Teraz Czytasz
Alkohole dla najbogatszych koneserów

Alkohole dla najbogatszych koneserów

Na całym świecie pija się najróżniejsze alkohole. W naszym kraju do zdecydowanie najbardziej popularnych należą wódka oraz piwo, jednak w innych miejscach preferencje społeczeństwa są nieco inne. Warto mieć świadomość, że najbogatsi ludzie na świecie cenią sobie przede wszystkim trunki z najwyższej półki, cenowo absolutnie nieosiągalne dla przeciętnego człowieka. Dla niektórych wydanie kilkuset złotych na butelkę whisky może okazać się zbyt dużym nadwyrężeniem domowego budżetu.

Okazuje się bowiem, że część trunków może kosztować nawet kilka milionów złotych. Oczywiście, wpływ na taki stan rzecz ma wiele czynników, spośród których warto wyróżnić między innymi dostępność danego alkoholu, rodzaj opakowania, jego rocznik, sposób magazynowania czy charakter procesu produkcji. Należy zdawać sobie sprawę, że w zestawieniu najdroższych alkoholi na świecie prym wiodą nie tylko koniaki czy wina, ale również wódki oraz tequile.

Niektóre alkohole potrafią kosztować prawdziwy majątek

Wydaje się, że zdecydowanie najwięcej kosztuje pochodzący z Włoch likier D’Amalfi Limoncello Supreme. W jego przypadku potencjalny nabywca płaci przede wszystkim za opakowanie, bowiem butelka wysadzana jest zjawiskowymi diamentami. Jeden z nich to niebywale rzadki 18.5-karatowy egzemplarz, który ma ogromny wpływ na cenę likieru. D’Amalfi Limoncello Supreme to trunek przygotowany ze skórek cytryn, wyróżniający się wyraźnym smakiem oraz niezrównanym aromatem. Pojedyncza butelka likieru potrafi kosztować nawet ponad sto milionów złotych!

Najdroższą wódką na świecie, czyli gatunkiem tak często wybieranym przez mieszkańców naszego kraju, jest Billionaire. Również w tym przypadku o tak wysokiej cenie decyduje opakowanie – Billionaire Vodka jest dostępna w dwóch różnych wersjach, a na butelce za każdym razem mieści się około trzech tysięcy diamentów. Ponadto, Billionaire produkuje się nie tylko z pszenicy najwyższej klasy, ale i z krystalicznie czystej wody. Koszt? Kilkanaście milionów złotych.

Stosunkowo podobna cena charakteryzuje najbardziej ekskluzywną tequilę na świecie, czyli Tequila Ley Pasión Azteca. Platynowe opakowanie zaprojektowane przez meksykańskiego artystę oraz ognisty smak tego niezwykle popularnego trunku czynią z niego bardzo łakomy kąsek dla koneserów. Nieco mniej trzeba zapłacić za wyjątkowy koniak – Henri IV Dudognon Heritage. Marka ta posiada już ponad dwustuletnią historię, a sam trunek przed wypuszczeniem na rynek leżakuje aż sto lat w dębowych beczkach.

Najbogatsi koneserzy mogą wydać nawet setki i dziesiątki milionów

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że milionerzy ceniący sobie alkohol mogą wydawać pieniądze niemalże bez przerwy. Tym bardziej, że można odnaleźć wiele trunków niedostępnych dla przeciętnych obywateli. Dla przykładu, pierwsza oficjalnie sprzedawana kokosowa brandy – Mendis Coconut Brandy – jest własnoręcznie podpisywana przez założyciela destylarni. Ponadto, produkuje się ją z orzechów kokosowych pochodzących wyłącznie ze Sri Lanki, a każdego nabywcę czeka luksusowa wycieczka.

Za tak wysokie ceny wspomnianych alkoholi zazwyczaj odpowiada przede wszystkim opakowanie. Producenci butelek nierzadko wyposażają swoje produkty w kamienie szlachetne czy złoto, przez co wartość takiego alkoholu rośnie co najmniej kilkukrotnie. Okazuje się, że inwestowanie w alkohol może stać się rewelacyjnym sposobem na ulokowanie pieniędzy. Tym bardziej, że wartość większości z nich wzrasta wraz z upływem lat.

Za cenne informacje dziękujemy portalowi Życie-Na-Szczycie.pl .

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę