Teraz Czytasz
Czym charakteryzują się szafy industrialne?

Czym charakteryzują się szafy industrialne?

Ograniczone w formie, surowe, ale jednocześnie niepozbawione charakterystycznego ciepła – szafy industrialne cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością. Wyróżnia je oryginalna forma, dzięki której każde wnętrze zyskuje nietuzinkowy sznyt. Pasują do minimalistycznych wnętrz, ale sprawdzą się również w kilku innych odsłonach. Podpowiadamy, czym charakteryzują się industrialne szafy, w jakich stylach sprawdzą się najlepiej i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

  1. Czym wyróżniają się szafy industrialne?
  2. Na co zwrócić uwagę, wybierając szafy loftowe?
  3. Szafa czarna czy szafa biała – wnętrze w stylu loft

Wnętrza w stylu industrialnym czy też loftowym wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. W latach 50. w tym kraju, po fali bankructw wielu przedsiębiorstw, powstawało sporo opuszczonych fabryk, magazynów czy hal produkcyjnych w centrach miast. Stopniowo były one adaptowane na lokale mieszkalne utrzymane właśnie w tak popularnym dzisiaj stylu loft.

Czym wyróżniają się szafy industrialne?

Nie ulega wątpliwości, że szafa ubraniowa to jeden z bardziej praktycznych elementów wyposażenia mieszkań. Musi znaleźć się w niej miejsce na przechowanie wszystkich ubrań i elementów garderoby, a często także i dodatkowych akcesoriów. Tę użyteczność można jednak łączyć z wysoką estetyką, co doskonale udowadnia interesująca nas dzisiaj industrialna szafa.

Czym wyróżnia się szafa industrialna? Charakteryzuje ją przeważnie surowa, pozbawiona detali stylistyka. Jeśli pojawiają się wyraziste elementy, są one ograniczone do jednego – dwóch oryginalnych detali. W stylu loftowym wykorzystuje się przeważnie neutralną kolorystykę, dlatego przeważnie fronty utrzymane są w tonacji czerni, szarości, kolorów drewna lub imitacji betonu – poszczególne modele takich szaf znajdą Państwo na stronie https://meblini.pl/pl/c/Szafy-industrialne-i-loftowe/343.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szafy loftowe?

Duże znaczenie ma praktyczna strona mebla. Jego wnętrze, w tym rozkład półek, mogą się różnić – w zależności od tego, czy wybierają Państwo szafę do sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcego. Zawsze warto natomiast zweryfikować głębokość wnętrza szafy, gdyż ma to duży wpływ na odpowiednie przechowywanie ubrań i innych przedmiotów.

Szafa czarna czy szafa biała – wnętrze w stylu loft

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, styl industrialny to przeważnie neutralna kolorystyka. Klimat ten raczej kojarzymy się z ciemniejszą tonacją, na przykład szafami czarnymi, w kolorach drewna czy betonu. Bardzo praktyczna będzie jednak również szafa biała – przykładowe białe szafy znajdą Państwo na https://meblini.pl/pl/c/Biale-szafy/319. Trzeba jedynie pamiętać, że wybrany kolor musi współgrać z resztą aranżacji.

 

Artykuł zewnętrzny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę