Teraz Czytasz
Używane maszyny stolarskie – zyskaj je poprzez leasing

Używane maszyny stolarskie – zyskaj je poprzez leasing

Jeśli interesuje Cię maszyna stolarska, a nie dysponujesz środkami na to, aby nabyć nowy model, być może dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie, w jakich cenach dostępne są używane maszyny stolarskie? Tym bardziej, że takie właśnie można również wygodnie wziąć w leasing. Przeczytaj i dowiedz się, jakie warunki muszą spełniać maszyny stolarskie, aby było to możliwe.

Maszyny stolarskie – używane, ale w pełni sprawne

Sprzedawane przez firmy używane maszyny stolarskie są zazwyczaj urządzeniami w pełni sprawnymi, które choć mogą jeszcze posłużyć wydajnie przez kolejne lata. Zazwyczaj brane w leasing modele mają minimum trzyletni okres eksploatacji, a maksymalny dopuszczalny przez leasingodawców to 10-12 lat. W zależności od konkretnego modelu różni się ich zastosowanie.

Jeśli taka maszyna potrzebna jest w Twojej firmie, a nie masz środków na jej zakup – zarówno nowej, jak i używanej – rozwiązaniem będzie leasing. Ten rodzaj finansowania ma jednak pewne obostrzenia. Maszyny stolarskie używane nie mogą przekraczać pewnego wieku maksymalnego. Jest on uzależniony od konkretnej firmy leasingowej. Ponadto każda maszyna stolarska musi mieć certyfikat CE – co może być problematyczne przy starszych modelach. Jeśli maszyna mieści się we wskazanym wieku oraz ma certyfikat, wówczas i tak niezbędna będzie jej wycena przez rzeczoznawcę. Jeśli uzna on, że cena maszyny jest wyższa w stosunku do jej realnej wartości, leasingobiorca może być zmuszony do zapłacenia różnicy z własnej kieszeni!

Na tym nie koniec. Jeśli interesują Cię używane maszyny stolarskie, Twoja firma nie może mieć negatywnych wpisów w bazach BIK oraz KRD. Szanse na pozyskanie leasingu rosną, jeśli firma wykazuje obroty dwukrotnie wyższe od kosztu maszyny.  Trzeba także pamiętać o tym, że powinno dysponować się środkami na pierwszą wpłatę – jest to co najmniej 5% jej wartości.

Gdzie możesz uzyskać leasing na dobrych warunkach?

Jeśli używana maszyna stolarska jest Ci niezbędna, zajrzyj koniecznie na stronę Leason. Jest to firma leasingowa bardzo przyjazna dla swoich klientów. W przypadku maszyn stolarskich finansowany jest zakup niezależnie od wieku urządzenia, a każdy wniosek o leasing rozpatrywany indywidualnie, dzięki czemu każdy ma szansę na „zielone światło”. Co więcej – leasing maszyn stolarskich o wartości wynoszącej do 200 tys. zł netto nie wymaga nawet okazywania dokumentów finansowych, a okres leasingowania może wynosić nawet do siedmiu lat!

Jeśli brzmi to ciekawie, dowiedz się więcej – już dzisiaj zajrzyj na stronę internetową Leason!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę