Teraz Czytasz
Płytki ceglane we wnętrzach. Jak ich użyć?

Płytki ceglane we wnętrzach. Jak ich użyć?

Chociaż stare cegły większość z nas kojarzy z zabytkowymi obiektami – a zwłaszcza ich elewacjami – okazują się one również świetnym materiałem wnętrzarskim. Szczególnie dobrze pod tym względem sprawdzają się wykonane z cegieł płytki, które oraz częściej można spotkać w różnych projektach. Co trzeba wiedzieć na temat ich użycia? W jakich wnętrzach najbardziej warto je stosować? Jak je układać? I, co najważniejsze – gdzie zamówić płytki ze starych cegieł? 

Płytki ceglane do wykańczania ścian. Nowy ciekawy trend we wnętrzarstwie

Płytka ceglana to jeden z tych wnętrzarskich trendów, które w ostatnich latach zdobywają największą popularność. Wytwarza się ją przede wszystkim ze starych czerwonych cegieł pochodzących z rozbiórki domów i innych obiektów. Jej walory wizualne sprawiają, że jest to materiał bardzo uniwersalny – można układać je na różne sposoby i w różnych miejscach. Świetnie też łączą się z różnymi stylami – więcej na ten temat opowiemy w następnym akapicie.

płytki z cegły

Płytki klinkierowe z cegły rozbiórkowej. Stara cegła wraca do łask

Płytki wykonane ze starej cegły mogą być montowane we wszystkich pomieszczeniach. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach, w których panuje wilgoć i wysokie temperatury – w kuchni i łazience. Poza tym są ciekawym elementem dekoracyjnym w sypialni, salonie czy przedpokoju. Ich niezwykły wygląd coraz chętniej wykorzystują projektanci – zarówno w aranżacjach domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w blokach. Płytki z cegły do mieszkania mogą być stosowane np. do optycznego skrócenia korytarza lub wydzielenia poszczególnych stref funkcjonalnych w jednym większym pomieszczeniu.

płytki z cegły

Cegła dekoracyjna nie tylko do wnętrz industrialnych. Gdzie ją wykorzystać?

Płytki ceglane dopasujesz do twojego wnętrza bez względu na to, w jakim stylu jest ono urządzone. Cegła ozdobna szczególnie dobrze komponuje się z aranżacjami na industrialną lub loftową modłę. Poza tym z powodzeniem można korzystać z nich również we wnętrzach w  stylu retro lub rustykalnym, w których podkreślą one tradycyjny charakter. W dopasowaniu do konkretnego wnętrza pomoże fakt, że płytki tego typu można układać na różne sposoby. Poza zwykłym, poziomym układem, możemy zdecydować się np. na motyw jodełki.

płytki z cegły

Płytki i narożniki ceglane – gdzie kupić? Wybieramy odpowiedniego dostawcę

By mieć pewność, że płytki ceglane będą dobrze się prezentować i wytrzymają długie lata eksploatacji, należy zamawiać je u sprawdzonego dostawcy. Kupując na https://e-ceglanafantazja.pl/ nie tylko zyskujecie pewność co do jakości płytek, ale też możecie skorzystać z fachowego doradztwa. Atutem sklepu jest też szybka wysyłka. W razie potrzeby jego klienci mogą też zlecić montaż zakupiony płytek i ich zabezpieczenie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę