Teraz Czytasz
Jak odpowiednio wybrać meble łazienkowe?

Jak odpowiednio wybrać meble łazienkowe?

Jeszcze nie tak dawno w łazience znajdowało się miejsce wyłącznie na szafkę z umywalką, prysznic lub wannę i sedes. Niewielka ilość mebli była normą, nikogo to nie dziwiło, zaoszczędzano dzięki temu dość dużo miejsca. W dzisiejszych czasach trend się nieco odwrócił, ponieważ realizując zaledwie kilka pomysłów można urządzić łazienkę w sposób zapewniający komfort i odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania się.

Meble łazienkowe – podstawowe rodzaje

Dobrze dobrane meble łazienkowe urozmaicą wygląd całego pomieszczenia i pozwolą na przechowywanie najważniejszych rzeczy znajdujących się w nim. Leżące luzem papier toaletowy, czy szczotka do czyszczenia sedesu lub suszarka na pralce nie wyglądają estetycznie. W tym celu niezbędne są eleganckie meble łazienkowe, konieczne dostosowane do ogólnego stylu wnętrza, co spowoduje, że będzie ono przytulne. Poza nowoczesnością liczy się oczywiście funkcjonalność, na szczęście wybór jest na tyle duży, że nie powinno być problemu z idealnym rozwiązaniem. Przed zakupem należy się upewnić, że materiał z którego powstały meble łazienkowe wykazuje odporność na warunki panujące w pomieszczeniu, głownie chodzi o duże ilości wilgoci. Specyficzne warunki wymagają zatem zakupu mebli, które będą idealnie prezentowały się przez długie lata, nikt przecież nie zmienia ich każdego roku. Styl i cena zawsze powinny znajdować się na dalszym miejscu, pierwszorzędną kwestią jest jakość produktu, na co składa się przede wszystkim rodzaj zastosowanych materiałów. Odradza się ustawianie w łazienkach mebli dedykowanych pomieszczeniom dziennym w domach. Dość szybko ulegną one zniszczeniu, chyba że odpowiednio się je zabezpieczy.

Od czego zależy wybór mebli łazienkowych?

Zanim meble łazienkowe zostaną wybrane, należy wziąć pod uwagę projekt pomieszczenia, głównie chodzi oczywiście o jej wymiary. Takie informacje są podstawą do tego, aby dobrze wybrać najbardziej praktyczne rozwiązanie. Zakup wyposażenia musi być poprzedzony ustaleniem lokalizacji wszystkich przyłączy, odpływów, gniazdek i pralki, kabiny prysznicowej, czy wanny. Przydatne okazuje się zawsze przeniesienie planu łazienki na papier, co pozwoli na stwierdzenie, czy zachowane zostaną właściwe odstępy, czy obecność poszczególnych mebli nie będzie ze sobą kolidowała w żaden sposób. Warto pamiętać, że zbyt duża ilość mebli łazienkowych nie będzie odpowiednia, ponieważ wpłynie to na utrudnianie poruszania się po pomieszczeniu. Z pewnością bierze się pod uwagę standardową wysokość wieszania umywalki, wynosi ona od 85 do 95 centymetrów, za nią potrzebne jest około 20 centymetrów przestrzeni. Natomiast przed nią powinno być wolne miejsca o powierzchni mniej więcej 60 centymetrów. Podobnie wygląda kwestia sedesu, tutaj również nie ma miejsca na przypadki, ogólnie rzecz biorąc od ilości wolnej przestrzeni uzależniona jest decyzja o zamontowaniu wanny lub kabiny prysznicowej. Tak naprawdę niewiele osób może pozwolić sobie na montaż obu rozwiązań jednocześnie, jest to możliwe wyłącznie w przypadku łazienki o dużej powierzchni użytkowej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę