Teraz Czytasz
Chcesz kupić kawiarkę elektryczną? Sprawdź jak wybrać odpowiednią!

Chcesz kupić kawiarkę elektryczną? Sprawdź jak wybrać odpowiednią!

Trzeba przyznać, że kawa w przypadku większości z nas jest elementem nieodłącznym każdego poranka. To właśnie ona sprawia, że nasz umysł szybciej dochodzi do siebie, dzięki czemu możemy przystąpić do wcześniej zaplanowanych czynności, bez obawy, że będziemy niemrawi i o czymś zapomnimy. Wyróżnić należy w tym miejscu kawiarkę elektryczną, która w niektórych przypadkach potrafi zagwarantować nam coś więcej niż tradycyjny ekspres.

Dlaczego Kawiarka elektryczna?

Przeważnie, gdy chcemy zaparzyć sobie kawę, pierwsze co robimy, to mielimy ziarna, zasypujemy i zalewamy gorącą wodą. Wszystkie te czynności wymagają czasu, a niekiedy przy nieodpowiednim sprzęcie potrafi się ten czas wydłużyć.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie budzimy się rano z myślą o autobusie do pracy, który mamy za pół godziny. W takiej chwili szybko dociera do nas, że bardziej opłaci nam się wypić kubek kawy z automatu, będąc już na miejscu. Potrzebujemy przecież troszkę czasu na uszykowanie się i ewentualne wyjście z psem. Problem ten prawdopodobnie by nie zaistniał, gdybyśmy dysponowali odpowiednią kawiarką elektryczną.

Obecnie na rynku do dyspozycji mamy różne modele, w tym takie, które można zaprogramować na konkretną godzinę. Mimo że brzmieć może to nieco skomplikowanie, wcale tak nie jest. Kawiarka elektryczna należy do sprzętów wyjątkowo prostych w obsłudze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają skromną kuchnię, bądź mieszkają sami. Różni się ona nieco od zwykłej kawiarki, gdyż wyposażona została w specjalną podstawkę imitującą płytę kuchenkową. Przy jej wykorzystaniu nasza kawa jest w stanie zaparzyć się w mgnieniu oka.

Jaką kawiarkę elektryczną wybrać?

Decydując się na zakup kawiarki elektrycznej, powinniśmy w pierwszej kolejności ustalić, dla ilu osób planujemy parzyć kawę za jej pomocą. Należy wiedzieć, że każdy model takiej kawiarki wyposażony jest w różnej wielkości pojemniki na zmielone ziarna, jak i na wodę. Przykładowo, jeśli chcemy wybrać model z myślą o dwóch osobach, interesujący nas parametr to (2 tz). Oznacza to, że kawiarka będzie w stanie zaparzyć w tym samym czasie kawę na 2 filiżanki espresso o łącznej pojemności 60 ml (jedna filiżanka to 30 ml).

Jeżeli lubimy sobie dolewać, dobrze będzie rozważyć większą pojemność, np. 4-6 tz. Istnieją rozwiązania, które umożliwiają nam także zmielenie ziaren kawy, bądź zaprogramowanie urządzenia tak, aby automatycznie rozpoczęło swoją pracę w ustalonej przez nas godzinie. Trzeba przyznać, że opcja ta okazać się może szczególnie przydatna dla osób pracujących.

Kawiarka elektryczna ze wbudowanym programatorem umożliwi nam bowiem nastawienie kawy na rano, co zaoszczędzi nam czas i może nawet pozwoli poleżeć kilka minut dłużej w łóżku. Kawiarki cenowo wychodzą dużo lepiej od zwykłych ekspresów do kawy, co również wpływa korzystnie na wybór. Minusem okazać się mogą uszczelki, gdyż średnio co 2 lata należy je wymieniać. Jaką zatem kawiarkę elektryczną warto wybrać? Przy kupnie wspomnianej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pojemność i dodatkowe opcje, tj. programator.

Jeśli chcesz kupić elektryczną kawiarkę sprawdź nasz ranking kawiarek elektrycznych.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę