Teraz Czytasz
Wybieramy lustro do przedpokoju. Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy lustro do przedpokoju. Na co zwrócić uwagę?

Lustro to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia przedpokoju. Pełni w nim bowiem nie tylko rolę dekoracyjną, ale i praktyczną – powiększa optycznie wnętrze, rozjaśnia je i pozwala korzystać z niego w funkcjonalny sposób, czyli po prostu wygodnie się przeglądać. Duże znaczenie ma także design lustra, w końcu przedpokój to wizytówka całego domu. Czym więc sugerować się przy wyborze takiego produktu?

Duże czy małe – jakie lustro sprawdzi się w przedpokoju?

Podstawową cechą idealnego lustra do przedpokoju jest duży rozmiar. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze, zwierciadło powinno pozwolić domownikom zobaczyć całą swoją sylwetkę przed wyjściem z mieszkania. Po drugie, ze względu na fakt, że przedpokój jest zazwyczaj pomieszczeniem niewielkim i ciemnym, warto dążyć do jego rozświetlenia i optycznego powiększenia, a w tym celu najłatwiej jest powiesić na ścianie lustro. Jeśli nie mamy na nie miejsca, możemy zamocować je również na drzwiach szafy lub we wnęce garderoby. Z kolei jeżeli sądzimy, że duże lustro przytłoczy aranżację, możemy postawić na rozwiązanie, jakim jest cała ściana mniejszych, symetrycznie rozmieszczonych luster, które prezentują się designersko i nowocześnie.

Lustro do przedpokoju a aranżacja wnętrza

Przedpokój to wizytówka domu, która zapowiada gościom jego styl i świadczy o guście domowników. Warto dopilnować więc, aby jego najważniejszy element, czyli lustro, pasowało do wybranego stylu aranżacyjnego i podkreślało go, zamiast z nim kontrastować. W nowoczesnym korytarzu nie ma miejsca na bogato zdobione ramy czy finezyjne formy. Jeśli przedpokój urządzony jest współcześnie, najlepiej dobrać do niego zwierciadło w prostej ramie – kwadratowe lub prostokątne. Drewniana rama będzie wskazana do ciepłych wnętrz w stylu skandynawskim, a metalowa do surowych wnętrz loftowych czy industrialnych. Warto sprawdzić co oferuje producent luster designerskich GieraDesign. Zdobione ramy dedykowane są aranżacjom klasycznym, tradycyjnym, vintage i glamour. Zwłaszcza w tym ostatnim nurcie dekoratorskim można pozwolić sobie na naprawdę finezyjną oprawę, nawet pozłacaną lub posrebrzaną. Dopuszczalne będą także inne kształty luster, czyli koło czy owal, prezentujące się w pomieszczeniu nieco delikatniej niż modele kwadratowe.

Stojące czy wiszące? Gdzie zawiesić lustro do przedpokoju?

Wybór kształtu i stylu lustra ma duże znaczenie, jednak nie większe niż to, gdzie lustro zostanie umieszczone. Jeśli nie mamy miejsca na ścianach, możemy przytwierdzić zwierciadło do drzwi jednego z pokojów lub do drzwi szafy. Bardzo ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest także umieszczenie lustra na podłodze – można oprzeć o ścianę model wiszący lub zdecydować się od razu na lustro stojące. Ta opcja dedykowana jest jednak przestronnym przedpokojom i mieszkaniom, w których nie ma zwierząt ani małych dzieci (ze względu na bezpieczeństwo). Warto pamiętać, że lustra nie wieszamy naprzeciwko drzwi wejściowych, gdyż jest to nieprzyjemne dla naszych gości. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ustawienie zwierciadła tak, aby odbijało część pokoju dziennego, na przykład ładny mebel czy efektowną lampę.

View Comment (1)
  • Dla mnie kluczową kwestią jest bezpieczeństwo, a zdecydowania za mało mówi się o tym w kontekście zakupu lustra. Ja stawiam zawsze na te z bezpiecznego szkła

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę