Teraz Czytasz
Jak zorganizować imprezę niespodziankę

Jak zorganizować imprezę niespodziankę

Przyjęcie niespodzianka jak sama nazwa wskazuje, najlepiej, aby było zorganizowane w tajemnicy. Taką imprezę najczęściej organizuje się dla kogoś. Dobrym przykładem jest impreza urodzinowa. Naturalnie, możemy skorzystać z czyjejś pomocy podczas organizacji, lecz osoba, której impreza będzie dotyczyła, nie może się o niej dowiedzieć pod żadnym pozorem! Przecież wtedy przyjęcie nie byłoby już niespodzianką!

Jeżeli chcesz zorganizować imprezę niespodziankę, przeczytaj ten poradnik, a dowiesz się jak to zrobić!

Od czego zacząć jeżeli chcesz zorganizować przyjęcie niespodziankę

Zacząć należy przede wszystkim od pomysłu. Musimy wymyślić, jak nasza impreza będzie wyglądała, czy będzie w niej motyw przewodni, poczęstunki itp. Ponadto nie można zapomnieć o tym, aby cały pomysł przedstawić jedynie osobom, które będą miały pomóc w organizacji imprezy. Oczywiście dane osoby muszą być zaufane, jak można się domyślić.

Przyjmijmy, że organizujemy urodzinową imprezę niespodziankę. Jeżeli chodzi o zapraszanie gości, należy ich wcześniej poinformować, aby również dochowali tajemnicy odnośnie imprezy. W innym przypadku niestety się ona nie uda!

impreza niespodzianka

 

Przyjęcie niespodzianka – gdzie najlepiej je zorganizować

W tej kwestii istnieje kilka rozwiązań. Pierwszym jest wykorzystanie domu, czy mieszkania. Będzie to jedna z tańszych opcji, gdyż odpadają opłaty związane z wynajmem. Wadą takiego rozwiązania jest to, że czasami inni domownicy mogą być przeciwni takiemu pomysłowi. Może się również zdarzyć tak, że zwyczajnie nie będzie miejsca w mieszkaniu na organizowanie takiego eventu.

Inną opcją jest wynajęcie lokalu. Bardzo dobry krok, jednak wiążący z opłatami, jakie należy ponieść. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się wtedy, kiedy w organizowanej przez nas imprezie będzie uczestniczyła większa ilość osób.

Ostatnią opcją, jest zorganizowanie imprezy w ogrodzie. Świetnie rozwiązanie, lecz najlepiej jeżeli zostanie ono wykorzystane w lecie, lub po prostu wtedy, kiedy na zewnątrz będą sprzyjające warunki pogodowe. Ponadto, warto je sprawdzić kilka dni, czy godzin do przodu, aby pogoda nas nie zaskoczyła.

Impreza niespodzianka – co powinno się na niej znaleźć

Jeżeli chcemy zorganizować przyjęcie niespodziankę urodzinową, dobrze jeżeli motywem przewodnim będzie gust solenizanta. O ile tak można powiedzieć. Chodzi o to, aby dostosować muzykę, poczęstunek, czy chociażby wystrój pod gust osoby obchodzącej urodziny. Nie dość, że będzie zaskoczona samą imprezą, to jeszcze sposobem jej zorganizowania!

Jeżeli chodzi o muzykę, można postawić na wynajem Dj’a, bądź kapeli. Tańszym rozwiązaniem będzie laptop, kilka głośników i własna playlista.

Jedzenie może być w formie bufetu z niewielkimi poczęstunkami, lub z bardziej zaawansowaną kuchnią. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju sałatki, czy paszteciki. Na większy głód świetnie sprawdzi się pizza, lub np. hamburgery. Oczywiście można również przygotować bardziej ambitne dania, czy desery. Na przyjęciu niespodziance jednak nie zawsze musi być jedzenie. Czasami wystarczą napoje, czy drobne przekąski. Jeżeli jednak organizujemy przyjęcie w ogrodzie, świetnym rozwiązaniem będzie grill.

Impreza niespodzianka powinna również zawierać atrakcje dla gości. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie przygotowanie gier zespołowych, czy zabaw. Czasami również można poprosić gości o przyjście w przebraniach. Jeżeli tak się stanie, można odwiedzić wypożyczalnie, gdzie znajdziemy bez trudu stroje dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ponadto, w takim miejscu często można znaleźć mnóstwo rodzajów przebrań.

Innym rozwiązaniem może być zakup stroju, lub jego wykonanie własnoręcznie. Zakup niekiedy się nie opłaca, ze względu na to, że takie przebranie użyje się zaledwie raz. Co innego w przypadku, kiedy będziemy go używali częściej, lub zechcemy go np. odsprzedać. Wykonanie samemu wiąże się z poświęceniem czasu, jak i wymogiem, chociaż odrobiny talentu manualnego w kwestii np. szycia. Oczywiście możemy wykorzystać do tego celu np. stare ubrania znalezione w domu. Jeśli jednak się to nie uda, będziemy zmuszeni kupić odpowiednie części stroju i być może je przerobić.

Pamiętajmy także, że jeżeli organizujemy urodziny niespodziankę, nie może zabraknąć tortu, świeczek, lub fontanny tortowej, oraz szampana. Konfetti wystrzelone zaraz po wejściu solenizanta do pomieszczenia będzie także bardzo dobrym pomysłem.

Jakie atrakcje i zabawy można zastosować na imprezie niespodziance

Na imprezie niespodziance sprawdzą się zabawy takie jak np.:

 • karaoke,
 • konkurs na najlepszy strój,
 • piniata,
 • kalambury,
 • układanie puzzli,
 • gry planszowe,

i wiele innych rodzajów gier, czy zabaw zespołowych. Świetnym pomysłem może być zorganizowanie czegoś, co lubi np. solenizant.

Lista gości

Oczywiście tego punktu nie można pominąć. Przyjaciele, znajomi, czy bliscy, bez nich większość imprez nie miałaby sensu. Jednak, aby zjawili się oni na organizowanym przyjęciu, należy ich ówcześnie na nie zaprosić. Zapraszając gości, nie zapomnij poinformować ich, że impreza jest niespodzianką. Najlepiej też, aby goście dotarli na miejsce inną formą transportu niż samochód. Jeżeli już przyjadą autami, najlepiej, aby zaparkowali je z dala od miejsca eventu. Wszystko po to, aby np. solenizant, nie zobaczył, że coś się święci!

Pomyśl o prezencie

Organizując przyjęcie niespodziankę, warto pomyśleć nieco na temat prezentu dla solenizanta. Fakt, samo zorganizowanie imprezy jest już samym w sobie prezentem, lecz podarowanie, chociażby drobiazgu nie zaszkodzi. Poniżej sprawdzisz przykładowe uniwersalne prezenty:

 • Bon zakupowy – Świetnie sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczy tylko wybrać sklep, w którym bon będzie można zrealizować!
 • Kubek – Drobny prezent, który każdemu się przyda. Ponadto może być spersonalizowany!
 • Książka – Wystarczy wiedzieć co lubi czytać obdarowywana osoba.
 • Skarpetki – Kolejny prezent, który każdemu się przyda.
 • Świeca zapachowa – Może świetnie umilić czas wieczorem.
 • Brelok – Istnieje ogromny wybór tych akcesoriów, w dodatku są tanie i przydatne.

To tylko przykłady prezentów, które można komuś podarować. Każdy zainteresowany najlepiej będzie wiedział, co lubi, lub czego potrzebuje osoba, którą chce obdarować. Zatem najlepiej podejmować decyzję odnośnie prezentu właśnie pod takim kątem.

Podsumowanie

Organizując imprezę niespodziankę, nie zapominaj o kwestiach, przez które mogłaby się ona nie udać. Jest to bardzo istotne! Dobrze zastanów się także nad przebiegiem całego przyjęcia, nad miejscem organizacji, poczęstunkiem, czy atrakcjami.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że przedsięwzięcie dojdzie do skutku, najlepiej wszystko przemyśleć przed zabraniem się do jego organizowania. Jeżeli stawiasz na pomocników, wybierz osoby zaufane, które będą umieć dochować tajemnicy! Trzymając się tych kilku zasad, zorganizujesz fantastyczne przyjęcie niespodziankę!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę