Teraz Czytasz
Top 5 rozwiązań, które sprawią, iż twoja kawalerka stanie się loftem

Top 5 rozwiązań, które sprawią, iż twoja kawalerka stanie się loftem

Mała kawalerka nie musi być mało funkcjonalna i ciasna. Niewielki metraż ne musi Cię ograniczać. Wiele osób twierdzi, że kilkanaście metrów kwadratowych jest dla nich zupełnie wystarczającą przestrzenią, bo tyle mniej więcej ma jeden jedyny pokój w kawalerce. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób można uczynić go ergonomicznym. Poznajcie top 5 rozwiązań, dzięki którym kawalerka stanie się loftem.

Top 1: pawlacze nad wejściem do mieszkania

Na pewno przestrzeń do przechowywania musi być odpowiednio zagospodarowana. Ponieważ pokój jest tylko jeden trzeba w mądry sposób wykorzystać każdy fragment przestrzeni tak, by nie przytłoczyć wnętrza. Dobrym wyborem mogą być na pewno pawlacze. Można umieścić je nad wejściem do domu tuż nad sufitem. Wystarczy wyposażyć się w mało kilkustopniową drabinkę, by niższe osoby mogły korzystać z nich bez przeszkód. Oczywiście nie należy w nich umieszczać takich rzeczy, które są używane najczęściej, a raczej te, które wykorzystuje się sezonowo. Zatem będzie to miejsce np. na kaski czy buty narciarskie albo sprzęt wędkarski.

Top 2: wieszaki ścienne przy wejściu

Bez wątpienia trzeba również zapewnić gościom miejsce do wieszania odzienia wierzchniego. Wtedy nie trzeba wieszać płaszczy i kurtek, np. przemoczonych we własnej szafie czy na uchwytach po zewnętrznej stronie. Zatem wieszaki na pewno nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca. Najlepiej postawić na proste modele ścienne na stelażu czy panelu. Mogą być one w stylu industrialnym, minimalistycznym, skandynawskim, a nawet glamour. Wykonane z drewna czy metalu świetnie się sprawdzą i wpiszą się w charakter loftowy, który chcecie uzyskać w swojej kawalerce.

Top 3: meble na wymiar do pokoju – meblościanka z wnęką RTV lub osobne moduły wiszące

Bez wątpienia tam, gdzie metraż jest niewielki sprawdzają się meble na wymiar. Dzięki nim można uzyskać efekt przestronności. Zatem dobrym wyborem może być meblościanka z wnęką RTV. Mogą być to wiszące zabudowane regały bez uchwytów, wykończone w czarnym, czy grafitowym, matowym odcieniu. Do stylu loftowego pasować będą oczywiście także osobne moduły. Mogą to być moduły mieszane wiszące i stojące. Szafka RTV w takim układzie może znajdować się pomiędzy dwoma wiszącymi regałami na metalowych podstawach z metalowymi lub drewnianymi półkami. Również osobne moduły można zamówić jako meble na wymiar. W ten sposób zarówno głębokość mebli, ich wielkość, jak i szerokość zostanie dopasowana do potrzeb, a także dostępnego metrażu. Regały wiszące mogą mieć różną wielkość, co stworzy ciekawszy efekt wizualny.

Top 4: ergonomiczny komplet wypoczynkowy – sypialnia i salon w jednym

Duże znaczenie ma także wybór kompletu wypoczynkowego i tu należy zastanowić się, czy wybrać sofę i dwa nieduże fotele, czy jednak zdecydować się na narożnik. W każdym przypadku warto, by były to meble z funkcją spania. Oczywiście w przypadku foteli nie jest to konieczne. Wysuwany czy rozkładany stelaży z materacem zagwarantuje komfort snu. Oczywiście wszystko musi być precyzyjnie wymierzone. Trzeba też pamiętać, że mebel jeśli chodzi o długość mierzony jest z bokami. Zatem chcąc mieć powierzchnię spania wynoszącą 180 cm x 120 cm należy do długości doliczyć szerokość boków. Zatem dwumetrowy narożnik nie będzie wystarczający jeśli każdy z boków ma 15 cm szerokości. Trzeba zatem zamówić taki o długości przynajmniej 220 cm. Warto wybrać meble z regulowanymi zagłówkami, co z kolei zapewni komfort w ciągu dnia, choćby przy oglądaniu tv.

Top 5: szafa przesuwna na wymiar

Aby wnętrze kawalerki stało się przestronnym loftem, warto postawić również na szafę przesuwną na wymiar. Tutaj również trzeba ustalić głębokość mebla, pamiętając o tym, że musi być funkcjonalny. Przy umieszczeniu prowadnic warto wziąć pod uwagę szerokość drzwi. W ten sposób można uniknąć sytuacji utrudnionego zamykania w związku z wystającymi wieszakami, sięgającymi aż do drzwi. Jeśli chodzi o design bez problemu można znaleźć odpowiedni dekor pasujący do loftowej stylistyki. Warto wybrać model szafy sięgającej aż pod sufit, w ten sposób zyska się sporo miejsca na garderobę.

Pamiętajcie, że duże znaczenie ma również dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Jasne ściany, a także duże lustra sprawiają, że wnętrze już wydaje się bardziej przestronne. Warto postawić również na jasne podłogi, najlepiej takie, które nie są porowate, np. płytki winylowe, które stosunkowo łatwo się czyści przy użyciu zwykłych środków.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę