Teraz Czytasz
Trofea sportowe – jak eksponować je w pokoju?

Trofea sportowe – jak eksponować je w pokoju?

Sportowe trofea to cenne pamiątki, które warto wyeksponować w sypialni, prywatnym pokoju, a nawet w salonie. Jak to zrobić, żeby prezentowały się efektownie? Poznaj sprawdzone sposoby!

Biblioteczka – doskonały mebel do eksponowania pucharów sportowych

Biblioteczka może być dobrym miejscem do eksponowania pucharów sportowych. Wystarczy odpowiednio dobrać wysokości półek do rozmiaru trofeów. Ewentualnie możemy też dokupić gotowe dodatkowe postumenty (np. z transparentnego szkła), żeby mniejsze statuetki ustawione obok dużych, ładnie wypełniały przestrzeń usytuowane jedna nad drugą.

kobieta trzymająca trofeum sportowe

Zaletą biblioteczki jest możliwość szczelnego zamknięcia drzwiczek, dzięki czemu uchronimy jej zawartość od kurzu. Przezroczyste drzwiczki sprawiają też, że sportowe trofea zawsze będą dobrze widoczne. Zwłaszcza jeśli mebel wyposażony jest w oświetlenie wewnętrzne, które pozwala na jeszcze lepszą prezentację jego zawartości.

Jak eksponować w pokoju sportowe medale?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na eksponowanie sportowych medali w pokoju:

  • półki ścienne: możesz wybrać specjalne półki ścienne z uchwytami na medale, dostępne w wielu rozmiarach i kolorach.
  • gabloty i witryny: gabloty i witryny są doskonałym sposobem na eksponowanie medali w bezpieczny i elegancki sposób. Mogą być wyposażone w oświetlenie, co pozwala na bardziej efektowną prezentację trofeów.
  • ramki na medale: możesz także kupić specjalne ramki na medale, które pozwolą Ci je zawiesić na ścianie.

W każdym przypadku ważne jest, żeby wybrać rozwiązanie odpowiednie dla ilości posiadanych medali i pasujące do pomieszczenia, w którym mają być one prezentowane.

W jaki sposób zaaranżować witrynę z medalami, pucharami i statuetkami?

W przypadku pucharów i statuetek sprawa jest względnie prosta: można je po prostu ustawić w witrynie. Co jednak wówczas zrobić z medalami? Trudno przecież prezentować je zawieszone w tak specyficznym meblu jak witryna. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne etui na medale, które pozwala na ich prezentację w pozycji stojącej, pod kątem około 60 stopni w stosunku do podłoża. Takie etui, praktyczne i atrakcyjne wizualnie, kupisz w dobrym sklepie z trofeami sportowymi, np. takim jak Boccale.

Po umieszczeniu medali w etui swobodnie ustawisz je obok statuetek i pucharów.

chłopak trzymający medale

Praktyczna gablota na medale – jak wykonać ją krok po kroku?

Jeśli chcesz wykonać gablotę na medale, możesz to zrobić samodzielnie z ogólnodostępnych materiałów i narzędzi. Oto jak przygotować gablotę krok po kroku:

  1. Zgromadź niezbędne materiały: będziesz potrzebować płyty pilśniowej, szkła, uszczelek gumowych, zawiasów, kleju, wkrętów, taśmy malarskiej i farby.
  2. Określ wymiary gabloty: sprawdź, ile miejsca potrzebują wszystkie Twoje medale i określ wymiary gabloty, tak żeby się w niej zmieściły. Zaznacz wymiary na płycie pilśniowej i przytnij ją odpowiednio.
  3. Ścianki boczne: przytnij elementy płyty i zbuduj ścianki boczne gabloty. Po złożeniu ścianek i ich sklejeniu gablota powinna mieć kształt prostopadłościanu.
  4. Dopasuj szkło: odpowiednio przymierz do dna, a następnie przytnij taflę, tworząc szklany front gabloty. Przyklej do niego uszczelki gumowe, a także zamocuj zawiasy.
  5. Montaż: przymocuj ścianki boczne do dna gabloty za pomocą wkrętów. Przymocuj frontową szybę na zawiasach – najlepiej umieść je od góry, żeby gablota zamykała się grawitacyjnie.
  6. Malowanie: po związaniu kleju, pomaluj gablotę odpowiednią farbą na wybrany kolor. Po wyschnięciu farby zamocuj we wnętrzu gabloty niewielkie wkręty w formie haczyków.
  7. Montaż gabloty na ścianie: ostatnim krokiem jest zamocowanie gabloty na ścianie – najlepiej za pomocą odpowiednich wkrętów.

 

Wpis o charakterze reklamowym.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę