Teraz Czytasz
Wysokiej jakości foteliki obrotowe Cybex dla wymagających rodziców.

Wysokiej jakości foteliki obrotowe Cybex dla wymagających rodziców.

Foteliki samochodowe Cybex przekonują do siebie każdego roku tysiące rodzin. Modele z funkcją obrotu zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy cenią bezpieczeństwo połączone z funkcjonalnością. Marka Cybex to również szeroki zakres regulacji, ergonomiczna pozycja oraz możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do 105 cm wzrostu. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o najnowszych fotelikach z funkcją obrotu.

Szybki montaż i optymalny poziom bezpieczeństwa

Foteliki obrotowe to modele stworzone z myślą o dzieciach, które nie przekroczyły 105 cm wzrostu. Zgodnie z zaleceniami rygorystycznej normy i-Size foteliki Cybex dopasowuje się na podstawie wzrostu użytkownika. Montaż wszystkich fotelików Cybex odbywa się przy użyciu systemu Isofix. Konieczne jest posiadanie auta wyposażonego fabrycznie w kompatybilne uchwyty. Złącze Isofix gwarantuje szybki i bezproblemowy montaż. Zapewnia również większą stabilizację, zwłaszcza wtedy, gdy podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy fotelik jest ustawiony na bazie z nogą stabilizującą. Stanowi ona dodatkową podporę i łączy podstawę z podłogą w aucie. Podczas nagłego hamowania lub kolizji przejmuje ona część nadmiernej energii, nim dotrze ona do dziecka. Pomimo tego, że niektóre foteliki obrotowe montowane przy użyciu Isofix są wyposażone w pas Top Tether, w tym przypadku nie ma takiej konieczności. Foteliki obrotowe Cybex stoją stabilnie i zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem. Najnowsze modele zostały wyposażone również w specjalny system, który kontroluje sposób montażu. Dzięki temu rodzice zawsze mają pewność, że ich dziecko ma zapewniony wysoki poziom ochrony.

Co daje funkcja obrotu w fotelikach?

Cybex z funkcją obrotu 360 stopni to oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa także optymalna wygoda. Dziecko podróżuje w foteliku dopasowanym do jego potrzeb, a rodzic z łatwością może je włożyć do fotelika lub wyjąć. W końcu zapinanie pasów przestaje kojarzyć się z niewygodną pozycją i płaczącym dzieckiem. Obrotowa baza pozwala jednym ruchem ręki obrócić fotelik z dzieckiem w dowolnym kierunku. To ułatwienie rodzice zdążyli już pokochać.

Funkcja obrotu to również możliwość zmiany kierunku jazdy bez konieczności wyjmowania dziecka z fotela. To dobra propozycja dla dzieci, które zgodnie z normą i-Size, mogą już podróżować przodem do kierunku jazdy (mają więcej niż 76 cm wzrostu) i niechętnie podróżują w pozycji tyłem do kierunku jazdy.

Dopasowane do indywidualnych potrzeb pasażera

Foteliki samochodowe Cybex to zazwyczaj także szeroki zakres regulacji kąta nachylenia oparcia bez względu na kierunek jazdy. W porównaniu do tradycyjnych modeli zazwyczaj te obrotowe mają większe możliwości. 12-stopniowa regulacja wysokości zagłówka sprawia, że na przestrzeni ok. 3 lat dziecko ma zapewnioną idealną ochronę głowy, karku i szyi. Dodatkowa wkładka dla noworodków została wyposażona w specjalne nakładki boczne, które również zwiększają bezpieczeństwo górnej części ciała.

Znaczenie systemów L.S.P. i ER-Tech

Marka Cybex zabezpiecza dzieci również na wypadek kolizji bocznej. Wszystkie modele są wyposażone w system L.S.P., który skutecznie zmniejsza siłę uderzenia w czasie kolizji bocznej. Jeśli w wybranym modelu skorupa jest stworzona z materiałów absorbujących energię, to siła uderzenia może być zredukowana nawet o 25 procent. 5-punktowa uprząż bezpieczeństwa z wykorzystaniem technologii, która rozprasza energię – ER-Tech, zmniejsza siłę uderzenia podczas kolizji czołowej, gdy fotelik jest zamontowany przodem do kierunku jazdy. Ten system zmniejsza obciążenie odcinka szyjnego aż o 20 procent. Dzięki temu, każde dziecko podróżujące w foteliku Cybex ma zapewnioną jeszcze lepszą ochronę.

Foteliki Cybex, które brały udział w teście ADAC otrzymały wysokie noty, co potwierdza, że zastosowane przez producenta systemy bezpieczeństwa działają poprawnie i zwiększają poziom bezpieczeństwa dziecka. Materiały wykorzystane w procesie produkcyjnym są bezpieczne, więc nie zagrażają zdrowiu małych pasażerów. Przyjemna w dotyku tapicerka z miękkim wypełnieniem oraz możliwość wyprania jej w samodzielnie w domu to możliwość zapewnienia dziecku higienicznych warunków w czasie każdej podróży.

Foteliki Cybex zadowalają rodziców o najbardziej wygórowanych oczekiwaniach. Kompaktowy kształt, nowoczesny design i świetne wyniki w testach bezpieczeństwa potwierdzają, że warto się na nie zdecydować. Bezpieczeństwo dzieci w czasie podróży to misja ekspertów Cybex, którzy od wielu lat odnoszą na tym poziomie liczne sukcesy.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę