Teraz Czytasz
W trosce o Twoje okolice intymne – jak powinna wyglądać ich prawidłowa pielęgnacja?

W trosce o Twoje okolice intymne – jak powinna wyglądać ich prawidłowa pielęgnacja?

Odpowiedni sposób dbania o regularną i co najważniejsze prawidłową higienę okolic intymnych jest szczególnie ważny, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To właśnie dzięki niej zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień i infekcji intymnych oraz daje nam poczucie świeżości, czystości i komfortu. Jak odpowiednio dbać o nasze okolice intymne?

Co powinien zawierać odpowiedni produkt do higieny intymnej?

Do mycia miejsc intymnych należy stosować tylko i wyłącznie preparaty specjalnie do tego przeznaczonych jak żele, pianki czy płyny o kwaśnym pH. Najlepsze są te produkty, które mają w swoich składnikach kwas mlekowy. To dzięki jego pomocy odtwarza się naturalna mikroflora pochwy. Inne składniki, które również są spotykane w preparatach do higieny intymnej to kwas hialuronowy oraz wyciągi roślinne np. z rumianku. Dostępne są także różne środki, które dają ulgę podrażnieniom, nawilżają, a nawet neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Sprawdź także: Śluz szyjkowy – jego wygląd a Twoje zdrowie

Jak poprawnie wykonać czynności związane z higieną intymną?

Nasza codzienna higiena ma niesamowicie duży wpływ na zdrowie miejsc intymnych. Najlepiej wykonywać ją je dwa razy dziennie (z wyjątkiem upałów i miesiączek) pod bieżącą wodą. Okolice intymne myjemy dłonią. WAŻNE: ruchy wykonujemy od przodu do tyłu, aby nie przenieść bakterii z odbytu do pochwy. Należy także pamiętać o tym, aby nie używać żadnych gąbek czy myjek – są to siedliska chorobotwórczych grzybów i bakterii. Z higieną intymną nie należy również przesadzać – zbyt częsta powoduje wypłukiwanie się naturalnej flory. Zbyt długie, gorące i relaksujące kąpiele w wannie mogą także naruszyć barierę ochronną.

Jak wygląda higiena intymna podczas miesiączki?

Podczas okresu pH pochwy wzrasta, co sprzyja rozwojowi różnych infekcji. Jest to czas, kiedy częstsze mycie (po każdej zmianie tamponu czy podpaski) jest wręcz wskazane. Jeśli nie ma natomiast możliwości na wykonanie tej czynności, warto zaopatrzyć się w chusteczki przeznaczone do higieny intymnej.

Ważną sprawą jest zapewnienie dostępu powietrza do miejsc intymnych, dlatego dobrze jest wybierać bieliznę z naturalnych włókien jak jedwab czy bawełna.

Co robić podczas infekcji?

Każdej kobiecie może zdarzyć się infekcja. Przy jej wystąpieniu można stosować produkty dostępne bez recepty. Pomocne są także wszelkie żele intymne posiadające w składzie kwas mlekowy i substancje łagodzące. W przypadku pojawienia się swędzenia, zaczerwienień i nieprzyjemnego zapachu, należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Serum intymne WIMIN do codziennej codziennej pielęgnacji intymnej

Jednym z preparatów przeznaczonych do higieny intymnej, dostępnych na rynku jest serum intymne marki WIMIN. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji. Nie tylko nawilża, ale również łagodzi podrażnienia i odżywia mikrobiom okolic intymnych. Dużym plusem jest fakt, że w jego składzie znajdziemy tylko naturalne składniki. Serum to jest doskonałym rozwiązaniem na spowodowane przez aktywność fizyczną otarcia i czerwone krostki.

Opracowanie artykułu: Allwimin.pl – marka tworzona z myślą o kobietach. Jeżeli szukasz sprawdzonych porad, które przygotowałyśmy specjalnie dla Ciebie – odwiedź naszą bazę wiedzy na https://allwimin.com/pl/wiedza/.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę