Teraz Czytasz
Na co zwrócić uwagę, kupując drona dziecku?

Na co zwrócić uwagę, kupując drona dziecku?

Drony dla dzieci to urządzenia, które różnią się od tych sprzętów przeznaczonych do użytku komercyjnego. Obecnie są one często wybierane jako prezent dla maluchów. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki gadżet dla pociechy, aby dziecko było zadowolone? Sprawdź to!

Jakie są rodzaje dronów?

Dron jest urządzeniem, które zdecydowana większość z nas kojarzy głównie z lataniem. Warto jednak wiedzieć, że drony to szeroka kategoria pojazdów, które są wykorzystywane również na lądzie i wodzie! Rzecz jasna drony często kojarzą nam się także z filmowaniem. Mogłoby się wydawać, że każdy dron jest wyposażony w taką możliwość, aczkolwiek tak nie jest. Istnieją również drony bez kamery – w końcu nie każdy potrzebuje taki dodatek.

Są to urządzenia, które dzielimy również ze względu na sposób kontrolowania maszyny. Niektóre urządzenia są sterowane za pomocą kontrolera, inne poprzez aplikację np. w telefonie oraz istnieją maszyny, które łączą oba sposoby kontrolowania. Różnice występują także w konstrukcji tych urządzeń. Dla osób początkujących i dzieci najlepiej nadają się te, które są wyposażone w cztery śmigła.

Powyżej wspomnieliśmy o podstawach, o których powinien każdy wiedzieć przed zakupem drona dla dziecka. Aby wybrać odpowiedni model, trzeba również poznać potrzeby malucha.

Dron dla dziecka a wiek malucha

Posiadanie własnego drona to zarówno powód do dumy i jednocześnie duża odpowiedzialność. Dla najmłodszych najlepiej wybrać niewinną zabawkę, która umożliwi dziecku wykonywanie niegroźnych akrobacji. Dla nieco starszych dzieci dobrze mogą sprawdzić się drony dla osób początkujących. Jednak warto zadbać o to, aby było to urządzenie, nad którym łatwo zapanować.

Podczas wyboru drona dla dziecka należy rzucić też okiem na jego cenę. Jeśli wiemy, że dziecko szybko się nudzi nowymi zabawkami lub je niszczy, to najprawdopodobniej drona spotka taki sam los, więc nie ma sensu inwestować zbyt wiele pieniędzy. Lepiej wybrać drona do maksymalnie 400 złotych. Duży wybór takich sprzętów w tym przedziale cenowym znajdziesz pod tym linkiem https://kapitandron.pl.

Dron dla dziecka a zainteresowania pociechy

Jeśli chcesz kupić drona dla dziecka, które interesuje się filmowaniem lub robieniem zdjęć, to warto kupić drona wyposażonego w kamerę. Być może okaże się to opłacalną inwestycją, a pociecha za kilka lat będzie mogła profesjonalnie zająć się fotografią! Aczkolwiek jeśli dziecko niezbyt przepada za robieniem zdjęć lub zupełnie nie interesuje się filmowaniem, to inwestycja w sprzęt przeznaczony właśnie do tego celu jest zupełnie bez sensu i lepszym pomysłem jest dron bez funkcji fotograficznych.

Jakiego drona wybrać dla dziecka? 

Zanim wybierzesz drona dla dziecka, to dokładnie sprawdź specyfikację techniczną i zapoznaj się z opiniami oraz recenzjami. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając takie urządzenie?

  • cena – ustal, w jakich widełkach cenowych chcesz się poruszać, ponieważ pomoże Ci to znaleźć odpowiedniego drona dla dziecka. Ustalony budżet może wynikać np. z Twoich możliwości finansowych;
  • łatwość obsługi – jeśli kupujesz drona dla dziecka, które nigdy wcześniej nie miało takiej zabawki, to jego obsługa musi być prosta i przyjemna;
  • czas działania – im dłuższa zabawa bez potrzeby ładowania, tym lepiej. Choć należy mieć na uwadze, że większość dronów dla dzieci umożliwia zaledwie kilkuminutowy lot;
  • jakość wykonania – dron musi być solidnie wykonany, ponieważ na początku często zdarza się, że dron zderza się z różnymi przeszkodami, dlatego dobrze byłoby, gdyby był odporny na rozmaite uderzenia;
  • kamera i jakość nagrań – jeśli chcesz kupić drona dla dziecka zafascynowanego fotografią, to wybierz drona z kamerą. Tutaj istotna jest także wysoka rozdzielczość, ponieważ przekłada się na większą radość z nagrywania.

Powinieneś także wiedzieć, że dzieci bardzo często chcą na prezent drona, ponieważ ich koledzy posiadają już takie urządzenie. Jeśli zatem podjąłeś decyzję o zakupie takiej technologicznej nowinki, to dobrym pomysłem może być zdobycie informacji, jaki sprzęt posiada kolega lub koleżanka i zakup takiego samego drona lub innego z tej samej serii. Wtedy masz pewność, że dziecko uzyska pomoc w zakresie sterowania dronem od kolegi lub koleżanki.

 

View Comment (1)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę