrać swoje optymalne tempo, delektując się walorami smakowymi.

Portal NaMieście.pl  pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę