Teraz Czytasz
Jak utrwalić manicure?

Jak utrwalić manicure?

manicure

Pisaliśmy już jak zrobić idealny manicure, ale nie było nic o tym, jak sprawić, żeby dłużej trzymał się na paznokciach. Co z tego, że mamy najbardziej zadbane paznokcie świata, jeśli lakier trzyma się krócej niż 2 dni? Oto nasze sposoby!

Po pierwsze: odtłuszczacz

Podstawową rzeczą, która pozwoli nam przedłużyć manicure będzie dokładne odtłuszczenie płytki paznokcia. Samo mydło nie wystarczy, choć oczywiście trzeba dokładnie oczyścić ręce z brudu i wszelkich kremów nawilżających. Dobrze umyte paznokcie należy przetrzeć zmywaczem do paznokci, który nie zawiera w sobie żadnych olejków pielęgnacyjnych. Można też użyć profesjonalnego odtłuszczacza, takiego jak manicurzystki w profesjonalnych salonach. Nie jest to droga rzecz, jej stosowanie to zaledwie kilka minut a zdecydowania przedłuża trwałość lakieru na paznokciach.

Po drugie: baza

Dobrze jeśli kolejnym krokiem na drodze do pięknego maniucure będzie użycie bazy. Można użyć ulubionej odżywki do paznokci, lecz najlepiej sprawdzi się profesjonalna baza. W drogeriach są dostępne różne bazy, także te pielęgnujące, które oprócz tego, że przygotowują płytę paznokcia na przyjęcie lakieru, to jeszcze ją odżywiają. Najpopularniejsze są bazy witaminowe, które rozjaśniają płytkę paznokcia, odbudowują ją i ułatwiają rozprowadzanie lakieru. Kiedy już wybierzesz swoją ulubioną bazę, możesz od razu zabrać się za nakładanie dwóch warstw lakieru do paznokci. Dlaczego dwóch? Dlatego, że wtedy kolor jest najgłębszy i nie ma tzw. prześwitów w miejscu gdzie pociągałaś pędzelkiem.

Po trzecie: top

Top coat to rzecz, bez której nie obędzie się perfekcyjny manicure. Po nałożeniu dwóch warstw lakieru, należy utrwalić go topem. Podobnie jak w przypadku baz, można spotkać wiele rodzajów, takie jak przyspieszające wysychanie, nabłyszczające czy matujące. Jeśli nie lubisz mieć zbyt wielu kosmetyków, lub po prostu wolisz zaoszczędzić, możesz kupić 2 w 1 czyli top, który jest jednocześnie bazą.
Dzięki tym trzem krokom możesz utrzymać swój manicure nawet przez tydzień.

RADA: Aby uniknąć ścierania się końcówek paznokci, co zdarza się zwłaszcza przy dłuższych paznokciach, pomaluj końcówki paznokci także od spodu.

Manicure hybrydowy

To bardzo trwały sposób malowania paznokci, jednak jest też czasochłonny i konieczna jest specjalna lampa UV, żeby móc go wykonać. Na rynku jest wiele odcieni lakierów hybrydowych, które wyglądają świetnie na paznokciach, ale jeśli nie chcesz wydawać 50 zł za jeden lakier, możesz kupić bezbarwny, którym pokrywasz paznokcie pomalowane zwykłym lakierem i wkładasz do lampy. Dzięki temu utrwalisz swój manicure.

Zobacz też: https://stylowymag.pl/krotki-przewodnik-malowaniu-paznokci-236

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę