Teraz Czytasz
Zalewanie piwnicy wodami gruntowymi. Jak postępować?

Zalewanie piwnicy wodami gruntowymi. Jak postępować?

Długotrwałe lub intensywne opady deszczu mogą skutkować zalaną piwnicą. Gdy dojdzie do takiego incydentu, konieczne będzie podjęcie stosownych działań lub skorzystanie z pomocy fachowców, którzy wiedzą jak osuszyć piwnicę. Podpowiadamy, gdzie szukać profesjonalnej pomocy, jakie kroki podjąć w przypadku zalania i jak zabezpieczyć piwnicę, aby w przyszłości nie dochodziło do ponownych tego typu wypadków.

Woda gruntowa w piwnicy – co robić?

Choć odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, usuwanie skutków zalania piwnicy może przysporzyć wielu problemów. Na początek, najważniejsze będzie zadbanie o bezpieczeństwo swoje i pozostałych domowników. Konieczne upewnij się, czy jesteś w stanie odłączyć prąd i instalację elektryczną, tak, aby nie doszło do żadnego przebicia. Gdy już będziesz mógł wejść do środka, pomyśl jak pozbyć się nadmiaru wody.

Gdy zalanie jest wynikiem powodzi, konieczna będzie pompa i wezwanie straży pożarnej. W sytuacji, gdy woda jest również na zewnątrz, nie powinniśmy sami podejmować działań wypuszczania wody na własną rękę.

Gdy jednak mamy do czynienia z mniejszym zalaniem, warto rozpocząć akcję wynoszenia bardziej wartościowych przedmiotów z piwnicy i wody za pomocą wiader. Pomoc sąsiadów i domowników może znacznie przyspieszyć działania i zmniejszyć skalę uszkodzeń.

Aby rozpocząć proces osuszania piwnicy, warto umożliwić stały dostęp powietrza, otwierając wszystkie możliwe okna i drzwi.

Wniosek o odszkodowanie za zalanie piwnicy – jak złożyć?

Pewnie przyjdzie Ci do głowy, aby najpierw posprzątać i osuszyć piwnicę, a później zająć się formalnościami związanymi z odzyskiwaniem szkód. To błąd! O wiele łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie, jeśli sfotografujesz zalaną piwnicę i przedmioty, które się w niej znajdowały. Musisz opisać szkody i mniej więcej oszacować wartość rzeczy, które zostały uszkodzone. Jeśli posiadasz rachunki, koniecznie je odszukaj. Wszelkie formalności załatwisz u firmy ubezpieczeniowej, z którą zawarłeś umowę bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że złożysz wniosek przez Internet i zaczekasz na odpowiedź konsultanta.

Jak osuszyć piwnicę?

Gdy już pozbędziesz się wody z zalanej piwnicy, pozostanie problem zawilgocenia powierzchni. Brak możliwości wysuszenia jej na słońcu, ograniczenia w wentylacji czy kiepska aura mogą sprawić, że nie obejdzie się profesjonalnego wsparcia. Szukając pomocy, warto skorzystać z oferty Osuszania Ścian Firmy Hydro-Asisstance ze Szczecina, której usługi sprawią, że twoja piwnica szybciej powróci do wcześniejszego stanu, zapobiegając w ten sposób rozwojowi grzybów i pleśni. W zależności od potrzeb i wielkości szkód firma stosuje wiele nowoczesnych rozwiązań pozbycia się wilgoci, używając nowoczesnego sprzętu.

Ponad 10-letnie doświadczenie pracowników firmy pozwala nie tylko kompleksowo i sprawnie naprawić szkody, ale także ułatwić wszelkie formalności związane z wypłatą odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej. W wielu przypadkach, po zakończeniu osuszania piwnicy, zaleca stosować się ozonowanie pomieszczenia, odgrzybianie lub dezynfekcję. Te dodatkowe usługi mogę być konieczne, aby nie dopuścić do powstania pleśni, grzybów, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Firma Hydro-Assistance nie tylko kompleksowo zajmie się usługą osuszania piwnic, ale także doradzi, jak uniknąć tego typu wypadków w przyszłości. Ważne, aby zawsze po tego typu wypadku, starać się wyciągnąć wnioski, niwelując w ten sposób zagrożenie kolejnych podtopień.

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania piwnic?

Tego typu zdarzenia najczęściej zgłaszane są w miesiącach letnich, kiedy to zwykle dochodzi do potężnych ulew lub powodzi. Oczywiście, na zalanie piwnic szczególnie narażone są osoby, które zdecydowały się na wybudowanie domu na terenach zalewowych, lecz przyczyn zalania piwnicy może być więcej. Zanim spostrzeżemy się, że budynek posiada nieszczelną instalację wodną, może dojść do zalania piwnicy lub innych pomieszczeń domu.

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w osuszeniu piwnicy, skorzystaj z usług firmy Hydro-Assistance, która posiada sprawdzone sposoby, które uchronią cię przed niebezpiecznymi skutkami zalania.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę