Teraz Czytasz
Jak dobrać stół do stylu aranżacji?

Jak dobrać stół do stylu aranżacji?

Wybór nowego stołu wcale nie jest taki łatwy. Różnorodność kształtów, kolorów, materiałów i stylów wydaje się nieskończona. A to właśnie te elementy decydują o tym, czy stół pasuje do pozostałej aranżacji pomieszczenia. Jak dobrać ten mebel, aby pasował do reszty wnętrza? Sprawdź.

Klasyka, czyli stół prostokątny

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i zastanawiasz się, jaki kształt stołu będzie najlepszy, nie wahaj się i postaw na klasykę. Prostokątne modele są najpopularniejsze i pasują do każdej aranżacji. Sprawdzają się zarówno w długich, wąskich przestrzeniach, jak również w dużych, otwartych wnętrzach. Taki stół pozostawia wystarczająco dużo miejsca na przemieszczanie się po ograniczonym metrażu. Z kolei w miejscach z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem potrafi podzielić przestrzeń na funkcjonalne strefy.

Większość prostokątnych stołów do jadalni zwiększa swoją szerokość wraz ze wzrostem długości. Na środku stołu powinno znajdować się co najmniej 10 cm do 20 cm, aby można było wygodnie pomieścić szklanki, miski i garnki. Zaleca się stosowanie minimum 60 cm długości i 40 cm głębokości blatu na osobę. Najlepiej, by każdy siedział obok siebie w odległości co najmniej 20 cm.

Drewno bukowe, czyli solidna uniwersalność

Solidny drewniany stół zawsze pięknie wygląda i dobrze wypełnia przestrzeń. W zależności od wybranego gatunku drewna można stworzyć z nim zupełnie nową atmosferę. Aktualnie trendy wnętrzarskie skupiają się na minimalizmie i nowoczesności. Dlatego najlepszym wyborem są stoły bukowe, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu usłojeniu i strukturze zawsze emanują wizualnym ciepłem i naturalnością.

Jasny buk idealnie pasuje do skandynawskiego lub rustykalnego, wiejskiego stylu wnętrz. Jednak drewno bukowe ma dużą zaletę, mianowicie jest doskonałym i ponadczasowym punktem wyjścia dla bardzo różnych aranżacji. Wystarczy tylko dobrać do niego określony wygląd krzeseł, by nadać wnętrzu charakterystycznego stylu.

Drewno + metal = spółka idealna

Do współczesnych aranżacji mieszkań i domów świetne pasują kombinacje drewnianych blatów z metalowymi nogami. Produkty te charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i są bardzo stabilne. Stalowe nogi stanowią solidną ramę dla płyty wierzchniej wykonanej z naturalnego surowca. Taki duet gwarantuje nie tylko ponadczasowy wygląd, ale także jest gwarancją ponadprzeciętnej jakości. Drewniano-metalowe kombinacje stołów do jadalni i nie tylko znajdziesz w sklepie The Beds.

Dopasowany? Niekoniecznie!

Zastanawiasz się, czy stół musi pasować do pozostałej aranżacji wnętrza? Jeśli jesteś typem osoby, która lubi mieć wszystko spójne, wtedy prawdopodobnie skusisz się tylko na jeden rodzaj drewna. Ma to sens, jeśli szczególnie zależy Ci na stonowanej kolorystyce swojego mieszkania. Możesz jednak pokusić się o odrobinę ekstrawagancji i wybrać stół, który będzie wyróżniał się na tle pozostałego umeblowania. Takie połączenia uwielbia styl eklektyczny, który łączy różne motywy we wnętrzach

Ostatecznie to od Twojego gustu zależy, jaki stół wybierzesz.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę