Teraz Czytasz
Gdzie kupić maseczki antysmogowe?

Gdzie kupić maseczki antysmogowe?

Ze względu na wysokie poziomy zanieczyszczeń powietrza oraz inne szkodliwe cząsteczki, w tym wirusy, które są obecne w środowisku, rośnie zainteresowanie maskami antysmogowymi. Liczne sklepy oferują wiele modeli takiego akcesorium. Zanim jednak przejdziesz do wybrania odpowiedniego dla siebie, trzeba wiedzieć, gdzie można kupić oryginalne maseczki przeciwsmogowe.

Gdzie można kupić maseczki antysmogowe?

Maseczki przeciwsmogowe zwykle dostępne są w każdej aptece. Tyle że często tym mianem są nazywane produkty jednokrotnego użytku, które nie mają wymiennych filtrów, a jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Jeśli już uda ci się trafić w aptece na maskę antysmogową z prawdziwego zdarzenia, jej cena jest zazwyczaj bardzo wysoka.

Podobnie jest z szukaniem takich produktów w sklepach internetowych oraz na różnych aukcjach. Problem w tym, że maski antysmogowe sprzedawane przez takiego dostawcę zwykle mają zawyżone ceny. Wiele wątpliwości może budzić także ich jakość oraz oryginalność towaru. Nie jest tajemnicą, że w Internecie sprzedawane jest wszystko i bez odpowiedniego sprawdzenia danej firmy oraz produktu, czasami można natknąć się na dobrze wyglądającą podróbkę. Ten proceder jest powszechny zwłaszcza przy produktach, które pochodzą z zagranicy.

Maseczki antysmogowe od oficjalnych dystrybutorów

Wszelkie powyższe niedogodności nie oznaczają, że masz nie kupować maseczki przeciwsmogowej. Najlepszym rozwiązaniem są zakupy u oficjalnych dystrybutorów danego producenta. Szukaj takiej informacji na stronie sklepu internetowego lub zapytaj o nią u sprzedawcy w sklepie stacjonarnym, jeżeli taki jest prowadzony. Oficjalni dystrybutorzy danej marki mają prawo do kupowania, sprzedaży i rozprowadzania na danym terytorium towarów, które zostały wyprodukowane przez inne podmioty. Zazwyczaj produkty nabywane są bezpośrednio od producenta, dzięki czemu masz pewność, że są oryginalne. W Polsce od oficjalnego dystrybutora możesz kupić na przykład maski antysmogowe Respro.

Dobry zakup = właściwy wybór

Jeśli wiesz już, gdzie kupić maseczki antysmogowe, musisz pamiętać, że sama marka to nie wszystko. Aby maska przeciwsmogowa dobrze spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dobrana. Przede wszystkim oprócz ładnego wyglądu, który zwraca uwagę w pierwszej kolejności, ważna jest jakość materiałów, z których została wykonana. Warto uwzględnić w wyborze dwa rodzaje materiałów: lekki, siateczkowy, który sprzyja łatwemu odprowadzaniu ciepła nawet w gorącym klimacie oraz grubszy z wyjątkowo trwałą i odporną na uszkodzenia powłoką neoprenową.

Oprócz materiałów ważne są mechanizmy mocujące maseczkę oraz umożliwiające swobodne oddychanie. Jeśli chcesz, aby maska antysmogowa dobrze przylegała do twojej twarzy, jeden rzep mocujący nie wystarczy. Oprócz niego ważne są ruchome skrzydełka na nosie, które poprawiają komfort noszenia maseczki. Dodatkowo warto sprawdzić, czy maski mają kształt czaszy dopasowany do budowy anatomicznej twarzy. W produktach marki Respro zastosowano innowacyjną technologię, która sprawia, że maska dostosowuje się do każdego. Pamiętaj również o dopasowaniu rozmiaru maseczki do twoich indywidualnych wymiarów.

Filtr sercem maski antysmogowej

Jeśli trafisz już do sklepu oficjalnego dystrybutora maseczek przeciwsmogowych, sprawdź, czy w asortymencie znajdują się wymienne filtry do danego modelu maski. Bez niego nawet najlepiej wykonana maska będzie bezużyteczna. Zwróć uwagę na rodzaje filtrów. Na przykład w sklepie Respro możesz wybierać spośród:

  • typu Hepa,
  • węglowych,
  • kombinacyjnych, które łączą dwie powyższe technologie.

Każda wersja jest skuteczna, ale niektóre charakteryzują się dodatkową ochroną np. przed szkodliwymi substancjami chemicznymi i mają różne opory powietrza. Dlatego zaleca się ocenienie tego, w jakich sytuacjach będzie wykorzystywana maseczka i dopiero dobranie do niej odpowiedniego zestawu filtrów.

Podsumowując, jeżeli zależy ci na jakości i pewności, że zakupiony produkt jest oryginalny i posłuży ci przez długi czas, rób zakupy tylko w sklepach oficjalnych dystrybutorów danego producenta.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę