Teraz Czytasz
Malarze specjaliści – ile kosztują ich usługi w 2023 roku?

Malarze specjaliści – ile kosztują ich usługi w 2023 roku?

Każdy, kto remontował mieszkanie lub dom wie doskonale, jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć sprawdzonych i dobrych fachowców. Bardzo często trzeba uzbroić się w cierpliwość i wiedzieć, gdzie szukać. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby trafić na specjalistów w swoim fachu, m.in. na malarzy, którzy wiedzą, co robią. Wiele osób zastanawia się wówczas, ile przyjdzie im zapłacić za taką usługę? Sprawdźmy to!

Malarze specjaliści – ile kosztują ich usługi w 2023 roku?

Nie jest tajemnicą, że wszelkiego rodzaju prace remontowe są sporym wyzwaniem logistycznym, czasowym, ale przede wszystkim finansowym. Remont nieruchomości nigdy nie był tanią inwestycją, a obecnie mówimy o naprawdę wysokich cenach. Wyjaśniamy, jak i gdzie znaleźć malarza oraz na jaką kwotę trzeba się przygotować, jeśli myślimy o skorzystanie z jego pomocy.

malarze-specjalisci-ile-kosztuja-ich-uslugi-w-2023-roku.jpg

Co wpływa na cenę usługi malarskiej?

W pierwszej kolejności trzeba uświadomić sobie, że każdy przypadek jest inny, dlatego zazwyczaj do wyceny zlecenia podchodzi się w sposób indywidualny. Można jednak wskazać aspekty, które mają realny wpływ na koszt malowania ścian. Wśród nich trzeba wymienić koszty związane z zakupem sprzętu takiego jak pędzle, wałki, folie, taśmy i wiele innych. Na cenę wpływa też zakres prac, czyli to, na co umówią się strony. Chodzi m.in. o to, ile warstw farby trzeba nałożyć, w jakich warunkach musi pracować malarz, a nawet jakiego rodzaju i koloru jest to farba. Nie bez znaczenia jest też to, ile metrów w sumie ma do pomalowania fachowiec, ponieważ w przypadku większych zleceń, można liczyć na rabat.

Ile kosztuje usługa malarza?

Cennik usług remontowych zmienia się każdego roku, a za samą robociznę zapłacimy w tej chwili o wiele więcej niż za materiały budowlane. Szacuje się, że fachowcy tacy jak właśnie malarze, podwyższyli koszty świadczonych usług o nawet 15% w porównaniu do ubiegłego roku. Trudno jednoznacznie wskazać, ile w 2023 roku kosztuje np. pomalowanie ścian, ponieważ wpływ na ostateczną cenę mają wymienione już wcześniej elementy. Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę średnie ceny, wahają się one w granicach 15-20 zł za metr kwadratowy malowanej powierzchni. Mówimy tutaj wyłącznie o samym malowaniu ścian czy sufitów, bez ich przygotowania, w tym zdrapywania starej farby, gruntowania, zabezpieczenia folią oraz taśmą.

malarze-specjalisci-ile-kosztuja-ich-uslugi-w-2023-roku-(1).jpg

Jak i gdzie znaleźć dobrego malarza?

W obecnych czasach znalezienie sprawdzonego malarza nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać. Bardzo ważne jest jednak to, aby jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań określić swoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Najlepszym rozwiązaniem, o ile mamy taką możliwość, jest szukanie fachowców poprzez rekomendację znajomych. Jeżeli jednak nikt z naszych bliskich nie korzystał w ostatnim czasie z usług malarskich, warto zapoznać się z ofertami na portalach ogłoszeniowych, właśnie w kategorii zlecenia malarskie. Dzięki temu możemy dokładnie porównać poszczególne oferty, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim kwalifikacje czy doświadczenie, jakie posiada dany malarz przy podobnych zleceniach jak nasze.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę