Teraz Czytasz
Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Zdrowe włosy to piękne włosy. Żeby zadbać o ich stosowną kondycję trzeba dbać o skrupulatną pielęgnację. Warto postawić na delikatną odżywkę do włosów. Jest to absolutna podstawa, z której korzysta obecnie wiele osób. Dobra odżywka skutecznie odżywi oraz nabłyszczy fryzurę. Warto dowiedzieć się, które produkty z takiej kategorii zasługiwać będą na największą uwagę. Ponadto warto dowiedzieć się, w jaki sposób korzystać z odżywek do włosów, żeby uzyskać najlepsze rezultaty.

Podstawowym zadaniem odżywki do włosów jest zatrzymanie wody, która zawarta jest w ich składzie. Faktem jest, że o nawilżenie nie da się w rzeczywistości zadbać od zewnątrz, a jej utrata przełoży się na suchość, a także brak elastyczności. Jest to rola bardzo ważna, zwłaszcza z tego powodu, że w czasie każdego mycia usuwamy z włosów naturalnie chroniącą je substancję – mowa tutaj o sebum.

Warto wiedzieć, iż działanie odżywek do włosów uzależnione będzie przede wszystkim od ich składu, który nierzadko zawiera w sobie zatrzymujące wodę hemuktanty. Mowa tutaj o glicerynie czy glikolu. Ponadto wiele odżywek zawiera w sobie środki delikatnie natłuszczające, np. olejki eteryczne. Należy pamiętać, że istnieją również takie produkty pielęgnacyjne, które mogą skutecznie ochronić włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mowa tutaj przede wszystkim o chlorze, promieniowaniu UV oraz wszelkimi zanieczyszczeniami. Pomimo tego że odżywki nie sprawią, iż włosy zwiększą swój poziom nawilżenia, to mogą je skutecznie zregenerować. Dlatego jeśli mamy do czynienia z przesuszonymi oraz zniszczonymi włosami, najlepiej będzie wybrać kosmetyki, które zawierają substancje wynikające w struktury włosów. Mowa tutaj głównie o ceramidach, aminokwasach oraz keratynie.

Kupując odżywkę do włosów należy ją odpowiednio dopasować do posiadanych włosów, jednakże każda pani powinna unikać stosowania produktów, które zawierają w sobie parabeny, a także alkohole. Odpowiedniej jakości kosmetyki cechują się dość krótkim, wartościowym składem. Najlepiej, jeśli będą złożone z olejków, masła, pantenolu, protein oraz aloesu. Takie składniki świetnie wpłyną na kondycję włosów wysuszonych. Oprócz tego do suchych włosów warto będzie kupić odżywkę bogatą w humektanty. Jeśli mowa o włosach farbowanych, to należy kupić środki, które chronią kolor fryzury. Nie będzie oznaczało to jednak, iż musimy w całości zdawać się na rekomendacje danego producenta. Jeśli mowa o kosmykach suchych, to najlepiej kupić odżywkę bogatą w aloes, masło shea, olej roślinny, a także pantenol. Natomiast włosy zniszczone skutecznie odbudują się poprzez zastosowanie odżywek bogatych w ceramidy, proteiny oraz oleje. Do kręconych włosów zaleca się unikanie odżywek z woskiem, silikonem oraz parafiną. Odżywka do włosów to kosmetyk, który najlepiej kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu zyskamy najlepszą jakość produktu. W Polsce znajduje się wiele sklepów z odżywkami do włosów.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę